кокоши тръни?

  • 14 638
  • 22
Моля ви ако някой знае лек - да сподели.
Мъчат ме вече 1 година - не ме болят, но ме дразнят; с какво ли не пробвах - специални лепенки от аптеката, мазила разни които уж изгарят, чесън и оцет...не помага нищо засега Sad
Виж целия пост
# 1
Има едно чудотворно според мен лекарство на d-r Sholl. Аз имах този проблем години. Какво ли не правихм - по лекари, домашна недицина, горене...и какво ли още не. Само това ме оправи и сега си имам от него и усетя ли,  че някой гад се опитва да ми излезе веднага мажа. Казва се "корн ликуид" или нещо такова. Изгаря го малко помалко докато се отлюспи и край.  Ако те интересува като се прибера ще  проверя точно името и ще ти напиша
Виж целия пост
# 2
Течен азот.Отиваш няколко пъти и проблема се приключва.Не боли чак толкова!И бързо приключва процедурата!За целта се обърни към дерматолог newsm10
Виж целия пост
# 3
Слагаш на мястото малко прополис и така за няколко дена минават.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Lilly
Има едно чудотворно според мен лекарство на d-r Sholl. Аз имах този проблем години. Какво ли не правихм - по лекари, домашна недицина, горене...и какво ли още не. Само това ме оправи и сега си имам от него и усетя ли,  че някой гад се опитва да ми излезе веднага мажа. Казва се "корн ликуид" или нещо такова. Изгаря го малко помалко докато се отлюспи и край.  Ако те интересува като се прибера ще  проверя точно името и ще ти напиша

Да Лили - много благодаря. Ако може да ми напишеш точното му име и да ми кажеш под каква форма е - тубичка за мазане или?
Виж целия пост
# 5
Цитат на: snezha
Слагаш на мястото малко прополис и така за няколко дена минават.

А прополис от къде се купува?
Виж целия пост
# 6
Течен прополис има в аптеките.Аз съм купувала от там,но не знам какъв ти предлагат.Иначе пчеларите,които продават пчелни продукти също имат.
Виж целия пост
# 7
Не мога да ти кажа от къде може да се купи прополис, защото на мен ми го дава баща ми, който е пчелар. Не е течен и изглежда като пластелин и се слага малко топченце на мястото.
Виж целия пост
# 8
Имаше подобна тема във форума Красива мама, поразрови се малко и дано откриеш нещо
Виж целия пост
# 9
Да споделя моя опит в борбата с кокошите тръни.
Първо по препоръка на кожния лекар ходех да ги горят с течен азот - ходи се 1 - 2 пъти в седмицата, докато напълно ги изгорят. Всяка вечер се прави баня в топла вода, за да се размекне и "гъбяса" мястото, след което се изрязва с бръснарско ножче / а аз - с остра нокторезачка/ до здрава кожа. Трябва да се изреже коренчето на тръна - може да е една или много черни точки в основата на кокошия трън.
Е, ходих, ходих на течен азот - малък ефект имаше, или "тръните" ми бяха упорити Grinning . Спасих се с народни средства. А именно: парче домат, колкото тръна, не много голямо, се поръсва със салицил на прах и се залепва за нощта върху кокошия трън, който първи се е появил / т.нар. "майка" /.
Вечерта се прави топла баня за 5 - 10 мин., изрязва се мъртвата кожа и пак се слага домат. Докато се изрежат, както по-горе писах, коренчетата. Пребориш ли кокошия трън "майка", останалите сами по-късно се отделят / чудех се, ама наистина така стана Grinning /.
Успех в борбата с кокошите тръни!
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Lilly
Има едно чудотворно според мен лекарство на d-r Sholl. Аз имах този проблем години. Какво ли не правихм - по лекари, домашна недицина, горене...и какво ли още не. Само това ме оправи и сега си имам от него и усетя ли,  че някой гад се опитва да ми излезе веднага мажа. Казва се "корн ликуид" или нещо такова. Изгаря го малко помалко докато се отлюспи и край.  Ако те интересува като се прибера ще  проверя точно името и ще ти напиша

Да Лили - много благодаря. Ако може да ми напишеш точното му име и да ми кажеш под каква форма е - тубичка за мазане или?


Corn & Callous
removing liquid

Така пише на шишенцето. Представлява прозрачна смес, която изгаря постепенно кожата и тя се отлюспва като с нея си заминава и кокошия трън. Звучи страшно, но е безболезнено.  Имай предвид, че аз имах десетки кокоши тръни по възглвничката на ходилото си. Бях почти окуцяла. Пробвала съм с лук, домат и т.н. бабешки лекарсва. Както и с традиционна медицина. Единствено не с азот. Страх ме беше Embarassed .Това лекарство ме оправи. Тогава го нямаше никъде. На мен ми го донесоха от чужбина, но сега вече го има и тук по всички аптеки. Като питаш за медикаменти на Scholl във всяка аптека ги знаят. Успех в борбата. Знам колко е неприятно Sad , но вярвам, че ще има ефект Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Аз ходих в кожния диспансер. Там ми го гориха с течен азот.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: cheta
Аз ходих в кожния диспансер. Там ми го гориха с течен азот.

И аз така, само дето мен ме мазаха с мравчена киселина, каквото и да значи това и много бързо ми се махна.
Виж целия пост
# 13
Бях на 6 г. когато имах за първи път кокоши трън на петата.Болката ме хващаше на детската площадка  и започвах да рева,толкова ме болеше .Гориха го веднъж-дваж,но нямаше ефект.Слагаха ми на въпросното място всякакви гювечи:суров картоф,суров домат,лук и какво ли още не,дори сурово свинско месо.Цяло лято ме тормози този трън.И накрая не разбрах от какво мина,с толкова много храни го налагах,че нямаше на къде да се измъква вече.Преди 4г. ми излязоха 3 кокоши тръна на единият крак и пет на другият.След горенето с течният азот 8-10 пъти -КРАЙ.За мен това е по-лесният начин.Все пак добре е човек да се отърве възможно най-бързо от тази напаст , която все още не е ясно на медицината какво я предизвиква.Много е важно дерматологът да е добър!
Виж целия пост
# 14
Ето я старата тема за кокошия трън: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6492
Като я изчетох, вече се чудя от къде да ги почна всичките лекове Simple Smile Аз имам един на възглавничката на лявото ходило, появи се през бременността.

Да добавя още 2 познати ми метода:
-Петър Димков съветва да се слага компрес от мед, като се сменя сутрин и вечер - това го почвах няколко пъти, ама като почне целия паркет у дома да лепне, прекратявах упражнението Simple Smile
-кумата ми си махна нейния трън на ходилото (неуспешно изгорен с азот и рецидивирал в няколко нови трънчета) с лапи от мед и хрян (настърган хрян се сварява в малко вода и се смесва с мед до консистентност на каша, налага се върху марля и се прави компрес на мястото нощем) -  и това го пробвах, но само 3-4 дни и нямаше резултат.

Ще трябва да подходя по-сериозно и да ги почна вариантите подред Simple Smile Успех на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия