Мами и татковци в Австрия - тема 10

  • 13 110
  • 282
Време е да ни обземе Коледния дух!
Пожелавам на всички здраве и много късмет! Да напълним темата с хубави новини и споделени радости!

Линкове към старите теми:

Първа тема

Втора тема

Трета тема

Четвърта тема

Пета тема

Шеста тема

Седма тема

Осма тема

Девета тема
Виж целия пост
# 1
Честита нова тема.Рени,благодаря  bouquet
Понеже виждам,че се дискутира zа майчинство в Германия...дали сте видяли това?
http://www.klein-klein-aktion.de/hier_das_Neueste/Justiz/GG-Ande … /gg-anderung.html


И това..по надолу са писмата с отговор от дирекциона.
http://www.klein-klein-aktion.de/wer_sind_wir/Vorsorgeuntersuchu … untersuchung.html

ЛоШи времена идват. Flutter
Виж целия пост
# 2
рано- рано  се записваме  и ние с Бомбю Grinning
Не пиша много често, но пък ви чета редовно.
В последното списание на АК има инфо за новостите при КБГ. Дори за деца родени 2007  може да се мине на варианти 15 месеца 798 евро, 20 месеца 624 евро. Съответно парите сметнати на куп са по-малко, но пък ако човек има добре платена работа и  кой да му гледа детето...е супер.
Виж целия пост
# 3
мерси за темичката Рени   bouquet
Виж целия пост
# 4
Добро утро! Тъкмо щях да вметна, че темата вече отива към затваряне - мерси Рени   bouquet

Ние сме вече в такова коледно настроение, че от печене на сладки и окачване на лихтеркетен, ще се побъркам  Laughing Голяма веселба е  madnoel
Виж целия пост
# 5
Мерси Рени за новата тема!
LaDolce виж какво хабавко отвори приятна тема Simple SmileИ ние вече се настройваме коледно като разучаваме песнички,тоест мама ги разучава да ги пее на Мими Simple Smile
Какви сладки печете,ще ми се и аз да се пробвам в сладкарството,та да заухае и моят дом на ванилийка и канелка,това действа много коледно!!!!
Виж целия пост
# 6
Добро утро и от мен! Renny, мерси за темата!
Не писах доста време, защото имах гости от Бг, но ви четях. По въпроса за Бг, аз като гледам как живеят там моите познати, аз тук направо живуркам. Знам, че не всички са така, но поне младите се справят. Аз нямам познат, съученик, колега, който да няма деца, апартамент (някои на кредит) и кола, че даже и пътешествия си позволяват. А тук познавам хора, на които им е време за деца, но изчакват по-добри времена. Иначе си има + и - и там и тук.
В последното списание на АК има инфо за новостите при КБГ. Дори за деца родени 2007  може да се мине на варианти 15 месеца 798 евро, 20 месеца 624 евро. Съответно парите сметнати на куп са по-малко, но пък ако човек има добре платена работа и  кой да му гледа детето...е супер.
Четох, че ако бебето е до 15мес., може да се поиска по-високата сума, но за периода до 2008г. не се доплаща. Измислили са го Whistling
Аз май от много отдавна не съм се радвала така на идването на Коледа. Хората са го казали - като имаш дете и ти се вдетиняваш. Лошо няма.
Чао за сега от мен Hug
Виж целия пост
# 7
Здравейте!
Бих искала и аз да се изкажа по въпроса за майчинството в БГ. Моето мнение се припокрива почти с това на Вяра. Проблема в България е не размера на майчинството, а европейските цени, защото дори и едно 100% увеличение, също не би било разрешение. Ако погледнем какво е съотношението, средна работна заплата - майчинство, се оказва, че като размер, то никак не е малко. Преди малко по новините казаха, че средната заплата за страната е 400лв., а майчинството е почти половината. Как е тук, средната заплата за Австрия не мога да кажа точно каква е, но 435 евро, едва ли са половината?! Вчера една майка се възмущаваше, как ако си в майчинство и междувременно родиш още едно дете ти спират парите за първото, как това било парадокс и подигравка, а тук питам аз, как е, точно по същия начин! Просто всички в БГ, без да са информирани, са свикнали непрекъснато да се оплакват! Никой не се замисля, че голяма част от законите ни и различните уредби са изкопирани от другите държави! Най-големия проблем е, че България е страна на абсурдите, за мое голямо съжаление!
И още един момент за който са споменали момичетата преди мен. Не съм чула нито една австрийка, която преди да роди е взимала прилична заплата, да се оплаква от държавата, която явно я ощетява с тези никакви 400 евро и я приравнява с мойте любими "чалми", дето нямат и един ден трудов стаж и дори цент платен на държавата!
Хайде да спирам, че много се "възпалих" нещо!
Ренка, оправи си заглавието! Може ли филолога  да пише Австрия с малка буква  love001 Какво става с дойч курса? А  сапун имаме ли вече?
Радвам се, че дечицата се оправят лека полека!
Лек ден и успешна седмица!
Виж целия пост
# 8
Ренка, оправи си заглавието! Може ли филолога  да пише Австрия с малка буква  love001 Какво става с дойч курса? А  сапун имаме ли вече?
То да ми беше за първи път, да ми е простено... Crazy Айде до после, че ще пиша до ректора на Университета да си върна дипломата!  smile3511 Най-добре да си правя сапун   Crossing Arms
Виж целия пост
# 9
И аз се вдетинявам и се наслаждавам на вдетиняването по Коледа, че кой знае, след някоя и друга година няма да има същия интерес, като сега.

Джиджи, ето ти една рецепта за Ванилекипферл като начало:

Vanillekipferl

300г брашно
80г захар
щипка сол
100г смляни бадеми
300г студено масло

Смесваш първо брашното с маслото и прибавяш захарта и бадемите.
От тестото оформяш малки кифлички / кравайчета.
Печеш на 180°-200°С в предварително загрята фурна около 8-9 минути (може и повече зависи от печката). Гледай да не станат много тъмни. Кифличките дори и в готов вид са светли, само долната страна е по-тъмна. Още горещи ги овалваш в пудра захар смесена с 2 пакетчета ванилия. Ако се чупят лесно, слагащ пудрата захар с ванилията в цедка и ги ръсиш така.
Виж целия пост
# 10
300г брашно
80г захар
щипка сол
100г смляни бадеми
300г студено масло
LaDolce , меки или твърди стават тия сладки?
Виж целия пост
# 11
Рени, как ди ти ги опиша - ронливи стават. Не са меки, но в никакъв случай не са твърди.

Виж целия пост
# 12
LaDolce   мерси 3а рецептата. Ще я пробвам.
Рени, мн мерси 3а темата.   bouquet

май4инството и тук и в бг, е финансово и3питание zа работеЩите майки, но пък си имаме малки съкровиЩа. Моята като ме погледне в о4ите и ми каже мамо се ра3тапям...

В предколедно настроение сме и ние. Хайде да си уредим една предколедна среЩа, в петък следобед? Така може би и работеЩите майки Ще имат въ3можност да дойдат?
Виж целия пост
# 13
... Моята като ме погледне в о4ите и ми каже мамо се ра3тапям...
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Е, аз още не съм го чула да казва "мамо" (малко е раничко за това  Wink ), но ми е достатъчно да ме погледне, за да се разтека от удоволствие  Heart Eyes А беззъбата му усмивка има ли нужда да описвам какво прави със сърцето ми???
Добра идея за среща. Ще се опитам да дойдем и ние, само предложете къде.
Виж целия пост
# 14
Рени, ще ни подариш ли по едно сапунче като стане   Laughing Може да си купиш формички за сладки и да заформиш сапунчетата тематично- сърчица, елхички, звездички може и дядо коледа ( хехе той е за мен, че е по- тлъст  Mr. Green)

За срещата, какво да кажа...след това, което изкарах тия дни честно ме е страх от зарази. Бомбю от четвъртък насам стоически издържа ежедневно и многократно окашляне и окихване, и ме е страх да не го тръшне някой вирус. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия