Диетична (калиева) сол - вредна ли е за деца?

  • 4 412
  • 4
Здравейте!
Отдавна ме тормози този въпрос и най-сетне намерих време да седна и да ви питам  Hug.
Съпругът ми е хипертоник и от години заради него използваме диетична сол.
Когато детето беше малко и го захранвахме, не слагах сол в яденетата му - някак си ми остана навик и досега почти да не му соля храната, а и в крайна сметка в хранителните продукти се съдържат известни количества сол. Освен това той яде доста сирене и др. подобни, та не мисля, че му липсва солта.
Напоследък обаче Никола забеляза, че понякога ние си досоляваме храната на масата и, естествено, поиска и на него да му досолим. Сложих му от нашата, калиевата сол. Но оттогава ме човърка мисълта - може ли консумацията на тази сол да е вредна за деца?
На опаковката не пише нищо по въпроса, така че - във вас ми е надеждата  Thinking, знаете ли нещо повече?
Виж целия пост
# 1
По-малко вредна е от обикновената. Педиатърът на дъщеря ми препоръчва да соля с такава.
Виж целия пост
# 2
Не е вредна. Ние използваме калиева от години по същите причини. В крайна сметка натрий се поглъща от редица други продукти - колбаси, кайми, сирена, кашкавали, чипсове, полуфабрикати и т.н.
Покрай тази сол дъщеря ми е свикнала да не яде особено солено, което със сигурност ще й е от полза в бъдеще.
Виж целия пост
# 3
И аз ползвам от нея за Тери.
Виж целия пост
# 4
Успокоихте ме, благодаря ви! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия