Не се обръща!

  • 1 375
  • 22
Здравейте момичета! Бебата ми е в началото на шестия си месец. Хич обаче не ще и да чува за обръщане. Тренираме всеки ден като и показвам как да се обръща. Много се забавлява на тези упражнения, но толкуз. Сама не прави нищо. Слагам и играчки, към които уж да се стреми, но нищо. Лежи си и чака да я правиш нещо! Започвам да се чудя дали нямаме някакво забавяне?
Виж целия пост
# 1
Здравей, маме! Като ти гледам лентичката, нашите мъници май са родени на един ден Simple Smile До скоро и аз се съмнявах дали Влади ще започне да се обръща - беше като обърната костенурка - или дупето ще му тежи, или не може да си прехвърли крачетата, или си пречи с ръчичката... В един момент като че ли изведнъж преди седмица-две се отприщи и сега се върти като пумпал.
Опитай следното (поне на моя юнак това му е мн. забавно) - аз обикновено поставям памперсите и мокрите кърпи в края на повивалката, т.е. над главата му. Забелязах, че му е много интересно да се опитва да види от къде шумка като вадя кърпичките и всячески се опитва да се извие да ги пипне. така направих и на леглото - поставям неща над главата му, примерно шумкащо шарено пликче или някаква пееща играча, и той, любопиткото, в стремежа си да види какво създава шумотевицата там, започна да се обръща. За сега само в едната посока, но трениране и обръщане наляво Simple Smile УСПЕХ!
Виж целия пост
# 2
Не настоявай да прави всичко, което е нормално за възрастта й!Някой деца просто изчакват удобния за тях момент или пък са много по напред с нещо друго!Моят син например започна да се обръща още на 4месеца, но пък за сметка на това вече е почти на 8 м. и веднъж седмично казва "мама" и това е.Другите му връстници "бърборят"  bookдоста повече пък и ние с баща му не млъкваме!!!
     

              П.П.Ако те притеснява нещо определено просто я заведи на ортопед и без това е желателно бебето да го посети до 6 месечната си възраст!!!

                       Обръщанията са свързани и с множество падания и рев!!! newsm45
Виж целия пост
# 3
Каби също се обърна доста по-късно, даже повечето бебета на неговите месеци вече и лазеха! И аз се притеснявах като теб, но е било безмислено.  Rolling Eyes Всяко бебе се развива индивидуално, така както един ден като стане голяма няма да си прилича по характер, визия, разбирания с повечето си връстници.  Peace
Виж целия пост
# 4
Ох, и ние го имаме този проблем! Sad Максим ще стане на 5 мес. след 6 дни, а още хич и не му се чува за обръщане. И аз му правя гимнастика, като го обръщам за едната ръчичка, и на него му е много интересно да се извърта към кърпичките на повивалката, както е писала Валина, но толкоз. При мен проблемът е също, че непрекъснато го сравнявам с големия ми син, който на тази възраст отдавна-отдавна бе започнал да се обръща и на двете страни и въобще се премяташе като палачинка. Скоро ни предстои консултация и ще говоря с педиатърката ни, дано няма нищо притеснително нито при нас, нито при вас! Praynig
Виж целия пост
# 5
Благодаря момичета! Явно няма да получа повече отговори, сигурно защото темата се смята за банална.
Виж целия пост
# 6
И аз се бях притеснила че не се обръща, но като прочетох че не сме само ние и по-големи бебета не го правят и се поуспокойх.
Така че темата не е банална!
Аз питах един педиатър и той каза че просто я мързи  Hug Laughing, но ще се научи.
Виж целия пост
# 7
Валери се обърна за първи път на девет месеца- но си беше пълничък , та дупето му натежаваше . И то първо се обърна от корем на гръб.
Борислав се обърна като навърши 6 месеца.До него момент не даваше признаци ,че схваща нещо от упражненията за обръщане Wink Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Като начало мисля, че не трябва да се сравняват бебетата...това какво трябва да се прави на дадена възраст е много относително..Като бебето узрее за нещо само ще го направи, при това сигурно ще те изненада колко бързо ще се справи с новите неща...Та за обръщането...педката ми каза едни упражнения...бебето по гръбче хващаш едната ръчичка и противоположно краче/примерно лява ръчичка и дясно краче/и го обръщаш...бебето застава по коремче...после обратното...и така..тия упражнения ми ги каза някъде към 4 я месец...незнам дали от това или просто бебека си е пъргава, но  се въртеше като пумпал...
Виж целия пост
# 9
Всяко бебе си има собствена скорост по магистралата на живота Wink Ще се обърне, няма необръщащо се здраво бебе, кое по-рано, кое по-късно.
После да няма оплаквания, че не спира да се върти и да щъка  newsm30
Виж целия пост
# 10
Стела започна да се обръща още в началото на 4 месец.докато баткото беше на 8 мес.,като се обърна за първи път.Всяко дете си е индивидуално и не можем да сладаме всички деца под общ знаменател.И на вас ще ви дойде времето
Виж целия пост
# 11
И моето момче до 6 месец не се обръщаше, пък като се научи и не можеш да го спреш!  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Всяка бебче си е индивидуално.Няма нищо притеснително.
Виж целия пост
# 13
Ех, да можехме да пъхаме децата в калъп и да излизат оттам отляти както ни е кеф Laughing ... Не му се притеснявай хич. Мойто Бобче започна да се обръща след 7-мия месец (дотогава го направи два-три пъти, колкото да не изкрейза и аз от притеснение Crazy). Така че, всяко нещо с времето си Peace
Виж целия пост
# 14
Изобщо не трябва да се притесняваш, че беб не се върти. Моят син беше същият, лекарката все казваше, че дупето му тежало. Аз правех какви ли не гимнатики още от 2 месец. И изведнъж започна да си се обръща сам, някъде към седмия месец.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия