Замразяване на яйцеклетки

  • 1 198
  • 6
Бих искала,ако някой знае да сподели смен нещо повече за тази процедура.
На 30 г съм вече,а нямам детенце.Иска ми се да замразя яйцеклетки за всеки случай,чувала  съм,че с годините те ставали по-некачествени и дори трудно се забременявало...Та в тази връзка съм взела решението,но не знам нищо по въпроса.Колко ще ми струва например  процедурата,за колко години ще се съхраняват,ще има ли проблем след това да се оплодят,ако не дай си боже аз имам някакъв проблем..?Ей,такива неща ме вълнуват.

Ако някой знае,моля да помага Hug.
Благодаря
Виж целия пост
# 1
Още няма такава практика в България.
Виж целия пост
# 2
Лали.аз като пуснах търсачката в гугъла ми излезнаха линкове с клиниката на Щерев.
Пишеше,че вече успешно се замразяват яйцеклетки и в България,но само там.
Досега най-големият проблем бил,че тя съдържала много вода и при замразяването се разпадала.
Казват,че сега това вече не е проблем.
Аз мислех,че даже някой вече се е възползвал и може да сподели опит с  Sadмен.
Жалко..
Виж целия пост
# 3
Ами точно това е проблема - при размразяването. Иначе опити има, да, точно в клниката Щерев. Но само опити.
Виж целия пост
# 4
С новият метод на замразяване е възможно. Нарича се "витрификация" и се прилага вече в няколко центъра у нас.
Фактически 70% от клетката е вода и най-доброто, което може да се направи в случая е то да се редуцира до 30%.   Така при конвенционалната техника на бавно замразяване винаги се получават някакви вътреклетъчни кристални формации, които причиняват вреди на ембрионите и сериозно увреждат по-голямата част от  яйцеклетките. Витрификацията използва много високи концентрации на антифриз (DMSO и етилен гликол) и понижава температурата толкова бързо, че водата във вътрешността на клетката не може да се превърне никога в лед. Това просто мигновено супер-охлаждане във вътрешността без образуване на кристални формации в нея. С конвенционалното  „бавно замразяване” температурата на ембриона се понижава с точно 0,3°C на минута.  С витрификацията (използвайки четири пъти концентрацията на антифриз или криопротектант) температурата спада с 23°C на минута, това е 70 пъти по-бързо.
Успех!
Виж целия пост
# 5
в клиниката на д-р Владимиров (www.ivf.bg) замразяват яйцеклетки от 2 години.
Виж целия пост
# 6
Благодаря момичета Hug.
Ще се обадя да питам по-точно,пък дано да имам късмет и вече да се прави със 100% гаранция,та да имам вариант  за всеки случай.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия