алергия към капсите и копчетата на дънките

  • 3 948
  • 66
Здравейте ,мами, от няколко години открих че имам алергия към металните капси на дънките. Получават се много неприятни сърбящи обриви и много трудно минават Sad
Някоя от вас има ли такъв проблем и как се справя с него?
Виж целия пост
# 1
Преди време имах такава алергия и слагах лепенки на капсите, след това от само себе си ми отмина.
Виж целия пост
# 2
леле,извадила си късмет
Аз уж гледам да ги избягвам капсите и копчетата,но ми е изключително трудно да си намирам "гащи" без метални такива Sad Мажа се с разни мазила против алергията,но те не помагат,ако продължавам да нося проблемните дънки #Cussing out
Виж целия пост
# 3
Мдааа, много е неприятно! И аз имам такава алергия. А най-лошото е, че не можеш от пробното обличане в магазина да разбереш, че ще имаш проблем после, защото поне при мен обрива се появява поне половин час след обличането. И затова сега в гардероба си имам 3 чифта дънки, които не нося или пък ако случайно реша да сложа ими лепя тиксо или лепенки отвътре на копчетата. А имам и дънки, чиито копчета не ми правят проблем - вероятно материалът е друг, ама какъв и как да го разбираме навреме... newsm78
Виж целия пост
# 4
И на мен не ми се случва това със абсолютно всички дънки.
Преди време бях разговаряла с един техолог по ефекти на дънките и той твърдеше,че ако нося оригинални Ли вайс или Райфъл едва ли биха ми причинили алергия, но все пак не му хванах много вяра.Все пак гаранция за това не могат да ми дадат и още повече ще ме е яд да се изръся сума пари за оригинални дънки,от които се изприщвам Sick
Виж целия пост
# 5
Е затова ще си лепим лепенките отвътре и толкоз.... Joy
Виж целия пост
# 6
провбала съм,ама след това просто нямат отлепяне Mr. Green
Виж целия пост
# 7
А друг начин дали няма? Например да се мажат с нещо. От всичко се изривам. Копчета ,токи на колани, започва д аме сърби ooooh!Ужас! Sick
Виж целия пост
# 8
Работата е там,че не зная от никела ли е алергията или от всички метали освен злато. Аз и от сребро се изривам Sick
Виж целия пост
# 9
провбала съм,ама след това просто нямат отлепяне Mr. Green

Аз имах предвид лепенка залепена за копчето. Тогава защо ти е да я отлепяш? Да си стои.
Виж целия пост
# 10
провбала съм,ама след това просто нямат отлепяне Mr. Green

Аз имах предвид лепенка залепена за копчето. Тогава защо ти е да я отлепяш? Да си стои.
защото като си стои и изпера дънките,се "разрошва" и почва да ми лепи на корема
Виж целия пост
# 11
Работата е там,че не зная от никела ли е алергията или от всички метали освен злато. Аз и от сребро се изривам Sick

А още по-странното при мен е, че от сребро се изривам само на врата. Като обици и гривни мога да го нося безпроблемно.
А неблагородни метали изобщо не мога да нося като бижута. Даже на часовникът ми, който е с кожена каишка, ми прави проблем закопчалката му.
Но пък както казах не всички дънки ми го правят този проблем, явно не е алергия към всички метали... знам ли...

защото като си стои и изпера дънките,се "разрошва" и почва да ми лепи на корема

Тогава лепиш още една отгоре и готово! hahaha Шегувам се! На мен ми се разлепват при пране, ако съм забравила преди това да я отлепя. Освен да опиташ с тиксо.
Виж целия пост
# 12
Аз си мажех капсите на дънките, катарамата на колана, закопчалката на часовника и т.н. с безцветен лак за нокти.... Има ефект, пък и не си личи. Но трябва доста често да се повтаря упражнението...
Виж целия пост
# 13
Чувала съм и за този варинат,но не вярвах,че ще има особен ефект. Дали пък да не пробвам... Thinking,щом казваш че помага.
Виж целия пост
# 14
Момичета, зарязвайте лепенките. Един обикновен безцветен лак за нокти върши чудеса. Лакирате копчето/катарамата/там каквото ви дразни, за по-сигурно два пласта, и сте вие  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия