53:Bei uns in Deutschland geht es rund, ob mit Salamitorte oder Kalter Hund!

  • 14 662
  • 292
     
       
 
СТАРИТЕ ТЕМИ 1-44
 
Нашите, все още, неосъществени пътешествия - Deutschland Nr. 45
Hochwasser в DE, а мечтаехме за слънце и море -тема 46
Oktoberfest ни зове, мамите в DE- тема 47

Продължава да ни зове Oktoberfest в DE- тема 48
Хелоуински листопад с цвят на "пуфф" в ДЕ - тема 49
Хелуин и юбилеум - тема 50 в ДЕ

Св. Мартин: печени гъски, фенерчета, латерни и други светила.
Ноември ни обгръща в бяло и сиво по немските полета 52 

Deutschland kocht или Готварска тема на НЕМСКИТЕ мами  
 Картата
  Албумът 

Toва сме ние,които правим темата:


Mi6ka, Lale32, Tatjana, surfline, Liska, rien, dezita, Мамунката, vivita, pepelyashka, mystic, Biskara, Вечерница, maira , анна в, didkis, Priyatelka, ZiMa, Vessito, niko_leta, Nessa, matakosmata, Danin, Guinni, Котарана, _ШоШи_ , Biba, mili, mopssy, Чиколина, Geri, diangeliGrami, Сердикаasyalein, NatMilli, Новичка,   asseto , Sesiliq, mugel
, mama Mishonka, NADIA_BUBA, Mama_mama

Този път без красоти, че съм затънала в интриганство Mr. Green!
Виж целия пост
# 1
Ха, първа. Сърфи, мерси zа новата тема.
Дами, много ми се прияде такава саламена торта. Дали няма готови, че не ми се zанимава да правя?
Виж целия пост
# 2
пу втора....

Серди, ти поне имаш бисквити за оригиналната рецепта Wink

Майра, мерси  Hug ще проверя пак за зъболекар и ще видя какво е ми препоръчат.

Виж целия пост
# 3
Сърфи,ти май си единствената с котка в къЩи.Слагате ли елха по нова година и ако да котаракът ви скача ли по нея? Мъжът ми намери на едно място,където като отиде има Glühwein i Kinderpunsch и не zнам си какво оЩе,после ги воzели някъде,където да си иzберат елха,дават им трион и всеки си реже.Раzбрахме се с приятели да идем,но неЩо ме е страх,Чико да не скача после и да я събори.Чудя се какво да правя Thinking.Дай съвет. Hug
Виж целия пост
# 4
Специално благодаря на риен, котарана и бискара.   bouquet Не знам от кое предложение по-първо да се възползвам Mr. Green Ще взема да пробвам с тези бутеркексе, а ако случайно не стане, все ще остискам до Коледа, когато ще пътуваме за България и тогава smile3508 ще си направя
Виж целия пост
# 5
Чико, котката скачаше по елхата в началото - веднъж опита борови иглички, явно вкуса не му хареса и спря, но така или иначе няма как да я бутне(дървото тежи поне 8-10 кг., поставката е към 15кг.), за всеки случай долните клони ги остави с минимална декорация Mr. Green .

Сладък салам няма да правя, защото доколкото си знам стоката само аз ще си го джвакам, но ще си направя Браунис с половин кило орехи Laughing.

Абе само на мен ли ми е много мотляв форума? По 10 минути се зарежда Whistling.

Приятелче, в кой край на Българията ще се подвизаваш? Grinning
Виж целия пост
# 6
Татяна, щях да ти пиша в предната тема, но все пропусках - за сметките  - и моите са същите - по 250Е - 270Е от прегледа и отделно по 100-тина Е, че и 216Е веднъж - за лаборатория - това само защото съм частно застахована или такива са си цените на всички и за всички? newsm78 newsm78

И на мен ми предстои да ходя на зъболекар - освен зъбен камък, имам и 2 зъба за оправяне, кой знае колко ще ме одрусат пак, но ние имаме към застраховката и отделно за зъболекар - така, че се надявам да се побера в лимита за тази година ooooh!
Виж целия пост
# 7
Деси това е zаЩото сме 4астни и гледат да ни доят  ooooh!  Имат право, zа държ. zастраховани не могат да вzимат много и нали искат и те малко да спе4елят  Twisted Evil
Виж целия пост
# 8
Много кулинарно zаглавие има новата тема  Laughing
Желая лек ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 9
Засрамете се!
Пак ви намирам в кухнята с черпака и калориите в ръка! Няма ли някой да каже нещо за диети, ботокс, изсмукване на сланини!
Като какви искате да ви запомнят - като fleissige Hausfrauen?

Мацки, аз съм в ужас! Днес една студентка си представи проект за дипломна работа от 250!!!!!!!!!!!!! страници при рехава норма 80-100! Това е научна логорея! Опитах да й обясня как дори нормален докторски проект трудно ще достигне този размер и че той не е все пак толкова важен колкото съдържанието, но тя много държеше да ни убеди, че всичко написано вътре е ВАЖНО! Напомни ми приемните изпити в СУ, където само ме питаха колко страници съм написала!
Казвам ви, главата ми е болница, ако сте имали общуване с енергийни вампири, сигурно ще ме разберете! Отивам да реанимирам, защото довечера съм на родителска среща и там пак ще кипи безсмислен труд.

Обикновени бисквити има при турците, почти като българските са.  За тази информация очаквам поне половин салам по пощата, но не електронната като на Мата.
Виж целия пост
# 10
Малко смях на мой гръб.
В понеделник вечерта бях на среща с чужди мъже, при това хубави и това в Саарбрюкен пред Шлос (инфото е спешъл за Серди). Аз паркирам като примерна гражданка в закрития паркинг наблизо, вземам си талончето и бягам без да погледна има ли, няма ли работно време.
Лаф-моабетът свърши и потеглям обратно към паркинга. Преживях личното си блаувундер. Щорите пуснати, вратата към автомата заключена. Шаш и паника в заведението.
Сама съм, за сефте си забравих хендито. Джанджун човек няма да питаш как фунционира тоз паркинг и дали ще се налага да спя там. Направо не ми се помисляше за цената на нощното паркиране там Crazy
В миг на прозрение решавам да потърся телефонна кабина да дойде милото да ме прибере. Разгеле наблизо имаше една, ама стотинкова ooooh!, а аз имам карта. Измъдрих някви 10 цента и се обаждам. Съответно моя заспал заек на завой не вдига, щото е порядъчно след 22 ч. Оставям съобщение на секретаря и решавам пак да набера. Той бил обаче вече строен до телефона и му обяснявам как жена му е червена шапчица и какви съм ги забъркала, та да дойде да ме прибере. Всичко ОК, човекът каза - идвам.
Аз тръгвам обратно към мястото на произшествието и в този момент виждам как един пич най-самодоволно влиза да паркира там и как решетките му се отвориха.  Shocked
Аз зяпнах, някой сигурно щеше да ми събира очите от паважа, ако беше Лунитюнс. Притичах аз на място и скивам до вратата автомат - вкарах вътре картата, а тя вратата взе, че се отвори. Платих си аз паркинга, влязох вътре, качих се в колата и почнах да се хиля като пача.  hahaha Joy
Запалих, стигнах до решетките, те нали със сензор, веднага се надигнаха, пъхнах си картата в машинката, вдигна се пречката и излязох.
Добре, ама.... мойто мъж ша идва да ме взима. ooooh!
Седнах и зачаках. Той пък хвърчал като финикиец.
Като му разказах кви съм ги забъркала, умря да се хили.
Такива ми ти работи. Mr. Green
Виж целия пост
# 11
kuku,после ще чета. риенски, сега виждаш ли какво ми е...........ти си знаеш какво имам предвид.
Виж целия пост
# 12
Вечи, моя на такава случка ще ми се присмива поне седмица ooooh!

Ми6ка, като заговорим за диета Лиска веднага ни скастря. Затова на дебелеене сме го обърнали Wink А докторксата не е ли по-обемна? Една моя позната прави сега и каза, че е дала 100 страници на професора си да видел дали вървяла просто в правилната посока?
Виж целия пост
# 13
МиШке, ти какво работиШ?  Blush
Тия 250 страници са луда работа, аz не бих я приела, бих каzала 4е един дипломанд трябва да се нау4и да селектира само важната инфо и да я дава с две думи, а не с 200  Mr. Green  Моята дипл. работа (zа валутния борд в БГ  Laughing ) нямаШе 100 страници и то с апендикси и вси4ките му там екстри.
Виж целия пост
# 14
Диети ли казахте, извратенячки?!

Някой напомни приемните изпити в СУ.
Държа да запомните, че моя милост бе
приета с тема от четири (4) страници
и оценка над 5. Помня дори, че обясних,
че заглавието е формулирано неправилно.

Затова пък заглавието на нашата си тема
ме впечатли, порази, че и вдъхнови дори.
Вие си говорете за диети.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия