Бременност и застраховка при пътуване

  • 2 453
  • 14
Здравейте!
Имам следното въпросче: предстои ми пътуване в чужбина след малко повече от месец, а никой от застрахователите не сключва здравна застраховка за усложнение при бременност. Мисля, че някой писа за това преди време, но изобщо не мога да намеря темата.
Знаете ли каква застраховка и къде се прави, за да поема рискове свързани с бременност?
Моля, някой с опит да помогне! Hug
Виж целия пост
# 1
Oтидете при някой застраховател - отдел "Лично застраховане" и пробвайте да договорите рисковете, които Ви интересуват. Това разбира се ако стане, ще заплатите застрахователна премия, надвишаваща тази за обикновена застраховка за пътуване зад граница.
Виж целия пост
# 2
Мда, и аз пътувах през 7 месец и моята застраховка не покриваше усложнение при бременност.

Разликата беше че като Permanent Resident на държавата в която отивах ми се полагаше безплатно здравно обслужване  newsm78
Виж целия пост
# 3
А ако ще ходите на екскурзия, попитайте екскурзовода какъв вид застраховка Ви се полага и какъв е нейния обхват.
Защото както тук, така и в чужбина тур операторите са задължени да Ви осигурят з-ка, чийто общи условия си действат на територията на съответната държава.
Ако сте на хотел например, често застрахователното покритие е на територията на хотела.
Но да не говорим наизуст:)
Виж целия пост
# 4
Няма да намериш! Аз обърнах света юни месец, пътувах в страна извън евросъюза. Нищо не се получи.
И да заплатиш застрахователна премия, надвишаваща тази за обикновена застраховка за пътуване зад граница, обхвата пак не покрива усложнение при бременност.
Аз се молих през цялото време да не стане някой сакатлък... Wink
Виж целия пост
# 5
Аз нямах предвид заплащане единствено на премия. В случай, че бъде постигнато съгласие от двете страни: застраховател - застрахован, в полицата се попълва допълнително  поет риск от застрахователя. Това е възможно под формата на "специални условия", но не казвам, че е често практикувано.
И да, повечето не се съгласяват, но от опит...

Единствения възможен начин според мен е директно контактуване с директор "Лично застраховане". Служителите не са оторизирани да поемат такава отговорност.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви, ще пробвам. Казаха ми, че в "Армеец" били най-отворени към подобни договаряния. Ще отида в централното им управление. Дано стане.
Виж целия пост
# 7
Здрасти Танки,

аз бях пунала подобна тема за моя приятелка, но тя вече Е в Германия, т.е. питането беше така да се каже следварително  Laughing

Та при нея се получиха усложнения с бременността. Застраховката, която беше сключила й покриваше разходи до 30 г.с., но тъй като на нея й е издаден документ, че й е забранено да пътува, Европейската Здравна Карта от НЗОК ще й покрие разходите по раждането, а немската Кранкенкассе ще си получи обратно разходите по лечението и раждането от НЗОК. Това е 100 % сигурно, но при запитване, от НЗОК си спестяват информацията, за да не се налага после да връщат пари на чужбински здравни каси.
Виж целия пост
# 8
Лошото е, че пътувам в Турция и няма как да се възполсвам от ЕС. По време на пътуването ще съм в 17-18 г.с. Намерих вариант за застраховка при по-напреднала бременност, но на мен не ми върши работа.
Виж целия пост
# 9
А имаш ли намерение да раждаш в Турция, или просто отиваш на екскурзия, и ако е екскурзия, колко ще бъде престоя?
Виж целия пост
# 10
Съвсем картка екскурзия, за 4 дни. Просто за собствено спокойствие исках да имам застраховка и се изненадах неприятно, че никой не поема подобен риск.
Виж целия пост
# 11
В такъв случай, Алианц предлагат медицинска застраховка, включваща усложнения при бременност до 30 г.с. Опитай!
Виж целия пост
# 12
Много ти благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 13
Исках да патувам бременна в 7ми месец за Швейцария и се сблъсках със същото. Обиколихме навсякъде, срещахме се с всички застрахователи и накрая се отказах да пътувам. Застраховката ти покрива рискове за теб, но раждането се плаща. За бременни няма застраховка. Сигурна съм на 100% . 1 седмица само с това се разправях, бях стигнала до шефовете чак на застрахователните дружества.
Виж целия пост
# 14
И на мен така ми се струва. Вчера от Алианц ми отказаха категорично.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия