каво правите като заспят бебетата ви докато ги кърмите?

  • 1 753
  • 33
Така сме ние.Голям рев,че е гладна и като почне да сучи почти веднага заспива.Аз знам,че ако я оставя после пак ще реве.Гледам да я събуждам,за да прави за каквото се е наредила.Вие как процедирате?
Виж целия пост
# 1
Гушках си го с часове... докато се събуди и се сети за какво е там. Сега това са ми най-скъпите спомени от тогава....
Виж целия пост
# 2
Не съм кърмила, но имах същия проблем с биберона. Голям зор само спеше, цокне 10мл и заспи. Щипане на бузки, потъркване на ушенце има едно място под рамото там го стискаш. Не винаги е имало резултат обаче ... голяма мъка. Но е етап и преминава  за около месец.
Виж целия пост
# 3
как ли не я ръчках малката мързеланка - по ушичките, по бузките, по нослето. Имаше ефект, само ако са ми студени ръцете.
Виж целия пост
# 4
Махах от гърдата и я оставях да си спи в кревата Peace
Виж целия пост
# 5
Пощипвах я леко по нослето, размърдвах се, но в повечето случаи я кърмех по 40 мин.  Crazy
Виж целия пост
# 6
Изправях я да орига,но не винаги помага Peace
Виж целия пост
# 7
Оставях го да си спи в леглото, като се събуди пак предлагах цица. Grinning
Виж целия пост
# 8
Докато беше по-мъничък и неходещ, се стараех да сме максимално навън дори и камъни да падат от небето. Когато заспиваше по време на кърмене, се разхождахме с други бебоци или пък си четях книжка. А пък ако бяхме вкъщи, се налагаше да го гушкам иначе се събуждаше за секунди. В такива моменти или пусках ТВ-то, или си хващах някакво четиво. Сега спи само по веднъж и през това време гледам да си почивам и да посвърша тук-там нещичко.
Виж целия пост
# 9
Аз  плъзгах пръст зад ушето и по гушката малката има страшен гъдел и действаше безотказно.Друга идея е да навиеш музикалната играчка също действа разсънващо.И разбира се тпадиционните щипвания на нослето или ушето newsm78 дето нещо не са ми по вкуса.
Абе гледай да има поне час между храненията пък ако спи повече лягай и ти Peace

п.п.Говориш много  и нежно !
Виж целия пост
# 10
Като беше съвсем пеленаче я оставях да спи на гърдата, а аз си четях, гледах тв или седях на компютъра, ползваше ме за биберон и само така спеше. Като порасна си лежехме заедно и дремехме, като я усетех, че е дълбоко заспала се измъквах. От раждането си та до сега Али се събужда на всеки половин час през дневния, а доскоро и през нощния сън, всеки път я успивах наново като й давах да суче и така по 100 пъти на ден. Сега макар че не е кърмаче вече пак се буди и я успивам с гушкане.
Виж целия пост
# 11
Зависи на колко месеца е,моите в първите бяха по същия начин,ползваха ме за биберонка.Все се гушкахме. GrinningКато заспят ги пощипвах,ама все си е тая,няма събуждане.Оставям в леглото и след малко хоп,"пак съм гладна"!Сега бебка вече не ми "виси" непрекъснато на гърдите.
Виж целия пост
# 12
Щипане на бузки, потъркване на ушенце има едно място под рамото там го стискаш. Не винаги е имало резултат обаче ... голяма мъка. Но е етап и преминава  за около месец.
Да, в началото бебетата като са новородени е така. И при моя син беше същото. Те нали в началото почти през цялото време спят. Казаха ми за бузката лекичко, ушенцето и раменцето. Но наистина този етап бързо минава  Grinning
Виж целия пост
# 13
Оставях го в леглото да спи. След 20 минути беше на линия за ядене. Случвало се е и да го пощипна по бузките, но не е имало голям ефект при нас.
Виж целия пост
# 14
Аз не съм го щипала, тъкмо заспи, аз лееекинко го слагам на леглото, човека усеща увеличаващото се разстояние между нас и отваря уста Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия