21 ноември-ще празнувате или не този празник?

  • 2 025
  • 28
Как ще празнувате Деня на християнското семейство и дали въобще ще го почетете този хубав празник?
Виж целия пост
# 1
Аз съм християнка, но не съм омъжена. Детето ми по църковния канон е родено в грях.
Няма да празнувам, въобще мисля, че е много идиотско да се празнуват измислени празници (нещо като 14-ти февруари, но там пък празнувам Трифон Зарезан). Смисъла на християнското семейство е многопластов и едва ли има семейство, което отговаря на това определение. Колко често ходите на църква? Колко църковни празници знаете?
Виж целия пост
# 2
Как ще празнувате Деня на християнското семейство и дали въобще ще го почетете този хубав празник?

какъв е този празник?
Виж целия пост
# 3
За мен всяка вечер е семейна Laughing
А какво по-специално се прави на този ден ? newsm78
Виж целия пост
# 4

какъв е този празник?

Това е един от големите християнски празници - Въведение Богородично - денят, в който Мария прекрачва прага на Йерусалимския храм и се обрича на Бога, както било обещано още преди да се роди. На този ден цялото семейство се събира и се правят разни вкусотии за децата.
Виж целия пост
# 5
Не, не го празнуваме, а трябва!
Виж целия пост
# 6
Стараем се всяка вечер да се събираме цялото семейство и да има вкусотии не само за децата. Точно този празник за мен е добър повод да си напомня, че трябва да изживявам всеки миг със семейството си като празник.
Виж целия пост
# 7
Досега не сме го празнували, даже и не знаех за него Blush, но днес ще се съберем да хапнем и пийнем Wink
Виж целия пост
# 8
Не знаех, че съществува подобен празник. Но не е лоша идея да се отпразнува, особено щом има предвидени лакомства Wink
Виж целия пост
# 9
Досега не сме го празнували, даже и не знаех за него Blush, но днес ще се съберем да хапнем и пийнем Wink

И ние така.
Виж целия пост
# 10
Аз съм християнка, но не съм омъжена. Детето ми по църковния канон е родено в грях.
Няма да празнувам, въобще мисля, че е много идиотско да се празнуват измислени празници (нещо като 14-ти февруари, но там пък празнувам Трифон Зарезан). Смисъла на християнското семейство е многопластов и едва ли има семейство, което отговаря на това определение. Колко често ходите на църква? Колко църковни празници знаете?

и аз така  Peace
Виж целия пост
# 11
Ние ще празнуваме вкъщи. Взех, че родих точно на тази дата преди две години  Mr. Green и след това разбрах, че е и Ден на християнското семейство, Въведения Богородично.
Виж целия пост
# 12
Празнуваме го от години, след два дни е именния ден на сина ми и имаме обичай със семейни приятели и роднини да сливаме двата повода. Освен всичко друго тези събирания се оказват удобен повод за началото на планирането на коледната програма.
Виж целия пост
# 13
...Смисъла на християнското семейство е многопластов и едва ли има семейство, което отговаря на това определение. Колко често ходите на църква? Колко църковни празници знаете?

Права си,но според мен много семейства отговарят на определението.
Аз ходя почти всяка неделя на църква.
На празник (който касае семейството ми -Арахангеловден,Св.Св.Константин и Елена,Атанасовден,Ивановден и Св.Екатерина) - също.
Знам повечето от празниците,постите и Задушниците.
Виж целия пост
# 14
Ще празнуваме с едни от кумците ни.Изобще не знаех за днешния празник,честито на всички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия