Картофени ролца - лесни за приготвяне и много вкусни

  • 6 428
  • 58
Здравейте, днес правих тези ролца и реших да споделя рецептата с вас. Приготвям ги редовно от няколко години насам, вкъщи много ги обичаме.
Няма точни пропорции на продуктите, зависи колко ролца искам да приготвя.

Обелени картофи се сваряват много добре в леко подсолена вода. Изцеждат се и се пасират - аз използвам миксера с приставките за кекс. Подправят се по желание, аз слагам сол, пипер, чубрица и малко риган.
Нарязват се на ивици шунка, кашкавал и кисели краставички. Взема се от картофената смес и се сплесква върху дланта, слага се по ивица шунка, кашкавал и краставичка и се затваря, като с ръце се оформят ролца. Важно е да се правят докато картофената смес е още много топла иначе започва да се троши и трудно се оформя. След като се оформят всички ролца се панират в брашно, чйца и галета и се пържат от всички страни. Приятен апетит!

Ето снимки:

http://images20.snimka.bg/004526607.jpg
http://images20.snimka.bg/004526608.jpg



Виж целия пост
# 1
Много хубава идея   bouquet.Става страхотно за предястие.
Само имам един въпрос сместа като за кюфтета ли е и дали е нужно тогава яйце?
Виж целия пост
# 2
В картофената смес не се слага чйце, само подправки.
Виж целия пост
# 3
Правила съм нещо подобно, вкусно е.
Към тези ролца подхожда също и млечно - чесново сосче  chef
Виж целия пост
# 4
Много добре изглеждат, ще се пробва   bouquet
Виж целия пост
# 5
Много апетитно изглеждат,ще ги пробвам.  bouquet
Виж целия пост
# 6
 И на мен ми хареса рецептата! Ще направя ролцата в най-скоро време!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Който пробва няма да сбърка  Simple Smile И да кажете после дали са ви харесали.
Виж целия пост
# 8
Изглеждат фантастични, непременно ще се пробват.
Виж целия пост
# 9
Разкошни са ама като гледам тя ,плънката може и само от сирене да е примерно.Пак ще е вкусно.  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 10
много добре изглеждат,задължително ще се пробват
Виж целия пост
# 11
С плънката може да се импровизира  Simple Smile слагала съм и пушено сирене и колбас...каквото се намира в хладилника.
Виж целия пост
# 12
Разкошни са ама като гледам тя ,плънката може и само от сирене да е примерно.Пак ще е вкусно.  bouquet  bouquet  bouquet
Да,аз така ще пробвам...със сирене и шунка......Благодаря за рецептата
Виж целия пост
# 13
Изглеждат много апетитно, записах рецептата, и непременно ще ги пробвам, благодаря ти, че сподели с нас bouquet
Виж целия пост
# 14
Страхотна идея още сега ще ги направя и после ще покажа
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия