От кога нишестени кремчета ?

  • 1 378
  • 24
Малката е на 6 месеца и искам да и разнообразя менюто и се сетих за тези крем4ета , но незнам от кога могат да се дават?
Виж целия пост
# 1
От както тръгнаха на детска кухня, щото там даваха всеки ден, около годинката  Laughing

Иначе на вашата възраст по-добре от плодовите млекца  Peace
Виж целия пост
# 2
Аз започнах да давам от тях след 1г.
Виж целия пост
# 3
Смятам въобще да не давам подобно нещо. В повечето купени пюрета има я царевично, я оризово нишесте, за какво му е на детето и такова кремче.
Виж целия пост
# 4
След като захраниш с глутен, т.е. най-добре след 10 месеца, въпреки, че в България се въвежда рано, рано, не мисля, че си заслужава риска.

Аз нишестените изцяло ги изключих от менюто на детето, само 1-2 пъти съм давала. Замених ги с разни ядки, грис и т.н. с масло и сирене или плодове. Без подслаждане Peace
Виж целия пост
# 5
Изобщо не давай.
Виж целия пост
# 6
Нишестени кремчета въведох около месец след кашата. Има и безглутеново нишесте-царевично и оризово. Аз оризово не съм виждала, но съм чела, че се продава и по нашите географски ширини.  Rolling Eyes
Дълго и продължително ползвах само натурално царевично нишесте. Вкуса разнообразявах с различни плодови пюрета или пасирани плодове.
Виж целия пост
# 7
Не съм давала.
Виж целия пост
# 8
Давам почти всеки ден от 5 месечна възраст.Много ги харесва. Peace
Виж целия пост
# 9
След 10 месеца, откакто я записах на кухня Peace
Виж целия пост
# 10
Много рядко давам, защото смятам че по-полезни са пресните плодове. По-добре пресен пасиран плод, отколкото нишестен крем.
Виж целия пост
# 11
Мисля че много се вживявате:)) Rolling EyesМалката е на 8 месеца и никога не и бях давала нишестета(освен кисела,ако го броим)-но от днес започнахме с дет.кухня и ето в менюто имаше.Ами дадох и и хареса.Щом правят,се предполага че не е вредно.....Нали??????????????
Виж целия пост
# 12
Щом правят,се предполага че не е вредно.....Нали??????????????



Не е полезно и е вредо, защото няма нищо съществено, освен засищащо.
Виж целия пост
# 13
Давам от 6месеца.Слагам плод или плодово пюре.
Виж целия пост
# 14
Щом правят,се предполага че не е вредно.....Нали??????????????



Не е полезно и е вредо, защото няма нищо съществено, освен засищащо.

Полезното и същественото на нишестените кремчета е, че се правят с мляко и са млечно хранене. Освен това са подходящи са като преходна храна, защото детето приема мляко, а същевременно не го пие от шишето.
Вредно? Какво е вредно на комбинацията мляко/царевица или мляко/пшеница?

Не казвам, че бебетата "трябва" да ядат такива кремове. Но не виждам основание да бъдат отречени тотално като част от менюто им.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия