пак разправии със свекърва - как да издържа още малко?

  • 4 124
  • 51
   Знам,че много хора не са привърженици на тази тема,но нямам чак толко близък човек на когото да се доверя. За това искам да споделите съвети за ситуацията.
   Ситуацията - ставам сутринта с малкия и се запътваме към кухнята а то хладно. Отопляваме се на камина след което се обаждам на мъжа ми и му се накарвам как може сутринта като е излязъл рано да не сложи и тя  угаснала, дърва не ми качил аз с малчо сещайте се как да си кача от първи етаж на втори. Смятам,че с право изисквам да си върши поетите отговорности. След малко се качва свеки бясна и се почва. Защо съм притеснявала синът и та като тя си била в къщи защо не съм се обадила на нея та само съм и създавала нерви(а ако и се каже  отговорът е аз не съм печкар). Най - учтиво и казах,че съм му се скарала за несвършената работа и я попитах на теб пък какви нерви ти съсдавам естествено,че като ми е съпруг ще му се обадя. Тя не ми отговори какво на нея съм създала развика се и излезе с думите ми тука е било и по- студено какво искаш? След което пак звъня на съпругът ми и го питам какво толкова направих, а тя работата какво била чак тогава ми каза. Моя се успал сутринта отишъл и я помолил да иде да сложи на парното и да качи дърва обаче свеки не го направила и аз като съм се обадила познайте кой го е отнесъл. Тя не била разбрала да сложи а само да набави дървата ( които също ги нямаше, защото ако ги имаше аз щях да сложа и проблем нямаше да има). Казала му ми аз качих веднага ама не разбрах и да сложа. Е изкара си го пак на мене. Как да я изтърпя още малко докато се изнесеме направо нервите си разбих в тая къща? стана дъго съжалявам, но много ми натежа, че пак си търси повод да се расърди за да не се наложи нещо да помогне.
Виж целия пост
# 1
Горкия ти мъж как работи, като му звъните нон стоп с тези проблеми не знам. Изнесете са и това е.
Виж целия пост
# 2
Кажи на свеки, че пет пари не даваш кога е била пресъздавана атмосфера, достойна за северния полюс и я отсвири.
Виж целия пост
# 3
Горкия ти мъж как работи, като му звъните нон стоп с тези проблеми не знам. Изнесете са и това е.

Горкият ми мъж си има задължения които държа да върши, както аз върша своите нормално е като не му се случва за пръв път да му звъня и да му се скарам. Дали ако няма какво да яде като се върне от работа ще ми говори мило смятам,че не. А мисля, че когато помолиш някой за нещо един път в годината  е нормално като помоленият поеме ангажимента да го свърши, а не като стане напечено да се оправдае, че недоразбрал. Може да греша опровергайте ме ако е така.
Виж целия пост
# 4
Евка,няма спасение,радвай се поне,че скоро се изнасяте. При нас няма такава надежда. За мен си напълно права,защото и аз имам подобни спорове вкъщи,но каквото и да направиш все ще има недоволни или недоволната ще си ти. Стискай зъби и давай зор да се изнасяте.
Виж целия пост
# 5
Не си го слагй на сърце - не й обръщай внимание, гледай с мъжа си да се разбирате и не позволявай отношенията с нея да прецакат брака ти!
 Аз на теория съм много добра  smile3521
Виж целия пост
# 6
Evka, не тръгвай срещу мъжа си и свекърва си едновременно.


На твое място: виждам, че нищо не е направил, знам че свеки е вкъщи и може да помогне - отивам, раказвам й какво се е случило и искам помощ. Дали ще е да гледа детето, дали ще е да качи дърва - преценяме двете.

Вечерта, като се прибере мъжа го питам защо не е свършил своята част от ангажиментите. И се разправям само с него, насаме. Оттам нататък дали свеки или съседа, или друг е поел ангажимент към него - да си се разправя той, аз вина там нямам. И няма смисъл да си развалям отношенията с останалите, заради уговорките между него и тях. Обвинявайки свекърва си, ти директно защитаваш мъжа си без дори да знаеш какво й е казал той, докат е бързал след успиването. Та ти дори не си знаела, че такава уговорка са имали. Как тогава знаеш кой е виновен за ефекта "счупен телефон": единия едно казал, другия друго разбрал. Това не бива да го допускаш, ако не искаш да си навличаш излишни неприятности и да си създаваш главоболия.

Виж целия пост
# 7
Evka, не тръгвай срещу мъжа си и свекърва си едновременно.


На твое място: виждам, че нищо не е направил, знам че свеки е вкъщи и може да помогне - отивам, раказвам й какво се е случило и искам помощ. Дали ще е да гледа детето, дали ще е да качи дърва - преценяме двете.

Вечерта, като се прибере мъжа го питам защо не е свършил своята част от ангажиментите. И се разправям само с него, насаме. Оттам нататък дали свеки или съседа, или друг е поел ангажимент към него - да си се разправя той, аз вина там нямам. И няма смисъл да си развалям отношенията с останалите, заради уговорките между него и тях. Обвинявайки свекърва си, ти директно защитаваш мъжа си без дори да знаеш какво й е казал той, докат е бързал след успиването. Та ти дори не си знаела, че такава уговорка са имали. Как тогава знаеш кой е виновен за ефекта "счупен телефон": единия едно казал, другия друго разбрал. Това не бива да го допускаш, ако не искаш да си навличаш излишни неприятности и да си създаваш главоболия.



Мъдро, умерено и точно в десетката, както винаги  Peace
Виж целия пост
# 8
Evka, не тръгвай срещу мъжа си и свекърва си едновременно.


На твое място: виждам, че нищо не е направил, знам че свеки е вкъщи и може да помогне - отивам, раказвам й какво се е случило и искам помощ. Дали ще е да гледа детето, дали ще е да качи дърва - преценяме двете....

Не съм я обвинила грам скарах се на мъжа ми,че за пореден път ме оставя всичко сама да върша а аз просто немога всичко. На нея пък грам нищо не казах облещих се за какво вика и какви нерви съм и създала, а в последствие разбрах,че той я помолил аз дори незнаех за какво ми крещи.  Само човешки я попитах да ми обясни за какво става въпрос, а тя не пожела
Виж целия пост
# 9
И още нещо отдавна съм видяла,че помощ от нея без да е мечешка услуга няма. За това се борим само до колкото можем, но пък не може единият да влачи другият да се прибере и да не пипа. Ако знаеш колко ми се иска да е нормален човек да си общуваме и прочие...
Виж целия пост
# 10
Ами така е - като сте в къщата й, жената се чувства в правото си да чува и коментира всичко.
Виж целия пост
# 11
Ами така е - като сте в къщата й, жената се чувства в правото си да чува и коментира всичко.

Живеем на втори етаж, който мъжа ми си е правел и заедно довършихме и обзаведохме, но.... за това реших майната му на всичко отиваме на друго място само трябва да подсигуря детската градина,че е доста далеч не мога сега да се изнеса и да го водя в яслата където ходи. Дано имам малко късмет и да стане скоро
Виж целия пост
# 12
Горкия ти мъж как работи, като му звъните нон стоп с тези проблеми не знам. Изнесете са и това е.
hahaha
Виж целия пост
# 13
Ситуацията хич не е смешна, щото и аз съм я яла тая попара, и то цели 8 години. Двата варианта са: 1. Стискаш зъби и търпиш и се изнасяте по най-бързия начин  2. Вдигаш страхотен панаир, скарваш се със свекърва си и се изнасяте по най-бързия начин. Това е.
Съвет: Няма смисъл да се караш - ползата е нулева, но поне ще ти олекне, че няма само да те навикват като добитък.
Виж целия пост
# 14
EVKA,направо ти влизам в положението.И ние живеем при свеки и имаме такива проблеми,
но нищо не може да се направи,защото сме от ибаната страна.И аз така се нервя,дори съм
в голяма депресия ,но вече си купихме апартамент и скоро ни предстои да се отделим и
се надявам тогава да се поуспокоя малко.Друго спасение няма.Колкото си по далеко толкова
ще си по-добра.Затова единственият изход е по бързо да се изнесете.Желая ти успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия