Използване на парочистачка

  • 13 349
  • 10
Здравейте,
Вчера си купих парочистачка Conegliano. Упътването за експлоатация, обаче и много оскъдно и не мога да се ориентирам кои накрайници за какво се използват. Има доста накрайници.
Не мога да разбера с какво се мият плочките, теракота и т.н. Пише, че става и за дамаски, но нещо ми се замазаха. Става ли за освежаване на килим и как се прави.
Изобщо не съм наясно и дали се доближава накрайника до повърхността или се държи на разстояние.
Т.е. имам доста въпроси, на които не мога да си отговоря.

Моля, ако някой ползва такъв уред и е доволен и знае как се работи с него да ми даде малко напътствия.

Предварително ви благодаря.
Виж целия пост
# 1
Този накрайник, който имитира накрайник за килими на прахосмукачка става за директно допиране до дамаската/килима.
Аз имам един гумен и един с четчици, които са за прозорци - те също се допират до стъклото.
Останалите са за употреба от разстояние, колко голямо ти сама ще прецениш като видиш колко пара излиза.

Виж целия пост
# 2
Имам парочистачка от няколко години, използвам я основно за почистване на прозорци и фаянс. Много съм доволна, спестява ми време и усилия в търкане и чистене на фуги. Тоалетната чиния се почиства идеално особено под ръба, чистя си и радиаторите от праха, който се събира вътре (това с малкия крив накрайник). Не ти я препоръчвам за чистене на килими и дамаски, според мен само замазва. Освен това идеално почиства дограмата там където се отваря. Използвам я и за почистване на готварската печка, трябва само да попиваш кондензираната пара. Използвам я и за почистване на всички труднодостъпни места.
Виж целия пост
# 3
А откъде си я купихте парочистачката?Не съм от Сф, от някой от Техномаркет или технополис ли е?
Виж целия пост
# 4
Моята е от Веестелешоп, сватбен подарък ми е.
Виж целия пост
# 5

това ли е?
http://www.homelux.bg/product_info.php?products_id=331&osCsi … ff4b7e3aa1f2a14ed
Виж целия пост
# 6
Еми подобен модел е на този.Купихме го от Метро за 40 лв.
Виж целия пост
# 7
За мен парочистачката е излишен уред.Имам я от доста време и не се сещам даже да я включа.Като чета тук из форума се сетих онзи ден да я извадя.Ами какво да ви кажа-глупава работа ми се вижда.Друго си е да почистиш с някакъв препарат.Това е моето мнение.
Виж целия пост
# 8
А да ви попитам: тя хубаво парата разтваря гадориите, ама не ги изсмуква. Какво правите всъщност с мръсотията. С парцали ли се попива? Ако трябва след напарване и да бърша, то май си губи смисъла.
Виж целия пост
# 9
А да ви попитам: тя хубаво парата разтваря гадориите, ама не ги изсмуква. Какво правите всъщност с мръсотията. С парцали ли се попива? Ако трябва след напарване и да бърша, то май си губи смисъла.
И аз това питам......... newsm78
Виж целия пост
# 10
Аз лично попивам, няма начин, иначе само си разхождаш мръсотията от една точка до друга.

Да си призная не я намирам за кой знае колко практична, но върши работа да изкараш мръсотията от някакви недостъпни за парцала места.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия