Нямам думи!И това е работодател......

  • 2 951
  • 37
Меко казано съм ядосана,изумена и честно казано нямам думи!!За какво става въпрос-Днес мъжа ми е казал на шефката си че напуска.При4ината е че се местим в друг град,където и двамата се 4увтваме добре,сестра ми живее там,и тъй като 4акаме беб4е,знам 4е за мен ще е по-добре да има близък 4овек до мен да ми помага.Вси4ко е обмислено,не е слу4айно,и е мисля съществена кра4ка в живота ни,тъй като след време живот и здраве искаме нашето жилище ,и нашия да живот да бъде именно там-във Варна!
И днес след,като мъжа ми съобщил 4е напуска,след тези мисля съвсем основателни при4ини,а не просто-"напускам щото не ми харесва"на уж интелигентната шефка,аз съм просто изумена от реакцията и #Crazy
Казала,жена ти да ходи във Варна,щом не и харесва София,и дала пример с друг колега на който жената живеела на друго място #CrazyКазала това да не са социални грижи,да работиш 3 години и да напускаш #Crazy/той да не е крепостен селянин!!!/Нямам думи!
И накрая казала 4е ще обсъди нещата с юрист,за неговото напускане!Боже,боже-а ти о4акваш 4овещинка.наивна ли съм ,какво ли?...
Искам да кажа 4е мъжа ми е инжинер,а фирмата малка,но е на пазара поне от 10 години специализирала в една тясна област.
Кажете ми кога в България ще имаме нормални работодатели,или по скоро кога в България ще бъдем първо Хора ,а после работници и работодатели?
Виж целия пост
# 1
Той какво е казал:
- че си тръгва
- че внася писмено едномесечно (или колкото е по договор) предизвестие за прекратяване на трудовия си договор
Виж целия пост
# 2
Извинявай, но не разбрах какво точно е казал мъжът ти на шефката си?
Подал е молба за напускане или проста е казал, че от утре няма да идва на работа?

П.П. Виждам, че повтарям въпроса на Янита. Така е, като пиша бавно.
Виж целия пост
# 3
Тцтцтц, умиране има -оттърване няма,нейната работа. Интересно пък като се обърне към юрист какво толкова ще й помогне това. В трудовия договор не са ли изяснени тези ситуации?
Виж целия пост
# 4
Кажете ми кога в България ще имаме нормални работодатели,или по скоро кога в България ще бъдем първо Хора ,а после работници и работодатели?

И аз да се изкажа:
Няма да има. Поне не работодатели с български произход. Такива, които да могат да управляват голяма компания, не само да искат да го правят.
...
Виж целия пост
# 5
Днес,просто и е съобщил устно,като естествено в близките дни ще подаде писменна молба,с едномесе4ен срок предизвестие както е по договор.Казал е 4е напуска,защото ще сменяме града,4акаме бебе,заради което ще ни бъде по-лесно в другия град където имаме близки и смятаме да се устроим там.
Въпросът е не самото напускане,той ще напусне,никой не може да го държи насила така или ина4е.Просто съм изумена от Отношението ,и дори мога да кажа 4е дори аз се 4увствам обидена...
Виж целия пост
# 6
Ми...луда жена. Какво се шашкате толкова, никой не може да го спре да напусне! И с 5 юриста да се консултира, все едно и също ще й кажат Laughing
Виж целия пост
# 7
Тя по взаимно съгласие няма да го пусне, това е ясно. Да си пуска молбата с предизвестието мъжът ти и хич да не му пука.
Даже и да решите да не спази пердизвестието, можете да загубите само пари.
А работодателката му и да се консултира с юрист, все тая...Не може да го спре.
Виж целия пост
# 8
Може да я е обзела паниката, че ценен кадър напуска фирмата и едва ли лесно ще му намери заместник, щом казваш, че работата е тясно специализирана.  Crazy
А на теб хич да не ти пука. Тъй или иначе вързан не може да го държи и ще заминете за Варна Wink
Виж целия пост
# 9
аз пък се 4удя до кога ще назна4аваме хора, които обу4аваме, обу4аваме и те накрая напускат, ама няма оправия поне за мен. некоректни работници колкото щеш.
Виж целия пост
# 10
 pfy какво предлагаш?Доживот в тази фирма,и крепостни селяни в София????!!!!
П.П Помисли си вие работодателите какво сте направили,за да задържите нас работниците!
Виж целия пост
# 11
3 години са доста време при сегашното движение на работната ръка!
Виж целия пост
# 12
Тръгвайте за Варна и не се и обръщайте даже.  Не могат да го задържат повече от месец, ако не е МОЛ . Така постъпих преди 6 години. Наложи се от морето да замина за Пловдив. Там оставих държавна работа , сигурност , отпуски. И съм доволна човек така се развива.
Виж целия пост
# 13
Той какво е казал:
- че си тръгва
- че внася писмено едномесечно (или колкото е по договор) предизвестие за прекратяване на трудовия си договор

Sundey, всичко зависи от клаузите в договора му. По принцип никой не може да напусне без предизвестие. Тук няма място за чудене.
Всеки "нормален работодател" си пази интересите. Наистина, ако фирмата е сериозна, едно внезапно напускане може да наруши работата й.
Пък и честно казано съпругът ти също не постъпва коректно. След като сте обмисляли това преместване отдавна, какво е пречело той да пусне предизвестие още преди месец и сега всичко да се уреди законно.
Виж целия пост
# 14
аз пък се 4удя до кога ще назна4аваме хора, които обу4аваме, обу4аваме и те накрая напускат, ама няма оправия поне за мен. некоректни работници колкото щеш.
от гледната точка на работодател каквито бяхме и ние мога да ти кажа ,че ако човек реши никои не може да го спре по какъв то и да е начин.Относно работодателката на мъжа ти мога да кажа ,че е една кукундрела наскоро имах подобен случай ,но от друга гледна точка ,но за момента не мога да го споделя в форума .
успех !!!!!  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия