Вигантол(витамин Д-по кое време на деня?)

  • 10 864
  • 45
От няколко дена на синът ми му изписаха витамин Д(вигантол)по 2 капки сутрин на гладно.Педиатърката подчерта,че трябва да се дават СУТРИН,но не обясни защо.Обаче детето сутрин е мн.нервно,върти се и обикновено капките отиват или на бузките,или на брадичката,нослето и все не уцелвам устичката,пробвах какво ли не.Следобед е по-спокоен и тогава успявам да му ги дам,но се притеснявам дали е правилно да ги давам в следобедните часове.
Споделете по кое време на деня давате капките Витамин Д,знаете ли за това,че се дават само сутрин,вярно ли е,ако ДА-каква е медицинсата причина за това.
Виж целия пост
# 1
Всички педиатри казват сутрин на гладно. Предполагам, че така по-добре се усвоява витамин Д. Пробвай с лъжичка, аз така правя от самото начало. Според някои теории даването на Вигантол не само не е задължително, но не и препоръчително. Ти решаваш.
Виж целия пост
# 2
Винаги съм ги давала сутрин на гладно.
Но за медицинската причина за това,наистина трябва лекарят да ти обясни Wink
Виж целия пост
# 3
Давам ги сутрин между 2 хранения.
Виж целия пост
# 4
Аз го давам с лажичка сутрин на гладно.
Виж целия пост
# 5
Точно защото и на мен вече ми е трудно да му ги давам на гладно /буди се през нощта, аз немога да гледам от умора Embarassed /, онзи ден питах на консултацията - ако не е сутрин тогава да давам вечер преди последното хранене. Идеята е може би, че на гладно най-добре се усвоява, а вечер, че няма други хранения след това  newsm78 Аз лятото на своя глава спрях да му давам и сега от месец се мъча пак да си създам навик, но засега неуспешно  Embarassed
Виж целия пост
# 6
Сутрин на гладно. Не съм се замисляла защо ...
Виж целия пост
# 7
нашата докторица каза да гидавам всеки ден без значение по кое време newsm78
аз ги давам вечер преди последното хапване.
Виж целия пост
# 8
Няма значение дали сутрин или вечер, по важно е да не се забравя, както правя често аз Confused
Виж целия пост
# 9
Давх ги когато се сетя.
Виж целия пост
# 10
Аз пък ги давам само вечер  newsm78
Виж целия пост
# 11
защо по 2 капки, аз давам по 1. Прочети упътването - там пише да се внимава и в никакъв случай да не се предозира, даже понякога като капна 2 капки в лъжицата по погрешка,  я хвърлям и почвам наново, за да съм сигурна, че съм капнала само 1 капка. Аз Вигантола го давам следобед, в една лъжичка, примесен с кърма, нашата педиатърка не ни е казвала да го даваме сутрин. има ли някаква специална причина да даваш по 2 капки - примерно бебето ти да наддава прекалено бързо или нещо подобно
Виж целия пост
# 12
Давам по 2 капки сутрин преди първото АМ в лъжичка с малко АМ държа ръчичките защото все ръкомаха.
 
Виж целия пост
# 13
Дозата я определя педиатъра на детето, за справка аз давам по 5 капки сутрин на гладно/с лъжичка/. Докторката ми обясни, че е задължително да се дава на гладно, а не с храната, защото и наче не се усвоявал.
Виж целия пост
# 14
Давам на Калоян капките сутрин веднага като стане.
И след половин час яде.
Още от начало го научих да си отваря устата.
И сега като види шишето с капките сам си отваря устата и мама капе. Mr. Green Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия