Почистване на ламинат-с парцал или специална стирка,четка,с какво?

  • 25 498
  • 10
Здравейте на всички!Никъде не видях да обсъждате с какво забърсвате ламината.Намерих единствено препаратите,които са обсъждани,но това,с което нанасяте препарата-парцал ли е,специална четка ли е.Моля да пуснете снимка ако е някаква четка или стирка,за да се ориентирам горе-долу за какво става въпрос.Трудно ми е постоянно да лазя с парцала,а съм в 6-ти месец,не си предствям до 9-ти какво ще е.Благодаря на всички отзовали се.Лек ден! Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Аз първо много щателно минавам с прахосмукачката със специална четка за паркет!

А после минавам с Blue Magic Mop (моята е жълта де, а не синя), като много хубаво съм я изцедила предварително. Все пак, ако някъде има петна, се налага да полазя и да ги изчистя на ръка! Ама това си е добро упражнение... Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Аз първо минавам с прахосмукачка, после с парцал от тези с конците с дълга дръжка /не помня дали имаха специално наименование/. Парцала трябва да е добре изцеден. Никога не съм го чистила пълзейки, след ден така или иначе пак е мръсен.
Виж целия пост
# 3
като бях дете, най-отвратителната ми домакинска работа беше, когато помагах на майка ми да мия пода (именно на четири крака с парцал Sick #Cussing out или с едни отвратителни триъгълници, на които се закрепваше парцала  Sick)....

сега вече миенето на под ми е сред любимите домакински задължения, защото не отнема почти никакво време и изобщо не докосвам мръсната вода  Sick мия паркета или с тези стирки с конците или с тези сините, дето се изстискват (не им знам името), моп се водят (те и другите са моп де  Mr. Green), гледам да изцедя колкото е възможно повече от водата! имам и двете, но по-удобен ми е мопът с конците! изстисквам в тези кофи, които имат поставка за това!  Wink фасулска работа - никакво напрежение не изисква Peace

Не се юркай толкова, в шести месец да се кланяш на паркета!!!  Hug
Виж целия пост
# 4
и аз го мия с моп(дунапренов,не с въжета)натопен в препарати хубаво истискан.Един път на десатина дни лазя на четири крака за по основно почистване Crazy
Виж целия пост
# 5
Току-що се завърнах от обучение в Германия,където ни обучаваха точно в това.С какви препаратаи и как да мием ламинат и паркет.Специално за ламината ни казаха че никога не бива да се мие с парцал тип "спагети" защото колкото и да го изстискваш все остава мокър.(а както знаем,ламината е чувствителен на вода) Има специални мопове,със свалящ се накрайник който се потапя в разтвора за почистване и после с ръка се изстисква добре.След това се поставя пак на накрайника и се забърсва пода.В германската фирма за която междувпрочем работя,тези парцали се наричат " Куик степ"
За да е по-ясно,прилагам линк със снимка на мопа :

http://www.dr-schutz.com/en/products/pe_191.html
Виж целия пост
# 6
За да е по-ясно,прилагам линк със снимка на мопа :

http://www.dr-schutz.com/en/products/pe_191.html
Такива подобни съм виждала и по нашите магазини.
Пишеш, че ламината е чувствителен към вода-как точно водата може да го повреди, защото нашият за 3 години водно чистене не е трепнал, включително сме с такъв и в кухнята. Аз пак изстисквам горе-долу конците, мъжа ми направо го къпе.
Виж целия пост
# 7
Леле, Ники, не ми казвай, че мъжа ти чисти с парцал ламината... "вкл. и в кухнята".... Hug Благородно ти завиждам!
Виж целия пост
# 8
Единственият ефективен начен при мен е, с парцал за попиване (т.нар. швамтух), добре изстискан - на 4 крака, долу на земята  Tired Правя го през 3-4 дни така, иначе забърсвам с меджик мопа, ама остават разни ивици, пък и не успявам да изчистя добре петната. Имам и подобно на това, което е показал blizna4e, ама и с него не постигам добри резултати.
Виж целия пост
# 9
Ники. , ламината наистина е чувствителен към вода и не е желателно да се мокри.(специално обсъждахме това на семинара с най-големият производител на ламинат в Германия - фирма "Перго" ) Ако обаче предварително е импрегниран,това не е проблем.Моят ламинат например е залепен.Въпреки че ламинатите са  с "клик" система и не е нужно да се лепят,моят го залепиха точно защото влажността в жилището ни е голяма (нов блок е) и има вероятност от надуване.Възможно е при поставянето и на вашият ламинат между фугите да е направена импрегнация и за това да нямате проблеми.Познавам обаче доста хора изпищяли от надут ламинат,именно поради мокрене с не добре изстискан парцал.Най-често ламината се надува именно около мокрите помещения и коридора.Не е задължително обаче всеки ламинат да се надуе.
Да,такива мопове има и по нашите магазини. Peace
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички,които се включиха до момента,полезни сте с тези съвети не само на мен.Колкото повече мнения,толкова по-добре.Приятна вечер!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия