Как наричам гърдите на мама

  • 2 627
  • 43
Здравейте! Въпросът ми е малко личен, но кое ли не е във връзка с кърменето. Както изглежда ще се кърмим още дълго време и сега, когато Тони вече се опитва да говори, се чудех как ли ще започне да нарича гърдите ми, сученето, а и да си иска да суче (особено на обществени места!). Сигурно се получава от само себе си и всяко дете само си избира/съчинява думички. Интересно ми е как са се развили нещата при по-опитните мами. Как децата ви наричат гърдите ви, ако не е тайна? Учили ли сте ги на някакви кодови наименования за обществени места?
Виж целия пост
# 1
При нас с Ева аз умишлено си избрах име, на което я научих. Не исках да казва цици, както почти неминуемо се получава, ако човек ги остави те да избират Laughing (макар че има светли примери на дечица, които сами си измислят небиещо на очи кодово название, ама аз не исках да рискувам). Избрах нини, защото на 9-10м Ева си мънкаше някакви подобни срички - тя го захапа веднага, но го префасонира на мими, а като стана малко по-голяма, вече на галено бяха мимки и така са си и до днес Grinning
Виж целия пост
# 2
След като се нахрани пусна зърното, погледна ме , погали гърдата и усмихнат каза първата си съзнателна думичка -"пепе". Така разбрах как да наричам гърдите си.
Виж целия пост
# 3
Синът ми сам си хареса "Етооо" . В нас през деня не търси да суче, но като сме навън и се налага да слуша и да не бяга като щур започва да ме дърпа и да вика "Етоо, етоо" - винаги го прави като му е скучно, а не защото е гладен. Макар, че като го гушна се опитва всячески да си навре главата в пазвата ми и тогава няма значение какво казва - всеки разбира за какво иде реч  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
След като се нахрани пусна зърното, погледна ме , погали гърдата и усмихнат каза първата си съзнателна думичка -"пепе". Така разбрах как да наричам гърдите си.
Това ми хареса!Браво! Peace
Виж целия пост
# 5
"Титу"...... и мене наричаше така преди да се научи да вика мама Grinning
Виж целия пост
# 6
Уф , няма да съм ти от полза , защото аз определено изтървах момента с кодовата думичка  Tired
Макар, че като го гушна се опитва всячески да си навре главата в пазвата ми и тогава няма значение какво казва - всеки разбира за какво иде реч  Mr. Green
същото е и при нас !  Crossing Arms
Виж целия пост
# 7
Ами аз все още го уча, иначе като си иска, просто идва и ми разкопчава ципа на анорака, и почва да вика"Ъъъъъъъъъъъъъъъ"(в нас все нещо с цип си слагам, за да ми е топло на кръста, докато кърмя). Но аз умишлено си харесах "токи-та"-идва от цокам, та "токам"-та "токи-та"-едно сладурче в Морската градина така си искаше от майка си:). И сега като го питам дали иска да "тока"-поглежда ме дяволито, и с 200 се мята върху спалнята:). Малко ми е трудно само с роднините-по принцип темата все по-тежка става..., пък да им обяснявам и това, ама защо и т.н....бррррррр
Виж целия пост
# 8
Аз от самото начало ги наричах просто -Ам!
Така и до сега като иска да суче почва - Мамо, Аммм!Амммм!

А аз като му говоря за тях ги наричам Амки!
-Амките сега правят мляко, маме!

Думата цици не съм я споменавала. Чувал я е много пъти, но не я използва.

Виж целия пост
# 9
Моят бебо още не е започнал да казва нещо по този повод, но търси упорито и като го попитам "искаш ли млечице" или само "млечице" и той ме поглежда настойчиво и ако е до мен започва да ровичка и да намира Simple Smile.
Един ден му давах грис с адапте и му казвам "млечице", а той въобще не го близна /преди го ядеше, но не бях му казвала така/. Мисля, че понеже остана излъган Simple Smile)))) Правя често и съкращението "млечи", та може нещо от това да каже - ще видя:)
/имаме и нещо смешно, но ме е срам да го кажа - вярно, че има момент на "лично" Wink/
Но основното беше това.
Виж целия пост
# 10
Синът ми ги нарича "няня", като иска да цока, започва да ми бърка в деколтето и да вика "мами няня". Сам си измисли кодовото име  Grinning.
Виж целия пост
# 11
Ах, каква весела темичка! Я да събирам идеи.
Виж целия пост
# 12
Аз мислих, мислих, и по-добро от "цици" не измислих. Скоро не е търсил да суче, когато сме навън, но вкъщи стига само да кажа "къде има цици?" и се втурва към мен с неописуемо щастлива усмивка и започва да ми рови по дрехите.
Виж целия пост
# 13
 Нашата думичка е " мумучета". Тя е една от любимите ми от детския език на сина ми. Беше ме страх, че на плажа ще крещи по жените с голи гърди: Мумучута, мумучета... , но имаше по-интересни неща за него - водата и пясъка.
Виж целия пост
# 14
Ние пък сме на цици. Учих си аз с кодова думичка, научи се детето. Сама си я намери и аз помагах да я затвърдим. Но... всички наоколо ползваха циците вместо нейната думичка амо и така полека лека мина на цици. Имаше период на "Мамо дай амо цици цокам"  Laughing Сега вече  в прав текст иска цици или хич и не иска. Идва, взима, цока и бяга.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия