Мога ли вече да го къпя?

  • 936
  • 3
Момичета, бяхме с варицела. Доста трудно я изкара и едновременно с нея и възпалено ухо. За сега от варицелата останаха само на места крустички, а ушето вече не боли така както преди. По време на шарката го изкъпах само веднъж с вода, без сапун , шампоан и без да търкам, но ми се ще вече да си го изкъпя както трябва. Мога ли вече????? И малко ме е страх заради ушенцето.....доктора каза по време на къпане да внимавам да не влезе вода и изписа едно кремче,( Лоринден маз) с което да мажа памучета и да му ги мушкам в уенцата докато се къпем. Мислите ли, че мога вече спокойно да си му окъпя хубаво косичката и да му изтрия хубяво телцето или все още не е препоръчително защото срубчетата  от пъпките не са изчезнали съвсем. Просто са малки черни точици останали и са малко де...ама незнам все пак. Какво ще ме посъветвате? Иначе докато мине всичко съвсем и докато мине и ушето...не се знае колко време ще стане. А и той много се поти.......Това къпане само с вода ми е...... Sick все едно да се разкиснеш само.
Виж целия пост
# 1
KATI_Z, не съм изпадала във такава ситуация, но аз на твое място не бих го къпала още за да не се раздразнят нещо пъпките. Съжалявам че не мога да ти дам по адекватен съвет!  Hug
Успех и дано скоро отмине всичко!  Peace
Виж целия пост
# 2
Не виждам проблем да се окъпете нормално. Стига да е топло и комфортно на самото дете. Като имате проблем с ушите правите едно тампонче от памук, слагате го в ушето и се къпете без проблем. Не се тревожи, това ми го е казвал УНГ доктора ни. Peace А и като сте с варицела пак не виждам проблем. Има си сапуни и за това. Потърси из темите, назад има такава тема. Когато Алекс изкара варицела в началото на годината го къпах с точно такъв сапун (забравих какъв точно беше  Embarassed). Въобще нямаше проблем за пъпките. Дори се чувстваше по-добре след банята. Peace
Виж целия пост
# 3
Моите деца изкараха варицела едно след друго. Първо каката - много тежко, много я боляха пъпките, температура. Лекарката каза - никакво къпане, да не се разпространят пъпките. Точно и мина- айде малкия - на 1 година. МНого пъпки, реве, температура. Тогава дадох една търсачка във форума и прочетох съвети на майки, че най-добре е детето да се къпе по 2-3 пъти на ден докато има варицела. Така и направих и малкия се успокои.

Така, че къпи спокойно, не мисли, че ще стане нещо с пъпките. Само не го търкай силно. Къпането е даже задължително
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия