Пътуване на дете в чужбина

  • 1 912
  • 12
Здравейте !
Някой има ли яснота как стоят промените за пътуване на дете в границите на ЕС - дали се изисква задграничен паспорт или може само с пълномощно от родителя, че е съгласен детето да пътува в чужбина ...
( и ... някой знае ли дали има промяна в Закона на личните документи в частта на задгранични паспорти за деца - дали отново е задължителен подпис и на другия родител, ако двамата родителя са разведени)
Виж целия пост
# 1
Задграничния паспорт за детето е задължителен. Това е и единственият му документ за самоличност, няма как без него. Подписът и присъствието и на двамата родители за издаване на задграничния паспорт също са задължителни (за съжаление).
Виж целия пост
# 2
Само да добавя - подписът в заявлението за паспорт на детето се полага на място /в полицията/ от двамата родители пред длъжностното лице
Виж целия пост
# 3
и аз да добавя - ако пълномощното не е само за посочения период си направи ксерокопие преди да тръгнеш. Ако в пълномощното е посочен периода - на границата ще ти го вземат  Wink
Пълномощното ти трябва само за напускане на България. От там насетне никой няма да ти го търси. Нито ще те питат нещо навръщане за него  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
И мен живо мв вълнува този въпрос! Sad Бившият ми съпруг е чужденец и отказва да изпрати каквато и да било декларация, отказва да даде и пълномощно на адвокат, за издръжка да не споменавам, че не плаща. Как става в тези случай? Имайки в предвид, че съдът издава такъв документ (мин.за 6 месеца) а делото за отнемане на род. права трае поне 3 години?  Cry
Виж целия пост
# 5
Mashulya,

1. той като не плаща издръжка - общината Wink
2. не 3 години, моето приключи за около една

но...и по първа, и по втора точка консултации от адвокат Peace
Виж целия пост
# 6
Благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 7
Здравейте бихте ли ми отговорили на един въпрос.Съпругът ми е грък а детето е родено в България и ще пътуваме към Гърция но не знам дали трябва паспорт или може само с акта за раждане?
Виж целия пост
# 8
Аз нямам проблеми с бащата на първото ми дете. Т.е. той ще дойде с мен да му издадем задграничен паспорт. Питането ми е :
1. Това ли е единственият документ, който ми трябва?
2. Ако не е, трябва ли другите документи да са преведени и легализирани и на какъв език?
Виж целия пост
# 9
Погледнете в темата Консултации с адвокат: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=271123.100

Там иамописани и документите и подробностите.
Виж целия пост
# 10
А някой знае ли дали се иска подпис/присъствие на бащата за преиздаване/подновяване на задграничен паспорт?
Виж целия пост
# 11
А някой знае ли дали се иска подпис/присъствие на бащата за преиздаване/подновяване на задграничен паспорт?

Питай в консулството ви - защото си в чужбина - може да мине номера без него...

За БГ - да трябва.
Виж целия пост
# 12
 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия