На 10 месеца отказва да суче

  • 520
  • 14
Здравейте мами,
имам следния проблем.
   Дъщеря ми е на 10месеца. Захранена е на навършени 6месеца. От два месеца имаме заместени две хранения - сутрин и обед. През останалото време суче -поне 4-ри пъти.
   От вчера не иска да суче - като види гърдата започва да реве. Пробвах да и дам кърма с шише - не иска, само го гризе.От чаша пие,т.е. не е заради вкуса. Определено има апетит - хапва си и каша и пюре.
   Да не би да е от зъбите? Вече имаме 6 и не сме имали проблем.
А и от две седмици започнах да работя по 6-7часа, прочетох че може да е на психологическа основа, но я гледа баба и, с която откакто се е родила е почти всеки ден.
   
   Моля, дайте ми съвет какво да правя?
Виж целия пост
# 1
Не е от зъби, от заместените хранения е, повярвай ми  Naughty
Имах абсолютно същия случай. Синът ми на 9 месеца, с почти две заместени хранения изведнъж започна категорично да отказва да суче или засукваше за две секунди и започваше да пищи.
Понеже аз не исках да спирам да кърмя, доста усилия и нерви хвърлих и момичетата от форума много ми помогнаха та нещата се оправиха за около 10 дена.
Аз лично спрях за известно време да му давам твърда храна, само кърма - в началото от замразената с биберон, защото от мен не искаше. Докато спеше също пробвах да го слагам на гърдата и накрая успях да го излъжа с едни силиконови зърна да засуче.
Първите два дни много се притеснявах, все си мислех, че остава гладен, кърмата ми също не потичаше от притеснение ..., но на 3 или 4 ден той се събуди сутринта и си засука все едно нищо не е било. Трябваха ми още няколко дни, за да се регулира кърмата и до годинката не му заместих нито едно хранене - винаги първо кърмех и след това давах друга храна и не сме имали повече проблеми.
Желая ти успех и на теб. Можеш да прочетеш и статиите в библиотеката за кърмаческата стачка. 
Виж целия пост
# 2
Благодаря за бързия отговор krissi. Мислех че не е от заместените хранения, защото два месеца нямаше проблем. Но явно реакцията не е мигновенна. Ще пробвам да минем само на кърма. Разгледах всичко в Библиотеката, но сякаш не можах да намеря отговор там.
Виж целия пост
# 3
Имаше няколко теми на мами с подобен проблем. При повечето помогна намаляване/спиране на твърдата храна за известно време.
Дано помогне и при теб!
 Hug
Виж целия пост
# 4
В някои часове не мога да изцедя повече от 40-50мл кърма.
Мога ли да давам и АМ?
Палеца и не излиза от устата. Преди го ползваше само за заспиване!?
Виж целия пост
# 5
A ти цедиш , защото отказва категорично да поеме гърдата ли ?
И колко често и даваш да суче ?
Виж целия пост
# 6
По принцип още от втория месец сама си направи режим на 3часа. Така че сега и предлагам на три часа, за да не я отблъсна съвсем.
Още като види гърдата и отказва да се доближи, започва да реве. Вечер уж е гладна а спи от 20 до 5.30часа?
Виж целия пост
# 7

Палеца и не излиза от устата. Преди го ползваше само за заспиване!?

Което говори,че има нужда да суче,но ти прави стачка.Прочети двете статии за кърмаческа стачка в библиотеката-ще са ти от полза.Но казват,че със стачкуващо бебе над 8 месеца нещата са по-сложни.
Дано при вас нещата се оправят  Hug
Виж целия пост
# 8
Аз също бих заложила на увеличаване на кърменията за сметка на твърдата храна!
Но не бих насилвала - ако не иска - не иска, като има нужда да се успокои или да заспи, ще поиска. И най-вече нощем!
Може да помогне нещо като игра преди да и да деш суче - да я полюлееш, да и попееш , да я разсмееш /като си си приготвила гърдата за лесно подаване;)/. Както и да не вижда любимите си лъжици и купички или бурканчета например, че може да си спомни за тях./моят бебо много обича един тип бурканче, в което му сипвах приготвеното от мен/.
Е, това са моите идеи - дано ти помогне нещичко.
УСПЕХ!
Виж целия пост
# 9
Нищо не действа.
Пробвах когато й се спи, когато се събуди и е много весела - хапе гърдата един два пъти, поне не плаче, но това е.
Танцувахме, лежахме (и уж случайно гърдите са в близост до устата. След баня е много щастлива, пробвах и тогава, но не.
Явно това действа при по-малки бебчета, които още се лъжат дали палеца дали гърдата е в устата. Тя много добре вече знае за какво служи гърдата, даже сама се навдигаше за да суче.
При баща й е подействало 24 часа глад, нищо не са му давали, но е бил на 6 месеца. Незнам дали си заслужава да пробвам, не съм убедена че ще има ефект, а да я тормозя така....? Може би наистина е време да се откажа.
Виж целия пост
# 10
Дали да се откажеш или не можеш да си решиш само ти-10 месеца кърмене не са никак малко, но ти си знаеш какви са ти целите. Ако желанието ти е да кърмиш до към годинката-сега е подходящ момент да я отбиеш, пък ако имаш желание можеш още известно време да се цедиш и да даваш кърма с чашка.
Ако пък държиш да изкараш по-дълго време-тогава може да помислиш и за по-крути мерки. {desi} беше писала че е успявала да преодолее кърмаческа стачка по този начин. Доколкото си спомням и Tandoori се справи със стачка при много голямо кърмаче.
Ето ти нейната темичка-може да ти бъде полезна:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200999.0;all

Надявам се да намериш решение, добро за твоето семейство. И пиши да кажеш какво става! Hug
Виж целия пост
# 11
А ти тези 2-3 дни с какво я храниш и колко?
Никой не казва да я държиш гладна, просто й намали твърдата храна до минимум и й предлагай често, често да суче. За няколко дни нищо няма да й стане.
Пак ти казвам при мен беше така и нещата се оправиха. И аз много се тормозех тогава, но всичко си дойде на мястото.
Дали си заслужава - ти самата ще прецениш. Ако искаш да продължиш да кърмиш, пък дори само за още 2-3 месеца, според мен определено си заслужава.
Успех каквото и да решиш  Hug
Виж целия пост
# 12
Давам и само мляко, кърма и малко АМ, ако не успея да изцедя достатъчно.
Виж целия пост
# 13
Момичета трудна работа се оказват тези стачки Sad
От вчера в 19.00 до сега нищо не е яла и пила, а продължава да не иска да суче.
Ще изчакам 24 часа и ако не иска явно ще се цедя някой друг месец, и така.
Стискайте палци до довечера да размисли малкото диване.
Виж целия пост
# 14
Защо не опиташ да се свържеш с някое от момичетата от тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0
Също така можеш да опиташ да се свържеш на лични със Тандури или деси, от темата, за която ти дадох линк по-нагоре.
Просто ми се струва, че ти е доста трудно сега, вероятно ще ти помогне да поговориш с някого!
Подкрепата и помощта са безценни в труден момент Hug
Надявам се нещата да се наредят!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия