има ли майки, които купуват Нестле Алете пюрета?

  • 648
  • 5
здравейте, вики е на 10 и половина месеца, от 9 месец давам това пюре на обяд за възраст 8+, сега гледам че има 10+ и 12+ та се чудя дали вече да сменям,че сме почти на 11м., някой знае ли каква е разликата между 8+ и 10+? дали е в големината на смилане или на съставките, че ако са по едро смлени няма да може да ги яде; 8+ ги дъвче чудесно; освен това да ви питам до кога да давам пюрета, това вече са менюта всъщност и то много вкусни, но понеже не взимам кухня заради алергия и не всеки ден мога да готвя,а виждам че има бурканчета и за година и половина, та се чудя до кога ?
Виж целия пост
# 1
Разликата е, че 12+ са по-едро смляни от 10+ както и сама си се досетила. Съставът обикновено си го пише на етикета, така че ти ще си прецениш кое е подходящо за вашата възраст.
Виж целия пост
# 2
Алете не съм купувала,но на етикетите на Хип съм виждала,че тези,които са за след годината съдържат сол,бял пипер и др. подправки,докато тези за по-малките нямат тези съставки.Също така и пюретата за по-голяма възраст са на по-едри парчета.Познавам майки,които хранят с пюрета и две годишни деца.По принцип може,но моето мнение е,че дете след година и 2-3 месеца трябва да започне да се храни с храната на семейството(без пикантно разбира се)или детска кухня.Пюретата имат един специфичен вкус,който се различава от общата храна и според мен прехода на по-голяма възраст,когато детето е свикнало основно с вкуса на пюрето ще е много труден.Казваш,че не сте на кухня заради алергия.Детските кухни Ози имат меню за алергични деца,разглеждала ли си го?Може да ви свърши работа...
Виж целия пост
# 3
За пюретата са ти отговорили.
По въпроса ти докога пюре-моя приятелка храни сина си само с пюрета и АМ, никога не е ял друга храна, нито пресни плодове. Педиатърката и е казала, че това не бива да продължава след 1 годинка. Сега го записа на кухня-Ози и детето много бързо свикна с готвените храни и хапва с апетит. Да ти кажа честно и аз не бих яла консерви даже и една година.
Моят син също е алергичен-направи реакция към млякото от детската кухня затова му готвя вкъщи. Не готвя всеки ден, а веднъж на 2 дни и съхранявам в хладилника.
Виж целия пост
# 4
Къде намирате Нестле Алете аз не мога да намеря никъде   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
При 10+ и 12+ са по-едри парчетата. Не се притеснявай за дъвченето- моята бебка няма зъбки все още, но предпочита храната да е на парчета и си хапва с удоволствие джуниър менютата на Алете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия