Има ли майчета с двурога матка?

  • 1 552
  • 12
Знаете ли какво представлява това и може ли жена с двурога матка да роди нормално. Лично аз имам такава, но никой не ми обясни какво точно означава. Родих секцио поради високо кръвно и по време на операцията се разбра, че имам двурога матка. Лекарката ми каза, че задължително такива жени раждат секцио. Аз обаче не съм сигурна в това. Ще се радвам, ако споделите нещо по въпроса.
Виж целия пост
# 1
Моята матка е обърната,но не ми бяха казвали,че е двурога.Имам две нормално родени деца.Преди няколко месеца правих аборт по желание и след като оплакванията от гадене и т.н.т продължиха се оказа,че има нормално развиващ се плод.Обясниха ми,че най-вероятно имам двурога матка Shocked и затова в двата и края се развиват два отделни ембриона и  не са видели другия при първия аборт.Така че ако наистина имам двурога матка,то съм си раждала съвсем нормално без да знам това.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за отговора!  Hug
Виж целия пост
# 3
Моята майка има двурога матка. След няколко спонтанни аборта и 3 нормални раждания, през 1977 г. прави аборт и тогава и казали, че матката и е двурога. При ражданията е нямала проблеми, проблемите и са били със задържане на плода.
Виж целия пост
# 4
След като родих две деца нормално ми  на контролен преглед казаха,че имам двурога матка.Честно да ти кажа не знам какво точно значи това ,но не съм имала никакъв проблем.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за отговорите, момичета.  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 6
Майка ми имаше двурога матка. Няма нито един аборт. Изкарала е две прекрасни бременности, завършили с две нормални раждания на живи и здрави деца. Лекарите разбраха, че матката й е двурога чак по време на операция за отстраняване на миома. Тогава беше на 46 години.
Виж целия пост
# 7
Mama Desislava, благодаря ти! ЗНачи не било съвсем така както ми каза моята лекарка, което на мен ми харесва, де!  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Аз имам еднорога матка, което е по-рядък случай от двурогата. Казаха ми, че единствената възможност за мен е да родя със секцио.
Първата ми бременност е мисед, но може и да не е заради матката. По време на бременностите ми правиха серклажи, държаха ме на системи, биха ми инжекции и пиех хапчета за задържане.
Виж целия пост
# 9
Преди да се роди сина ми, имах един спонтанен аборт. До този момент знаех само, че матката ми е обърната. Лекарят ми направи кюртаж, но след 10 дни на контролния преглед се оказа, че все още съм бременна. Последва втора намеса и обяснението на док беше, че сигурно матката ми е двурога и е имало 2 плода. Каза, че трябва да отида за цветна снимка...още ходя. Казаха ми, че е болезнено и то доста и се изплаших. 7 месеца след това забременях пак и след доста перипетии родих вагинално едно здраво момченце. И до ден днешен се чудя...дали матката ми е двурога?! И това ли е била причината да загубя първото дете (деца)?!
Виж целия пост
# 10
sidni, не е много болезнено. Само момента, в който прищипват шийката на матката. Имала съм по-болезнени прегледи на магарето... Но пък е хубаво да си знаеш. Имала си късмет с бременността, ако наистина матката ти е двурога.
Виж целия пост
# 11
Аз знам, че от двурога матка до двурога матка има разлика, взависимост от големината на роговете. Ако плодът е в по-големия рог напр., всичко е ок, няма проблеми с износването. Но ако е в по-малкия не е сигурно. А колко е малък , малкия рог също зависи и е различно. Някои жени с двуроги матки нямат никакви проблеми, но зависи от септума, разделил матката, къде е точно. Има и жени с такъв проблем, които раждат само след пластика. В "Зачатие" има една много тъжна история на жена с такава матка, коят ообаче все пак завършва отлично с раждането на прекрасно момиченце, но след години перипетии и операции. Аз съм с еднорога матка. Имам един спонтанен аборт и втора тежка бременност. Лежах с жена с двурога матка. Имаше 4 спотанни аборта. Но при тази пета бременност роди момиченце, здраво, естественно раждане. Така че всичко е до късмет.
Виж целия пост
# 12
Аз между другото ходих при Мазнейкова и при Тимева, за да видят на по-хубави апарати, защото аборта ми го направиха в Окръжна, а там тогава ме гледаха на видеозон от времето на майка ми сигурно и се усъмних в преценката на доктора. И двете ми казаха, че матката си изглежда съвсем нормална (като изключим, че е обърната) и нямат никакво основание да ме изпратят на цветна снимка. Може би това ме доубеди да не ходя, тъй като и двете ми казаха, че дори и да имат съвсем малко съмнение, ще ме изпратят. Оказа се, че нямат съмнения и се отказах от тази манипулация. Може би наистина съм имала късмет, ако наистина е двурога да родя по нормален начин бебчо...накарахте ме да се замисля...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия