Отговорността при раждане

  • 678
  • 11
Здравейте на всички мами ,но най-вече на тези които вече са раждали.Имам следния въпрос ной носи отговорност при раждането в смисъл ако лекаря е преценил да се ражда нормално а се получат усложниния?Нещо май се подписва при постъпване в родилния дом и при евентуално секцио пак ли така стоят нещата.Моля зя съвет  Praynig
Виж целия пост
# 1
Аз,съм подписвала,че съм наясно какво ще ми правят/секцио/,че съм избрала пълна упойка,че съм съгласна с действията на лекарите Peace
Виж целия пост
# 2
Аз раждах със секцио и се подписвах под документация, описваща какво ще ми правят, както и за съгласие да се извършат еди какви си процедури, ако настъпят усложнения.
По принцип отговорността е на лекаря, но ти се подписваш, че си съгласна с всички негови действия, т.е не могат да ти правят нещо без твое съгласие.
Виж целия пост
# 3
Докато родя ме караха да подписвам декларации,че не са взимали пари от мен.
Виж целия пост
# 4
Преди секцио се подписах,че съм съгласна ако настъпят евентуални усложнения екипа да реагира според ситуацията.Също ,че сама съм избрала спинална анестезия.И още нещо-ако бебето има нужда от обдишване и др. по особенни процедури да бъдат извършени.Вк.и местене в друга болница.Раждах в частна клиника.
Виж целия пост
# 5
Подписва се т.нар. информирано съгласие.
Виждам,че най-вече те притесняват евентуални усложнения и поемане на отговорноста за тях,моят съвет е да не мислиш за такива неща!Нека мислите ти да са насочени към сладкото,здраво бебче,което съвсем скоро ще гушкаш и ще те направи още по-щастлива!
 Hug
Виж целия пост
# 6
Цитат
Аз раждах със секцио и се подписвах под документация, описваща какво ще ми правят, както и за съгласие да се извършат еди какви си процедури, ако настъпят усложнения.
По принцип отговорността е на лекаря, но ти се подписваш, че си съгласна с всички негови действия

Леко раждане ти желая!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Преди операцията не се сещам да съм подписвала нещо (но тогава мислех само за едно, тъй че може да съм забравила). но след операцията на изписване от болницата, подписах, че не съм давала пари.
Не ги мисли тези работи! Пък и отговорността е логично да носи лекаря...Нека по компетентни се изкажат  Peace

Леко раждане!
Виж целия пост
# 8
Подписва се т.нар. информирано съгласие.


И аз подписах такова нещо преди секциото. Peace
Виж целия пост
# 9
И при двете раждания (със секцио) подписвах информирано съгласие. Peace
Виж целия пост
# 10
Не само при секцио, но и при нормално раждане се подписва декларация, с която си съгласна че при нужда ще ти бъдат направени съответни процедури ( в това число и операция ако се налага).
Виж целия пост
# 11
секцио раждах и ме караха да подпиша нещо, но и аз не помня какво Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия