Два въпроса в една тема

  • 1 187
  • 26
Здравейте, момичета  Hug

Имам два въпроса, да си направя една консултация и с вас.

Единия е за прословутото сядане на бебето. Аз не пропускам да чета темите за сядането и общо взето ми е затвърдено вече мнението, че бебока трябва да сяда откъм 6-месечна възраст. Обаче Момчил се сили още от 3-месечен да сяда - не говоря за сядане с възглавниците отстрани, а когато го държим в ръце. започнах да се притеснявам вече, понеже той е постоянно в ръцете ми и когато съм на РС той седи и гледа - но не дава да е полегнал - сяда в скута ми и си трае, а понякога дори рязко се дърпа напред с торса и аз все се притеснявам, че още няма 6 мес.
Да не говорим, че обожава да е в ръцете ми, когато сме на масата - много му е интересно, когато се храним и все ни оглежда, като ядем /ако не реве, естествено/ - но винаги иска да седи у нас.
Такова седене е ли опасно?

Другото е за гладенето.
Все още му гладя дрехите, под напрежение съм, разбрира се, в паника дори, защото той много реве, докато гладя (преди гладех нощем, ама вече нямам сили за тези часове). Не мога да спра с това гладене, а всеки път си казвам, че повече няма да гладя дрехите му, или поне ще гладя само бельото и долните му бодита. Обаче още докато свалям прането от простора и отделям всичките му дрехи настрана - първо минават през ютията. Даже и чорапките  Embarassed  Мисълта за бактерии или нещо такова - брррр - ужасявам се. Дали не прекалявам?
Днес, например, освен сума нещо дрехи, гладих и балдахина, обиколника, завивката, чаршафчето и калъфката и все си гладя аз така ... Outta Joint
Вие докога гладихте?

Лошото е, че големия ми син го гледа майка ми в провинцията и тя си го гледа според нейните си знания и разбирания. А сега и тя не помни кое как е било с него. Аз също  Sad
Виж целия пост
# 1
Крис е на 3 месеца и той от около 2-3 седмици иска постоянно седнал да стои. И аз се притеснявах, но като иска детето няма да го мъча да лежи  Naughty Така че седи си седнал в мен като ядем, като гледаме телевизия и т.н.

За гладенето - аз не гладя  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
рано е за сядане, да. повечето бебета се набират да сядат от легнало положение, това им е част от стремежа за движение... просто не го слагай седнал на дупе, а полегнал, леко изправен.
синът ми е на 3 г и 5 м, но все още гладя всичките му дрехи, защото така ми харесва. ако гладенето те уморява- не го прави и толкова  Laughing
Виж целия пост
# 3
За гладенето мога да ти кажа, че аз гладя от естетическа гледна точка, не заради бактериите  Blush
Виж целия пост
# 4
И моят юнак се опитва да седи откакто навърши 3 месеца-винаги съм му давала, бая четох по въпроса и не открих нищо притеснително. То му омръзва постоянно да лежи, нормално е да иска малко разнообразие. Иначе, както казваш-постоянно е в скута ми. Оставя ли го някъде за повече от 2 минути и се започва едно ужасно мрънкане Confused

За гладенето-не гладя.
Виж целия пост
# 5
За сядането-моят син нямаше особени мераци преди 6 месеца и съответно не съм имала такъв проблем.
За гладенето-гладя абсолютно всичко-от чорапките до олекотените завивки, хавлиените кърпи, просто всичко. Дори свалящата се тапицерия на столчето за кола и количката. За себе си съм решила и занапред да е така от хигиенична и естетична гледна точка.
Виж целия пост
# 6
За сядането-и моят искаше да сяда и се опитваше да се поизправя,но не съм му давала до към 5 месеца и половина.
За гладенето-гладя само долните дрешки за дезинфекция,а горните,когато са много намачкъни.
Виж целия пост
# 7
За сядането- принципно е рано, но след като сам се опитва да седне, без помощ от твоя страна значи му е време. Всяко дете все пак се развива индивидуално, важно е ти да не подпомагаш изкуствено точно този процес. Между другото мен лично повече би ме притеснявал факта, че стои пред компютъра и гледа в монитора предполагам от доста близко разстояние, но ти си знаеш най-добре.

За гладенето- аз гладя дрехите на дъщеря ми, която е на година и два месеца по-скоро от естетическа гледна точка. Ако ти е неприятен процеса просто не глади, детето ти вече не е новородено и може да се справи с околната среда. Нали все пак трябва да гради имунитет, а това няма как да стане, ако не се сблъска с бактериите, които го заобикалят.
Виж целия пост
# 8
За сядане - моя бебок е още малък май, но не иска да лежи много, през деня го държах в столчето за кола, а вече му купих шезлонгче и в него го слагам.
За гладенето - аз си гладя, ама аз и моите и на мъжа ми дрехите гладя (това откак се омъжих преди не пипвах ютия ако не е мнооого наложително), не толкова заради бактерии ами защото ... дрехите са по-хубави изгладени. То на тема бактерии ако се замислиш колко се носят из въздуха който диша, как хвърчат от устите на хората които му се радват на бебока... недей да изкрейзваш на тая тема.  Свекърва ми ми разправяше как изварявала и гладела всичко на мъжа ми и сестра му като били малки... и така докато ги заварила да ядат пръст от фикуса....  Laughing
Виж целия пост
# 9
За сядането след 6я месец,а за гладенето все още гладя почти всичко.
Виж целия пост
# 10
Моят син се напъва да сяда от три месеца и половина, а в момента е на пет и половина и вече се надига сам от легнало положение и сяда. Никога не съм ускорявала този процес, не съм подпирала с въглавници и т.н. Не мога да вържа детето.
А за гладенето ...важно е поне долните дрешки, които са в непосредствен контакт с кожата да ги гладиш. Горните, ако не те дразнят като ги гледаш, не глади.
Виж целия пост
# 11
За гладенето-дъщеря ми е на 1 годинка,но все още се гладим,по моя преценка разбира се Peace
За сядането - моето педи ми каза,че към 7 месец е най-добре да започни да стои детенцето Peace
Виж целия пост
# 12
Алекс седна след 5-ия месец,гладенето го спрях като навърши годинка,но постепенно спирах,най-дълго гладих долните дрешки.Вече няма смисъл-слага в устата си всевъзможни боклуци,а пък аз ще гладя да го предпазвам от бактерии-невъзможно Wink
Виж целия пост
# 13
Дъщеря ми също искаше да сяда от 3 месеца, но я слагах полу-легнала в мен. Рано е още за сядане!
За гладенето - само в началото гладех дрешките и отвътре за дезинфекция. Сега само отвън, както нашите - за да изглеждат добре Peace
Виж целия пост
# 14
към 4-тия месец започна да иска да сяда в мен, на 4 и половина вече седеше когато го държах в краката ми Peace
гладенето спря около 6-тия месец, после гладех само връхнети дрехи Peace
Мисля, че не трябва да оставяш детето да плаче, за да може да си изгладиш прането, а пък това с бактериите Crazy, че после като започне да лази  и ходи и да пипа всички мръсни неща по земята какво ще правиш Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия