Моля за помощ! Как и в какво къпете големите си децата, ако не могат да ходят?

  • 2 935
  • 15
Мили момичета, моля ви за съвети. Искаме да помогнем на едно семейство с две болни дечица със 100% инвалидност. Децата са големи на 7 и 9 годинки и родителите им ги къпят като единия държи детето а другия къпе.  Има вероятно оргопедични корита /нещо от типа на бебешките/ или пък може би стойки специални. Ще съм Ви признателна да споделите или пък да ми дадете координати на онлайн магазини или фирми доставящи такива стоки. Благодаря ви предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей ети, незнам защо никой не е обеснил на родителите, че им се полагат помощни средства за инвалиди, социалните поемат част от сумата за тези средства.
Нека си потърсят правата.
Има столове за баня и тоалет в магазините за помощни средства за инвалиди.
Ето тук можеш да разгледаш http://www.vvcompany.com/products/products_by_group?group_id=12&division_id=1
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти много ! Аз не съм много запозната с тези техни права. Sad Но искаме да помогнем и затова.
Виж целия пост
# 3
Ами , миличка няма как да си запозната ако не си се сблъскала с проблема, нека се въоръжат със здрави нерви и да отидат до социалните, процедурата не е много сложна.
1. Взема се направление от Личния лекар за неврологична комисия.
Подготвят се епикризите и решението от Телк, комисията заседава всяка седмица, след това документите се внасят в соц. грижи и до седмица могат да си вземат необходимото техническо средство, имат право на количка и на други неща, но това ще им го обеснят на място.
Успех.
Виж целия пост
# 4
Сега говорих с тях. Децата им не могат да стоят седнали, а само легнали и такива неща нямало да им влязат в употреба Sad Търсят нещо от рода бебешките корита, за да могат да сложат децата и спокойно да ги къпят. /ако има по-големи/Тия анатомичните имат да се подпрат раменцата и отдолу има също подпора. Иначе къпането било сложно. Sad
Виж целия пост
# 5
Знам за кого питаш.  Hug
Ние къпем нашите в обикновено корито малко по-голямо...
Ще им кажа каквото знам.
А това което дават социалните те го знаят по-добре от всички, но наистина не върши работа.

Виж целия пост
# 6
Съжалявам, че неможах да помогна.
Аз съм виждала как се къпе момиче на 16г. в такъв стол, понеже облегалката се спуска до легнало положение.
Аз къпя дъщеричката си в корито, което засега върши работа, но след година две, ще търся вариант със стол.
Виж целия пост
# 7
Сърдечно благодарим на всички бг-мами и татковци,които ни помагат с информация,относно ортопедичните ванички,които търсим!
 За толкова години не сме се добрали до представител/вносител на такива вани!
Наистина ще ни бъде в помощ,ако имате нужната информация!  bouquet
П.П.За съжаление,Социалните не са ни предлагали нужните пособия,които биха ни послужили,имайки в предвид спецификата в отглеждането на двете ни прекрасни деца!
Виж целия пост
# 8
имам следната идея - дано никой не ми се олбиди за нея, но като търсих и не намерих и си представих колко би стрявало внасянето...
та идеята ми е  - да се ползва ШЕЗЛОНГ на който децата да лежат и да се къпят, но не пластмасов, а има едни като плетени - но от непромокаема материя, за да не се хлъзгат децата като лежат отгоре
Виж целия пост
# 9
Това ми се струва добра идея, Надя. Стига да върши работа.
Зависи от ограниченията на децата и големината на банята.
Социалните дават помощи за преустройване на жилището,
но голямо писане и убеждаване пада.
Виж целия пост
# 10
Погледнете този сайт. Това е шезлонг който се използва за къпане в къщи:
http://www.jenx.com/products/bathroom.html
Виж целия пост
# 11
  bouquetБлагодарим ви приятели за подкрепата и предложенията,които са много добри!
За в момента шезлонг няма да ни свърши работа-този вариант бихме го споделили с други в нужда семейства!
Има вероятност тези дни да разберем дали ще ни свърши работа една ортопедична ваничка,която намерихме!Когато това стане ясно-веднага ще пишем в темата с информация за нея!
Пожелаваме ви ползотворна почивка и спорна седмица!    bouquet
Виж целия пост
# 12
  bouquetБлагодарим ви приятели за подкрепата и предложенията,които са много добри!
За в момента шезлонг няма да ни свърши работа-този вариант бихме го споделили с други в нужда семейства!
Има вероятност тези дни да разберем дали ще ни свърши работа една ортопедична ваничка,която намерихме!Когато това стане ясно-веднага ще пишем в темата с информация за нея!
Пожелаваме ви ползотворна почивка и спорна седмица!    bouquet

Здравейте приятели!
Искаме да ви споделим,че днес получихме ортопедичната ваничка- Onda Evoliution Ok Baby ,която поръчахме по нет-а:http://family-bg.com/prX_1635.htm?osCsid=3e0ab92d92e223567514df63d1e26846 !
Напълно отговаря рекламата за нея и сме доволни,че ще можем да бъдем улеснени в обгрижването на децата ни!
Благодарим на всички,които ни помогнаха за това!  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 13
 tati Roska, сърдечно благодаря, веднага я поръчвам и аз. 
 
 
Виж целия пост
# 14
Роска кажи какви са размерите...
Радвам се за вас, мнооооооооооогооооооооо!
 Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия