Работа-майчиство!

  • 622
  • 11
Здравейте, бих искала да попитам тези от вас, които са наясно по въпроса: Дали, ако си прекратя майчинството и се върна на работа преди детето ми да е навършило две години, имам право на 50% от майчинството при положение, че дедето тръгне на детска ясла?
Виж целия пост
# 1
Гардения, юрист съм, а и съм се връщала така на работа два пъти. Да имаш право. Ако държиш ще ти напиша и по кой член и алинея от Кодекса на труда.
Виж целия пост
# 2
Да,имаш право на 50% от мйчинството.
Виж целия пост
# 3
В случая, който описваш имаш право на тези 50%.
Виж целия пост
# 4
Гардения, юрист съм, а и съм се връщала така на работа два пъти. Да имаш право. Ако държиш ще ти напиша и по кой член и алинея от Кодекса на труда.

И аз така, само че съм се връщала само веднъж  Laughing
Виж целия пост
# 5
Много Ви благодаря за отговорите и че толкова бързо се отзовахте на питането ми!
Виж целия пост
# 6
Имаш право на тези 50% , те ти се полагат Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Да се включа и аз - ако детето не тръгне на ясла, защото има кой да го гледа, пак ли се полагат 50 процента. Имам предвид ако се върна на работа.
Виж целия пост
# 8
Предварително благодаря за отговорите  Laughing
Виж целия пост
# 9
В случая, който описваш имаш право на тези 50%.


Da Simple Smile
Виж целия пост
# 10
С тръгването на ясла от детето нямаш право на обезщетение. Прегледай тази тема, в нея е обяснено подробно.  Peace
Виж целия пост
# 11
Можеш да си зададеш въпроса и тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239492.0. Много са отзивчиви и отговарят бързо, а по-важното е, че са компетентни. Ако искаш можеш да попиташ и в районното управление на НОИ, при дежурните инспектори.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия