чийзкейк без яйца

  • 2 629
  • 7
Здравейте, търсих рецепта за чийзкейк и попаднах на такива, които включват яйца в крема. Аз искам да знам, дали е възможно да се направи чийзкейк без яйца.  Sunglasses  Grinning  Sunglasses

Благодаря ви предварително!!!
Виж целия пост
# 1
Става и без тях няма проблеми. Особенно ако го правиш със "сирене" Рикота, Маскарпоне или от сорта на Филаделфия Grinning
Виж целия пост
# 2
Рецептата, която намерих - там пишеше, че се прави с извара! Това май е побългарения вариант на десерта! мерси за отговора! Grinning  Grinning  Grinning
Виж целия пост
# 3
Moже, защо не. Ето ти едно предложение за смес, щом имаш рецепта за блата:

500 гр извара се разбиват с 5 с.л. захар, 1 ванилия и някакъв компот. На края се прибавя едно пакетче желатин. Сместта се изсипва върху изпечен блат/или готов/ и се поставя в хладилника за няколко часа. Украсява се с разтопен конфитюр...
Виж целия пост
# 4
Аз правя смес от извара, кисело мляко и/или бита сметана /+захар, разбира се/...
Ако нямам кисело мляко в хладилника, слагам лимонов сок.
Принципно имам един изпитан крем от свекърва ми, който е със сметана, захар и кондензирано мляко и лимонов сок, но да ти кажа и  мързеливия ми вариант е много вкусен /преди 2 дни правих и си го изядох почти сама за около ден и половина, като се опитвах да се въздържам/
Виж целия пост
# 5
А вместо компот какво мога да сложа?
Виж целия пост
# 6
Цитат на: jutoo
А вместо компот какво мога да сложа?

Пресни плодове или намажи отгоре примерно с някакво сладко и го полей с желатин Grinning
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Honda
Цитат на: jutoo
А вместо компот какво мога да сложа?

Пресни плодове или намажи отгоре примерно с някакво сладко и го полей с желатин Grinning

Ясно, мерси Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия