За "дежурните" групи

  • 1 109
  • 20
В градината, която посещава племенникът ми, децата от дежурната група( след 17.30) седят в коридора. Директорката била категорична, че така е по правилник, понеже трябвало да се дезинфекцира. Така ли е наистина?

НЕ намерих подобна тема, Ако има, нямам против тази да се заключи.
Виж целия пост
# 1
В нашата градина групите се редуват кога са дежурни, децата не стоят в коридора, а в самата група. Дежурят след 18ч.
Виж целия пост
# 2
При нас няма дежурни групи, учителките си стоят до последното дете в групата.
На родителската среща не са ли запознали родителите с правилника за вътрешния ред?
За мен това е своеволие и се прави в услуга на учителите.
Кажи на директорката да ти покаже черно на бяло къде пише, че се прави така.
Виж целия пост
# 3
 Директорката е чела уж от правилника. Аз вземане- даване с нея нямам, явно не си прочела добре. И други неща има в тази градина, които не ми харесват, но ако стане дума ще споделя по-нататък.
Виж целия пост
# 4
В нашата градина правеха същото  ( 79ОДЗ), говорих с учителката и тя ми каза, че там са сборните групи, но явно след това е имало и други протести от родителите и сега сборната група е в групата, чиято учителка е дежурна.
Но тъй като не аз, а мъжа ми обикновено я взима след 18 ч не съм сигурна дали когато наште учителки са дежурни не е пак в коридора сборната група. Ще го попитам като се прибере.
Виж целия пост
# 5
Вероятно си е така според правилника за вътрешния ред на конкретната градина.
До миналата уч.година децата след 18часа т.е дежурната група в градината на Сиси се събираха в салона. Него обаче го направиха на 'група' тази година, временно бяха във фоае едно, сега са в един миниатюрен кабинет.
И да, вечер след като децата напуснат помещенията същите се почистват и дезинфекцират/каквото и да значи това/ но определено мирише на препарати. За мен това е по удачния вариант защото до сутринта вече не мирише.
Виж целия пост
# 6
Не са по групите си, не са и в коридора. В общо помещение са - мисля, че е салон. Имат и част от коридора, направен като зала с мека мебел. Понякога през летните месеци и там сме ги заварвали - накацали по канапетата Wink
Виж целия пост
# 7
В нашата градина групите се редуват кога са дежурни, децата не стоят в коридора, а в самата група. Дежурят след 18ч.

И при нас е така - всеки месец дежури различна група и си прибираме децата от там след 18 ч.

Аз използвам темата, за да попитам друго - първите групи дават ли дежурства или само по-големите?
Виж целия пост
# 8
всички групи дават дежурства
аз искам да питам кой дезинфекцира в групите след 18 часа, след като лелките си тръгват в 16 часа?!
Виж целия пост
# 9
Нати, при нас май са по- често големите. Щерката често остава до 18ч и тъкмо тогава поемат към дежурната група, т.е не са си в тяхната стая.
Благодаря ви за отговорите, ще кажа на брат ми да повдигнат въпроса. Хубу им казвах аз да не го записват там, ама не слушат. Mr. Green
Виж целия пост
# 10
освен това подобно нещо трябва да го пише в правилника, искайте го и ако го пише няма какво да с еправи, ама ако не го пише нямат право да правят така
Виж целия пост
# 11
Абе, тя уж цитирала, ма какво е цитирала не се знае.
Виж целия пост
# 12
Аз използвам темата, за да попитам друго - първите групи дават ли дежурства или само по-големите?

Да. Не знам как се редуват - дали на ден, на седмица или на месец.
Виж целия пост
# 13
аз искам да питам кой дезинфекцира в групите след 18 часа, след като лелките си тръгват в 16 часа?!

При нас не мога да схвана каква е системата, но много често лелята седи до 18 ч. При това, не е дошла по-късно, защото сутринта съм я заварила, като съм оставяла Калина  Thinking

освен това подобно нещо трябва да го пише в правилника, искайте го и ако го пише няма какво да с еправи, ама ако не го пише нямат право да правят така

Пък аз си мислех, че правилникът е един за всички градини  Thinking

Дренка, брат ти не може ли да хвърли едно око на правилника? В нашата градина, правилникът е поставен на видно място и всеки има достъп до него.

Не знам как се редуват - дали на ден, на седмица или на месец.

При нас май на месец се сменят дежурните групи.

Виж целия пост
# 14
Аз също мисля, че правилникът е един и същ за всички градини. Така както във входовете ни едно време висеше правилник за вътрешния ред Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия