Перитол някой давал ли е на дете под 2 години?

  • 707
  • 3
Днес педиатърката ни изписа Перитол сироп.Добре ама ние утре ставаме на 10 месеца.Вътре на указанието пише ,че не се дава под 2 години.Предписа ни 2 пъти по 1 кафена лъжичка.Незнам какво да правя ...Просто ме притесниха доста от прочетените странични ефекти.
Виж целия пост
# 1
Да ,на моят син бе изписан "Ципротол"-бг вариант на "Перитол"-а,когато бе на 6 месеца,пи го около 6-7 дена.Прояви алергия към антибиотиците които му вливаха.Ако педито ти е преценило,че това е добра комбинация с други лекарства/ако приема такива бебчо/,мисля ,че и дозата е съобразила,няма проблем.Да те предупредя,че много спят и се хранят като "прегладнели вълчета" от този препарат.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за съвета!Престраших се и дадох първата доза .Ако се отрази на апетита и съня само ок Laughing .И без това имаме проблеми и с двете,така че с един куршум 5-6 заека.
Виж целия пост
# 3
Налагало се е да давам сходни сиропи на дъщеря ми на 3 месеца, а на сина ми към десетия месец. Нямахме проблем, педито би трябвало да си знае работата. Аз когато се опасявам от реакция въвеждам по-бавно лекарството - по-малка дозичка, по-нарядко. Естествено не го правя при антибиотиците, когато се е налагало да се пият.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия