Mama izka da zamine v Italia.Koi hte te gleda!zakona ne pozvoliava

  • 800
  • 2
Zdraveite,na vci4ki nactoiahti i  badehti maiki blagodaria na forum mama 4e vi iama.Dalgo tarsia otgovor na edin mnogo elementaren vapros no v prodalgenie na 1 godina ne moga da nameria.Mnogo hte ce radvam akokompetentni xora mi otgovoriat.Predi da zabremeneia giveex i rabotix v Repyblika Italia oba4e nelegalno eto zahto podix v Balgaria.Magat mi e 4ygdenez,sega rabotodatelte mogat da mi skly4at trydov dogovor no az ne moga ba zamina za Italia zahtoto niama koi da mi gleda deteio.ne moga da prexvarliam maicinstvoto ci na maika mi zahtoto otivam individyalno bez biyroto po tryda.Vaprosat mi e slednia:
Moga li da zamina da rabotia v Repyblika Italia/koiato e 4lenca na ES/ po trydovo pravootnohenie c Italianski rabotodatel bez namesata na biyroto po tryba i morta maika da poly4ava maicinstvoto mi i da otglegda deteto mi v Balgaria tia otgovaria na ysloviata po KT,i ako moge koe e pravnoto osnovanie.

Blagodaria vi predvaritelno.Mariani_Italia
Виж целия пост
# 1
1.пиши на кирилица,има кредор.
2.колко е голямо детето?
3.за да получаваш майчинство в Бг трябва да имаш трудов стаж преди раждането.
4.от 1.01.2007 има нов закон за майчинството.Ако си работила получаваш 90% от заплатата си докато детето стане на 9 месеца.След това получаваш 180 лв месечно.
Бракът ти с чужденец регистриран ли е в Бг?
Обърни се към социалната служба в Общината, в която живееш.
Само да ти кажа,че щом разберат,че родителите са в чужбина или таткото е чужденец,обикновено са много нелюбезни.
5.Ако прехвърлиш майчинството на майка ти, то ти трябва да започнеш работа, а такава за момента казваш,че нямаш.

Пожелавам ти успех!Няма ли вариант да вземеш майка ти при теб,за да ти гледа детето,докато намериш по-удачен вариант?
Виж целия пост
# 2
Ne moje taka, hem da ne plashtash danyci nikyde hem maichinstvo da vzimash(v sluchaia maika ti).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия