Имам питане за белите точки по лицето...

  • 41 758
  • 39
      Привет на всички красиви дами Hug!
        Мисля , че си имат конкретно наименование , но в момента немога да се сетя.
 Така ...става дума за Белите точки или по точно  мини топчета по лицето (мисля , че си имат конкретно наименование , но в момента немога да се сетя), защо се появяват, защо им се увеличава броя непрекъснато  и трябва ли да се махат? Това е тъпо ама предават ли се на друг , защото и на големият ми син се появиха  3 топчета точно на нослето и хич неми харесва така.
Дано да се разбра какво имах в предвид.
Виж целия пост
# 1
 Shocked Подкожни пъпки, мастни образувания??? Какви са тези бели точки... Thinking
Виж целия пост
# 2
Бели точки- за гнойни пъпчици ли говориш? newsm78  Ако не можеш да го обясниш, снимай си от близо лицето и го покажи как изглежда.
Виж целия пост
# 3
аз се сещам за какво говориш, те са малки мастни топченца, доколкото ми обясни козметичката... не са заразни, един единствен път ми е излизало такова, и си седях с него доста време (не изчезват от самосебе си), докато не отидох на козметичка случайно и тя ми го почисти докато ми почистваше лицето.
отиди на козметик.
аа сетих се, МИЛИУМ се казва.
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/milium
Виж целия пост
# 4
Да,милиум се казва.Препоръчително е да се отстраняват от козметичка,тъй като първо се бодат с игла и тогава внимателно се изстискват.Сами няма да изчезнат.В домашни условия може да се получат рани.
Виж целия пост
# 5
             Да Милиуми се казват белите точки по лицето.
 Преди  три години ходих при една козметичка некадърна , която се опита да ми ги махне , но се получи веднага някаква инфекция или алергична реакция и останаха белези.
  На този етап точките са много и това питам- да ли появата им е в следствие на нещо си като храна , липса на витамини , дежурния стрес и други ....
Виж целия пост
# 6
Аз имам едно такова от 2 години на челото, но не съм го пипала. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
             Да Милиуми се казват белите точки по лицето.
 Преди  три години ходих при една козметичка некадърна , която се опита да ми ги махне , но се получи веднага някаква инфекция или алергична реакция и останаха белези.
  На този етап точките са много и това питам- да ли появата им е в следствие на нещо си като храна , липса на витамини , дежурния стрес и други ....

По-скоро е следствие от ген и състояние на кожата. Този проблем се среща по-често при мазните и комбинирани кожи, с малко по-разширени пори и несъвършенства. На мен също ми излизат по няколко на лицето през сравнително кратки периоди от време и единственото спасение е козметика. Просто си е нужно редовно посещение в козметичния салон, особено при жени, които не могат да се похвалят с хубава кожа, като моя милост Mr. Green  bouquet
Виж целия пост
# 8
А на мен постоянно ми седят такива неща на лицето! Страх ме е да отида на козметик и да пробвам да ги махна всичките на веднъж. Да не си докарам нещо по-зле. Постоянно излизат нови и нови!
Виж целия пост
# 9
Милиуми- козметичките ги махат с игла.
Виж целия пост
# 10
Ако са в лека форма НЕ ги махай, нито с игла, нито с нищо. Милиумите са разширени пори, които индикират проблем, обикновено липса на витамин Е, Д, А. Моят съвет (с доказано при мен действие) е да си вземеш перли витамин А, Д, Е (в комбинация или поотделно) или Геритамин и да се мажеш с тях. Пробиваш перличката, изтискваш и мажеш. Кожата ми се изчисти и нямам проблеми. Ако това не помогне (със сигурност не вреди), потърси дерматолог, а не козметик.
И не ползвай перлите 20-30 дни без прекъсване, най-много 1-2 сед. Успех! За по-добър ефект, може и да ги пиеш.
Виж целия пост
# 11
Ако са в лека форма НЕ ги махай, нито с игла, нито с нищо. Милиумите са разширени пори, които индикират проблем, обикновено липса на витамин Е, Д, А. Моят съвет (с доказано при мен действие) е да си вземеш перли витамин А, Д, Е (в комбинация или поотделно) или Геритамин и да се мажеш с тях. Пробиваш перличката, изтискваш и мажеш. Кожата ми се изчисти и нямам проблеми. Ако това не помогне (със сигурност не вреди), потърси дерматолог, а не козметик.
И не ползвай перлите 20-30 дни без прекъсване, най-много 1-2 сед. Успех! За по-добър ефект, може и да ги пиеш.

аз ще пробвам,
а дали е възможно от сваляне на килограми да се образуват такива гадинки  Thinking
Виж целия пост
# 12
Не знам дали имат общо с килограмите. На мен ми бяха излезли доста, по бузите бяха, стисках ги от яд, защото мислех, че ще ги премахна, но ставах още по-зле. Бях решила да ходя на някаква по-засукана процедура, но случайно прочетох, че може да бъдат от липса на витамините, които споменах и реших да пробвам, ей така, ако стане - стане. Еми, стана. Сега профилактично мацвам по една перличка вечер. Дано да помогне и на вас, ще споделите...
Виж целия пост
# 13
значи хем пиеш, хем мажеш, така ли.....
Виж целия пост
# 14
             
  На този етап точките са много и това питам- да ли появата им е в следствие на нещо си като храна , липса на витамини , дежурния стрес и други ....

преди имах доста по скулите и ме дразнеха, не са махаха с години, а бяха и съвсем дребни, за да ги махна с игла.

прочетах в някакъв форум, че се появяват от недостиг на магнезий.

пих няколко разтворими таблетки и ми си махнаха. сега се храня доста по-балансирано и следя да е разнообразно и не са ми излизали от много време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия