Плаща ли се абонамент за следене на бременност в болницата св."София"?

  • 3 890
  • 18
Здравейте. Моя гинеколог ми иска абонамент от 200 лева за да ми проследи бременността в държавна болница с направление.  Имали ли сте такъв случай и наистина плаща ли се такъв абонамент навсякъде? Моля ако може да ми препоръчате добър гинеколог в София.
Виж целия пост
# 1
Конкретно за тази болница не мога да кажа, но като цяло го има като практика - абонамент.
Виж целия пост
# 2
На мен все още никой не ми е поискал пари , но много ми е чудно , защо се осигуряваме , щом накрая пак ни карат да плащаме? Crossing Arms
Виж целия пост
# 3
Въпреки осигуровките, някои изследвания касата не поема и може би затова използват да вземат пари под формата на абонамент.
Виж целия пост
# 4
Ако говориш за бившата "Тина Кирков", там има два варианта: по касата  или абонамент /200 лв/. По касата ти поемат 3 ехографа и ако не се лъжа едно изследване на кръв и урина. При абонамента всеки път те гледат на ехограф и ти правят изследвания на кръв и урина /поне при мен беше така/.
Виж целия пост
# 5
Ако става въпрос за Първа АГ "Св.София" (бившата Тина Киркова) - има такъв абонамент
Виж целия пост
# 6
Ако говориш за бившата "Тина Кирков", там има два варианта: по касата  или абонамент /200 лв/. По касата ти поемат 3 ехографа и ако не се лъжа едно изследване на кръв и урина. При абонамента всеки път те гледат на ехограф и ти правят изследвания на кръв и урина /поне при мен беше така/.
Да за същата болница става дума. А дали и в другите болници е така?
Виж целия пост
# 7
Ако говориш за бившата "Тина Киркова", там има два варианта: по касата  или абонамент /200 лв/. По касата ти поемат 3 ехографа и ако не се лъжа едно изследване на кръв и урина. При абонамента всеки път те гледат на ехограф и ти правят изследвания на кръв и урина /поне при мен беше така/.
абсолютно и при мен така Peace ти може да не платиш абонамент, но тогава ти остават изследванията по касата които не са напълно достатъчни (поне според мен).
 към тези изследвания не влизат обаче (ако решиш да правиш) БХС или фетална морфология- те си се заплащат независимо от абонамента към която и да е болница или направление  Peace
Виж целия пост
# 8
Ако говориш за бившата "Тина Кирков", там има два варианта: по касата  или абонамент /200 лв/. По касата ти поемат 3 ехографа и ако не се лъжа едно изследване на кръв и урина. При абонамента всеки път те гледат на ехограф и ти правят изследвания на кръв и урина /поне при мен беше така/.


с второто и аз бях на платен абонамент там,бях доволна
Виж целия пост
# 9
След като си взел направлиние от личния си лекар може да отидеш и да се запишеш където решиш на ЖК и не се плаща абонамент.Същото важи и за Света София.Не трябва да се плаща абонамента там щом имаш направлиние.
Виж целия пост
# 10
Да не трябва да плащаш абонамент, но в този случай ти се полагат само 2 ехографа по време на цялата бременност и изследвания кръв и урина. Ако платиш абонамент всеки път ще те гледат на ехогаф безплатно. Разбира се генетичните изследвания си ги плащаш навсякъде. Това важи не само за „Све. София“, а и за повечето болници.
Виж целия пост
# 11
Аз съм по-здравната каса в Тина Киркова И ВСЕКИ ПЪТ СИ ПЛАШАМ ЗА УЗ ПО 20 лв-ако сметнеш ще видиш че така дори излиза по-скъпо отколкото абонамент.Моят лекар още в началото ми каза,чие с абонамент по се ангажират-т.е по голямо внимание ти обръщат аз обаче упорито си държах щом плащам осигуровки да е по-здравната за което сега малко съжалявам
Виж целия пост
# 12
Аз съм по-здравната каса в Тина Киркова И ВСЕКИ ПЪТ СИ ПЛАШАМ ЗА УЗ ПО 20 лв-ако сметнеш ще видиш че така дори излиза по-скъпо отколкото абонамент.Моят лекар още в началото ми каза,чие с абонамент по се ангажират-т.е по голямо внимание ти обръщат аз обаче упорито си държах щом плащам осигуровки да е по-здравната за което сега малко съжалявам
Преди 2 години бях по ЗД и с/у абонамента не получаваш много повече отколкото без него. Не съжалявам. Кръв и урина са по ЗК всеки месец. Единствената разлика е ежемесечния УЗ, но и това зависи от лекаря, който ти следи бременността. Може да те гледа на УЗ всеки път и без да плащаш. Освен това дори и да плащаш всеки път за УЗ (имаш 2 по ЗД), пак е по-евтино. Ако си правиш фетална морфология, 3Д и т.н. си ги плащаш при всички положения - и с абонамент и без. Можеш да се запишеш и в у-щето за бъдещи родители към болницата, където имаш 1 безплатен 3Д преглед. Според мен не си струва да плащаш 200 лв., но всеки преценява сам за себе си.
А за обръщането на внимание - и да платиш, и да не платиш, ако си при кофти лекар получаваш едно и също. Има Лекари, които и без да плащаш са професионалисти с човешко отношение и такива, на които плащаш, но се си остават търгаши. Отношение и професионализъм с пари не се купуват - или ги има, или ги няма. Това всичкото е от личен опит. Доста го натрупах точно в тази болница.
Виж целия пост
# 13
Мацки, я кажете, като си платите абонамента после какво - всеки месец един и същ лекар ли ви преглежда или който се падне. Как ибирате лекара?
zvanche, от твоите наблюдения кой лекар е най-Лекар? Имам предвид за човешкото и професионално отношение. Много е трудно да се намери такъв и ако някой може да препоръча е страхотно облекчение и улеснение, особено за бременните за пръв път.
Виж целия пост
# 14
Мацки, я кажете, като си платите абонамента после какво - всеки месец един и същ лекар ли ви преглежда или който се падне. Как ибирате лекара?
zvanche, от твоите наблюдения кой лекар е най-Лекар? Имам предвид за човешкото и професионално отношение. Много е трудно да се намери такъв и ако някой може да препоръча е страхотно облекчение и улеснение, особено за бременните за пръв път.

При абонамента всеки месец те преглежда един и същ лекар, но и без е така. Просто си ходиш в деня, в който има прием. Тук в Здравния са изписана тонове лични впечатления. За мен това беше начина, както и препоръка от семейна приятелка. Не мога да кажа кой е най. За мен това е моята лекарка - д-р Арабаджикова.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия