Полезна ли е кърмата при разтройство?

  • 1 153
  • 10
    Определено кърмата е полезна във всяко едно отношение без изключение! Naughty
  Моят син е с разтройство от четири дни и напоследък много рядко суче, не проявява интерес. Странна работа.  newsm78 Вече почват да ме обвземат мисли от рода на : може би има разтройство заради кърменето и т.н. И друго да ви попитам - знаете ли какво се дава, когато има газове или колики. Две нощи подред чувам къркорене на червата и пръцкане  Sick
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че кърмата води до разстройство или пък има нещо по-добро, което да даваш на детето като храна в случая. Освен, ако не си яла нещо, което да провокира разстройство при детето  newsm78.
Четири дни с разстройство е много. Предприела ли си мерки за спиране на разстройството? Детенцето може да се дехидратира така, нормално е да няма енергия и желание да суче, при това положение. Има солеви разтвори в аптеките за рехидратиране на организма при обезводняване, но не знам колко е голямо детето ти.
Би било полезно да уточниш това, както и на какъв хранителен режим е Thinking. Вероятно е уместно да спазваш щадящ хранителен режим, за да не провокираш колики.
При положение, че разстройството персистира трябва да разбереш от какво е предизвикано - т.е. отивайте на лекар.
А за колики има куп капки - Еспумизан, Саб Симплекс, от чужбина - Инфакол и т.н. Затрудненото храносмилане може да се повлияе добре от чайчето на ХИП с копър или това за добро храносмилане.
П.С. Сега видях албумчето ви - голям сладур е малкият, страхотни очи  Grinning Гледам, че е вече и голям мъж - над година явно - при това положение за какви колики говорим? Thinking
Виж целия пост
# 2
Старата ни педиатърка винаги при разстройство предписваше ...кърмене. И оризова вода.
Аз бих се посъветвала с лекар при продължително разстройство.
При колики и пръцкане помага и чай от копър+анасон
Виж целия пост
# 3
кърмата е най доброто при разстройство,защото съдържа редица защитни тела срещу инфекции(особено срещу чревните)
-имуноглуболини,лизозим,лактоферин.
Също благоприятства развитието в червата на млечно киселата бактерия B bifidum,която унищожава вредните бактерии.
така,че в случая кърмата действа, като най доброто лекарство
Виж целия пост
# 4
да, полезна е
Виж целия пост
# 5
Мila mama много добре ти го е казала.Според мен по-добро от майчината кърма няма.
Виж целия пост
# 6
  Момичета благодаря ви за отговорите   bouquet Бяхте наистина изчерпателни.
  На лекар ходихме още в понеделник. Педито ни изписа хидрасек против разтройство и чаена диета - попара без масло,бисквити, солети, оризова вода, сварени моркови,картофи,ориз.
  Извинете задето повтарям темата от съседния подфорум. Това най-вероятно е вирус, който се надявам бързо да премине. Иначе си пие достатъчно течности. Не се притеснявам от обезводняване. Благодаря ви още веднъж
Виж целия пост
# 7
Хидрасека не е ли против обезводняване.
Аз доколкото знам против разстройство се дава Ентерол или Смекта...
Виж целия пост
# 8
Хидрасек е против разстройство (предотвратява и обезводняване). На дъщеря ми й действа много по-добре от Ентерола, а Смектата въобще не й оказва ефект (да не говорим и, че трябва повече течност да се разтвори, а тя много нервничи, когато трябва да изпие нещо, защото е наложително). Хидрасек или ентерол ги разтварям много успешно със съвсем малко сок или кърма например и тя ги изпива неусетно.
И нашето педи дава същите съвети при разстройство - може също да вземеш ORS2000 на Hipp, но дъщеря ми например отказа да го пие - плюеше го и отиде на боклука, но пък твоето дете може да го хареса. Едно лято много й помогна чай от дренки (без захар), но сега и без това няма как да се намерят дренки. Също съм й правила чай от джоджен, за да пие нещо и да не се обезводнява. И най-вече при разстройство съм я кърмила винаги, когато поиска и колкото поиска. Може нищо да не яде, но кърма давам. Проблеми с дехидратиране не сме имали. Ако и кърма не иска, тогава бих намерила някакъв начин (та дори и насилствен) да давам течности през определен период от време.
Виж целия пост
# 9
Кърменето най-малко не пречи при разстройство. Виж ти нещо да не си яла, което да му предизвиква това състояние - при мене е било така. Бих се посъветвала с педиатъра и не бих предприела на своя глава даване на лекарства. А може би първо бих дала затягаща храна - мисля, че в библиотеката има списък на тези храни.
Виж целия пост
# 10
За всичко друго бях чувала, но за разстройство...  newsm78 По принцип кърмата има мощен антибактериален ефект, лично се убедих, когато на майка ми й излезе ечемик.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия