Бездомен питбул

  • 570
  • 5
Днес докато се разхождахме срещнах бездомен питбул. Живея в район населен с къщи и не е рядкост някое куче да прескочи оградата, но това определено беше без стопанин. Признавам, че доста се изплаших. Мисля за всеки случай пак да си купя от онези спрейчета, за лично успокоение. Нападана съм, хапана съм, ние също имаме куче, не съм страхлива, но....с бебче не ми се рискува.

Има ли ли сте инциденти и как реагирахте? (дано по-малко ми отговорят  Praynig)
Как се предпазвате когато сте с децата?   
Виж целия пост
# 1
 Не знам,къде си,но не е ли най-добре,да се обадиш в полицията?То си е направо опасно.
Виж целия пост
# 2
Тази порода се стремя да заобикалям, даже и да е здраво завързана!  Embarassed  Sick

По принцип не насаждам страх у детето от животните, но все пак не го стимулирам да им се мята на врата. Привидно спокойно животно може лесно да бъде раздразнено, а и като не познавам собственика му, по-добре да стоим настрани. В повечето случаи стопаните се закачат с малкия и ме уверяват, че кучето им е добро. Тогава разрешавам да го подуши и погали, но като цяло мисля че сина ми е малък, за да разпознае кое куче би му се порадвало и кое би го изяло. Затова пазим лека дистанция, като пак повтарям не се стремя да го наплаша от животните!
Виж целия пост
# 3
Аз съм адски страхлива, хапана съм като бях 13-14 години и още ми държи. Честно казанао много се дразня и на стопани които си разхождат кучетата без каишка и ги пуска да тичат из парка където играят малки деца. Аз бих се поровила да намеря тел. на някой кучкарник.
Но за питбула да ти кажа - те към хора не са агресивни, питбулите обикновено нападат други кучета, хора - рядко.
Виж целия пост
# 4
Не ми се е случвало и слава Богу.
Имаме много красиви огромни екземпляри в кваетала и собствениците им ги пускат без каишка...което не е редно.Винаги заставам между детето и кучето, че ако става нещо по-добре на мен да е и предупреждавам собственика да го държи по-надалеч от нас.
За бездомно не знам какво да те посъветвам но спрея едва ли е най-подходящото решение, защото и вие с бебо можете да бъдете засегнати от изпаренията при евентуално пръскане.
Виж целия пост
# 5
Първо ще помоля да не ми се смеете!
Живеем в къща и имаме едни неразбрани съседи дето все не си вързват кучето а и ограда нямат като хората а то се е голямо и зло.Та след като не излязох на глава с тях започнах да излизам винаги с полвин кренвирш в джоба и полека лака станахме приятели с кучето .Сега поне съм спокойна.

п.п.винаги му го давах на парченца и му говорех  като свършеше му подавах да ме подуши
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия