Може ли цитонамазка по здравна каса?

  • 2 581
  • 15
Здравейте. Искам да си направя цитонамазка, но не знам дали може по здравна каса. Ако знаете моля да ми кажете!   bouquet
Виж целия пост
# 1
АЗ съм чувала, че може с направление, но не съм сигурна? Нека и другите да ти кажат! newsm78
Виж целия пост
# 2
Да. Взимаш направление за гинеколог от ЛЛ и като отидеш на преглед казваш, че искаш да ти направят цитонамазка. Това е.
Виж целия пост
# 3
Даже личният ти лекар е длъжен веднъж в годината да ти даде направление за цитонамазка  Peace
Виж целия пост
# 4
Даже личният ти лекар е длъжен веднъж в годината да ти даде направление за цитонамазка  Peace



 Thinkingведнъж на 2години знам аз
Виж целия пост
# 5
Може и така да е, не споря  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Даже личният ти лекар е длъжен веднъж в годината да ти даде направление за цитонамазка  Peace



 Thinkingведнъж на 2години знам аз
Веднъж на две години, ако е профилактичен.
Иначе отиваш на гинеколог с направление от опл и изрично му казваш, че искаш цитонамазка.
Виж целия пост
# 7
На мен личната ми каза, че над 30-годишна възраст се полага цитонамазка по ЗК, като част от годишния профилактичен преглед. Обаче за по-младите не знам как стоят нещата.
Виж целия пост
# 8
казваш на личната,че имаш оплаквания-течение,болки и т.н и тя ти дава направление.иначе само  профилактичния преглед се прави от джи пи то  Mr. Green ,което е смешно разбира се... ако дава направления без проблем,може и да не лъжеш,но мисля,че нямаме право на профилактични прегледи всяка година...
Виж целия пост
# 9
Нано, ако си над 30 години имаш право на профилактичен преглед при гинеколог за да ти направи цитонамазка всяка година. Това, доколкото знам е в сила от тази година. Личната ми лекарка също ми каза, че е длъжна да ми даде направление за гинеколог за цитонамазка /аз съм на 31/. Профилактичния преглед освен преглед от ДжиПи-то включва и Пълна кръвна картина, това пак ми го каза тя.
Виж целия пост
# 10
Може,да.
Аз ще си правя 3-ти път тази година.Не ходя профилактично,а заради проблем,обаче.Не плащам за прегледа,ехографа и цитонамазка.В най-лошия случай плащам по 8 лв. за намазката,когато са изчерпали направленията.Имам раничка и личната лекарка ми дава направлeния без проблем.Само трябва да са минали 2 месеца от дата на предното направление.
Предполагам,че зависи от ГП-то ти newsm78
Виж целия пост
# 11
Може да,аз при предишната си гинеколожка взимах направление за гинеколог от личната лекарка,а пък гинеколожката  ми взимаше  цитонамазката и  я изследваше безплатно.
Зависи при кой ходиш,и в коя болница
Виж целия пост
# 12
ники,възможно е,ако е от тази година,защото преди не беше така... аз правих  кръвната картина,урина и кардиограма
Виж целия пост
# 13
Не мен пък не ми дадоха тази година,освен ако нямам оплаквания.През 2г се полага по ЗК.
Виж целия пост
# 14
цитонамазка не се поема от здравната каса.сори!просто преди дни си правих и си я платих.а бях с направление.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия