децата и телевизията

  • 462
  • 10
здравейте бг.мами аз сам мама на 3 месечно бебенце и не му давам да гледа телевизия,но то се заглежда чувам различни мнения моля споделете вашето!ще Ви бъда благодарна!
Виж целия пост
# 1
Няма как да не се заглежда - толкова е шарено и интересно Simple Smile. Яна гледа по малко, но бързо й омръзва. През деня не пускам, но вечер не мога да го избегна на 100%. Онзи ден в "Часът на мама" по БТВ някаква психоложка каза, че до 2 години е абсолютно вредно да се гледа телевизия - пречело на интелектуалното развитие и децата се пристрастявали към рекламите. Още съм чела (в 1 книга за детска психология), че телевизията изнервя децата, тъй като те не могат да следят сюжетната линия, образите са прекалено ярки, кадрите се сменят шпрекалено бързо и е шумно за тях. Има смисъл в това - ако си спомним телетъбисите и филмчетата за съвсем малки деца - колко бавно се сменят картинките.
Аз не одобрявам гледането на телевизия, но понякога пускам, Яна се усмирява така
Виж целия пост
# 2
Виж тук.
Виж целия пост
# 3
Стига де StopКъде ги държите тези тримесечни бебета,че гледат телевизия,че чак теми пускате newsm78Питам,защото моето на 3 месеца само лежеше и ядеше!Пък и не съм виждала бебе ан такава възраст да седи седнала,ама пък де да знам?
Виж целия пост
# 4
Абе, да се заглеждат нормално, там се движат разни шарени неща и са им доста интересни на дребните, но пък на 3 месеца не помня да е гледал моя дребен, дето казва Сиска ами те само лежат на тая възраст, може би само да се е заслушвал на рекламите, че са по-динамични  newsm78. Сега е на почти годинка и половина и често се заглежда в телевизора. Не го спирам просто гледам да не е много близко, но и той не стои с часове, за 5 минути и толкова и то като има някаква музика  Joy
Виж целия пост
# 5
Във момента гледа телевизия.Не че разбира нещо,но като е шаренко му е интересно.Гледам поне да го държа по-далече.
Виж целия пост
# 6
изкам да се извиня видях 4е има подобна тема!а колкото до това че някой не е виждал 3 месечно бебе да седи и да гледа телевизия то и аз незнам за такова!имах предвид като сам го гушнала и като го дигам то поглежда разбира се че не стой пред телевизора!това се отнася за siska79!може да не се заяжда толкова!а просто любезно да попита или нещо друго! Naughty
Виж целия пост
# 7
На тези месеци не си отлепяше очите от телевизора, постепенно се насити и като проходи ходеше и гасеше телевизора. Сега не проявява никакъв интерес  Wink Аз лично съм ограничавана като дете, на 6 г. сложих очила +5.5, сега съм телеман, изводите всеки да си ги прави  Peace
Виж целия пост
# 8
Нито го инсталирам пред телевизора да гледа, нито му преча. Каквото иска, това. Не мога да го ограничавам, при положение, че аз самата съм телеманиак. Но гледам като е буден и е в стаята да го занимавам аз самата - един вид, гледа основно мен, понеже си играем.
Виж целия пост
# 9
Синът ми гледа телевизия откакто навърши 2 годинки.
3 месечният ми син не знаеше на кой свят е, камо ли да гледа телевизия  Joy
Виж целия пост
# 10
Принципно телевизията е огромен източник на информация, на нови думи и т.н. Нищо страшно няма. Пък и телевизорите ни не са Велико Търново все пак. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия