подсичане, което е алергично?

  • 1 069
  • 14
Здравейте мами, моята дъщеря е на на 9 месеца и досега се е подсичала като малка или когато е имала разстройство. От вчера обаче дупето и гънките на крачетата са аленочервени. Не съм сменяла нищо друго, освен, това че втора седмица сме сменили памперсите от Памперс минахме на Либеро, а от 1 седмица я бърша с влажни кърпички Памперс Сензитив. Просто не мога да си обясня от какво друго може да се подсича освен ако не я дразни някое от тези неща. Иначе откакто съм я родила, независимо дали съм я измила или съм я избърсала с кърпичка, винаги внимателно я подсушавам с тензухена пелена и я намазвам с Бочко. Случвало ли ви се е и на вас?
Виж целия пост
# 1
Точно такъв проблем не сме имали, но мойта дъщеря като я мажех с бочко се подсичаше. Сега мажа с пенатен (който е доста по-гъст) и нямам този проблем. Бочко използвам за бебешкото акне.
Виж целия пост
# 2
В момента имаме този проблем. От нова партида памперси на Памперс.Дерматоложката посъветва само вода при смяната на памперсите и изписа лекарства.Живота ни се превърна в кошмар.И до днес си мисля, че е възможно да е алергия при въвеждането на свежите цитрусови плодове.Никой не може да ти каже, защото за установяване на алергиите се правят специални изследвания и то след определена възраст. Лятото минахме през такъв кошмар.Ако имаш въпроси пиши на ЛС.
От все сърце ти пожелавам милата душичка да се оправи! Знам какво преживяваш!
Виж целия пост
# 3
Пак ще кажа - само лекар може да установи от какво е зачервяването и да го излекува!  Naughty
Виж целия пост
# 4
Почти мога да ти гарантирам, че е от памперса. Не знам защо си сменила марката. Мога да ти препоръчам крема който аз използвам за моя бебок - бюбхен - много съм доволна.
Виж целия пост
# 5
Напълно възможно е да е дайперс дерматит. Виждала съм го на възрастен човек - в болницата, като раждах - и вярвай ми, не искаш да го причиниш на детето си. Махни новите пелени. И се консултирай с лекар.
Виж целия пост
# 6
Напълно познат проблем- почистването с кърпички замених с измиване с вода,кърпите използвах само когато сме на път.,аз също замених памперс с либеро,хепи защото от първите почервеняваше по-често,но това се получава и когато се забави смяната на акито,от кожен лекар знам,че бочко е неподходящ,защото изшушава кожата и я прави по податлива или не го използвай при всяка смяна на пелените.При нас помогнаха,или по-точно добър резултат дадоха-крем на Мустела за седалище,Имазол,Лечебна пудра на пиджин.
Виж целия пост
# 7
само лекар може да установи от какво е зачервяването и да го излекува!  Naughty

ние тук само гадаем Stop
заведи детето на специалист
Виж целия пост
# 8
Когато синът ми се беше подсякъл(били са гъбички, аз мислех, че е подсичане), педаиърката ми каза да не използвам мокрите кърпички, ами да го мия с вода.Но от смяната на памперсите със сигурност може да се подсече.Върни се на Памперс, мий дупето с вода и може да откриеш причината.
Виж целия пост
# 9
мисля, че поуспокои е от кърпичките, защото от 3 дена вече не ги ползвам и зачервяването веднага намаля. Снощи ми дадоха един крем приготвен в аптека и с 2 намазвания проблемът изчезна. Благодаря ви за отговорите. Към Памперс не знам дали да се върна, защото навсякъде са пуснали серията с ароматизиращия гел, а тя е алергична и със сигурност ще има проблеми.
Виж целия пост
# 10
Майчета,кажете нещо повече за тези памперси (новите,които водят до алергия)по какво се различават от предишните,как да ги разпознаем и избегнем.А също за мокрите кърпи,ако може
Виж целия пост
# 11
не че водят до алергия, но при деца с чувствителна кожа може да има проблем. Поне според мен ние бихме имали, защото са напоени с ароматизиращ гел, за да миришат хубаво бебетата. Мъжа ми беше взел от същата серия кърпички и почнаха да и се появяват като лишейчета на дупето, а за памперсите не искам и да помисля. Разбира се това може да се случи при много малък процент по-чувствителни деца. Ето, ние явно не понасяме кърпичките Памперс Сензитив. Някъде бях чела, че има деца, които се алергизират от алоето.
Виж целия пост
# 12
 педиатърката ми обясни,но аз го приех и като съвет-за предпочитане са продукти безоцветители,безароматизатори(или поне малко по-деликато Grinning),продукти без консерванти,е знам не казах нищо ново Mr. Green
Виж целия пост
# 13
................ Някъде бях чела, че има деца, които се алергизират от алоето.

мойто дете имаше проблеми с алоето,
с какво ли не клепах детето и с нищо не минаваше,
проблема се реши като сменихме марката на памперса
в случая Либеро ни спаси,
но при всеки е различно  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14

ние тук само гадаем Stop
заведи детето на специалист
Peace
Моят син се подсича най-често от Памперс, особено при разстройство
Но щоме и по гънките надолу по крачетата не би ли могло да бъде от някаква дреха, материя, прах за пране.... newsm78

При нас Бочко действа като вълшебен цяр, за разлика от Пенатен, Мустела и пр.. Още едно доказателство, че всичко е крайно индивидуално. От Бюбхен също съм много доволна - вкички продукти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия