Кога с обзавеждането на детската стая?

  • 1 319
  • 15
Стаята на бебо сега е празна.  Искам бебето да е при нас в спалнята поне 6-9 месеца, а после ако е възможно направо да си е в негова стая. Та се питам сега ли да обзавеждаме с детски мебели - легло/не кошара/, гардероб и етажерки с бюро. Или да изчакаме с тези мебели едва когато стане на 2-3 години, а дотогава просто да преместя кошарата и скрин за неговите неща. Как е при вас?
Виж целия пост
# 1
Мисля, че е рано за бюро и т.н.
В стаята на Кали има комбинирано бебешко/детско креватче, голям гардероб, който ползваме всички, по-голямо легло и скрин с повивалник.
Евентуално детско обзавеждане ще има след години, когато порасне и започне да го ползва, пък и тогава ще може да участва в избора на мебелите.  Wink
Виж целия пост
# 2
И аз мисля, че е раничко...По добре "просто да премести кошарата и скрин за неговите неща"  Peace
Докато му дойде времето за другото обзавеждане и модата може да се е сменила, а и твоите вкусове Peace
Виж целия пост
# 3
И моето мнение е, че ще бъде рано на 6-9 месеца за подобен тип обзавеждане. Така или иначе няма да може да го оставяш да спи в легло на тази възраст и пак ще се наложи да преместиш кошарата там.
Виж целия пост
# 4
Мисля, че за момента можеш да вземеш едно от онези хубави легълца, които са със шкафче за детските дрешки, памперси и подложка за преобуване.
На мен това за в началото би беше напълно достатъчно, а после ще си го преместите  в стаята на бебето.
Докато бебо поотрасне ще си на съвсем друг акъл, ще видиш, ще добиеш представа какво наистина ти трябва и харесва.
Сега гледай да ти е удобно и да не хвърляш отсега луди пари, че тепърва ще ви трябват за хиииииляди неща Wink
Виж целия пост
# 5
И нашата детска стая стои още празна. Мисля да я обзаведа с детски мебели, когато бебка стане на 2-3 годинки и ще си спи и играе там. Искам стаята й да е красива и модерна и затова ще изчакам.
Виж целия пост
# 6
Раничко ни е още.
Когато стане на 3-4 годинки ще му се обзаведе стаята....но при нас има и друг фактор, който може да забави процеса.
Виж целия пост
# 7
Ами в бебешката стая в момента има бебешко обзавеждане. Неговото легло - люлка, там е и повивалника, етажерка с бебешки мазила и всякакви подобни неща и касетофон, легени и кошове - за мръсни и чисти  дрешки, гардероб с бебешки дрешки, кош за мръсни памперси, голямо легло, където му е активната гимнастика на човека и столове, по които седя, като го гуша в неговата стая. И, разбира се, разни лампи нощни. Бюро ще заима, като почне да пише или поне да рисува. А, да, има си и кош с играчки.
Виж целия пост
# 8
Нашето обзавеждане е малко  легло, голямо легло, секция с гардеробчета и ракла. Бюро ще му купим най-рано за предучилищната група в градината.
Виж целия пост
# 9
Аз детската я ползвам като склад.Държа там количките, люлката, стола за хранене, паяка.Не смятам да я обзавеждам скоро.Чак когато започне да спи сам там.
Виж целия пост
# 10
Малкия до скоро спа при нас, а когато го отделихме, преместихме кошарката, етажерката с играчките и шкафчето, в което са му дрешките (за да не тичам по стаите и да бъркам по гардеробите). След някоя и друга година вече ще обзавеждаме сериозно стаята му. И без това в момента малчо има нужда от пространство за весели игри!   bouquet
Виж целия пост
# 11
Нашата детска е обзаведена с гардероб, скрин, етажерка и купища играчки. Все още спи при нас, тъй че и легло няма. Направихме я преди 6-7 месеца и по цял ден играе вътре. И според мен няма смисъл от други мебели, да не говорим, че ще бъдат издраскани с моливи и пастели и като им дойде момента за ползване вече ще са амортизирани.
Виж целия пост
# 12
Ние направихме стаята на малката още когато бях бременна, купихме всичко необходимо. Спеше при нас в нейното си легълце, на 1г и 6 м я преместихме в нейната си стая. В стаята и има легло, гардеробче, етажерки, скрин, диванче и столчета. За голямо легло мисля чак към 3 годинки да купим и обзаведем наново стаята 
Виж целия пост
# 13
При нас детската стая имаше три етапа на обзавеждане - бебешка - до 2 години; предучилищна - до 7 години и сега в първи клас стая за ученик. По лесно е така, защото обзавеждането е в полза на детето и то се чувства удобно /представете си ясла, градина и училище/. Пък и модните тенденции също се следват. Бебешката стая на една позната в момента, е различна от моята преди години.
Виж целия пост
# 14
Темата ми е провокирана от мая съпруг, който изобщо не мисли като нас /убедихте ме напълно в това/. Значи ще си действам както аз смятам за удачно. Притеснява ме единствено самото обзавеждане в присъствието на малко дете. Искаше ми се всичко да е готово още преди появата на малкото човече. Мерси.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия