Не искам да се отбие! Пюре или сок първо?

  • 685
  • 14
Здравейте  bouquet
 Синът ми е на 3 месеца. Края на януари, когато ще е на 5 месеца имам очни и ми се налага да отсъствам за 10-тина дни. Мислите ли че за това време ще се отбие? Искам да си го кърмя.
 И още нещо ме интересува: искам да започна захранване първо с пюрета и после сокове, когато му дойде времето. Но педи каза първо да са соковете. Какво да правя?
Виж целия пост
# 1
Ако можеш да му осигуриш кърма /макар и не за всичките хранения през деня/-замразявай, а за да не намалее/спре през периода на отсъствието ти, трябва да изцеждаш...но не колкото да облекчиш а повече-за да стимулираш лактацията.
Относно захранването-личното ми мнение е, че по-добре пюре вместо сок..аз така и захраних. Ти решаваш Peace
Успех! Hug
Виж целия пост
# 2
Ами дали ще се отбие зависи от много неща-дали ти ще запазиш лактацията си?Трябва да се цедиш горе-долу по колкото пъти се храните на ден,а с тези очни ще е малко трудно...но определено ще ти трябва много упоритост с цеденето.Ако бебето е 10 дни само на шише с АМ не е много сигурно дали ще иска отново на гърда като се върнеш.Ако откаже вероятно ще трябва много време и пак упоритост да засуче отново.И не на последно място,имай предвид,че бебе,което яде само от гърда много често отказва да яде от шише.Още повече,че вкуса на АМ им е противен.Затова поне седмица преди да тръгнеш трябва да започнете с тренировките,за да не се окаже,че теб те няма и малчо стои гладен защото неиска шише.Ако ще яде изцедена кърма е добре.
за захранването-никакви сокове.Сокове се дават(ако изобщо се дават), на един доста по-късен етап,когато детето вече яде сурови плодове.Най-подходящо е захранването да започне с оризова каша или зеленчуково пюре(напр. картоф,морков,тиква).Поне на 5 навършени месеца.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви момичета за съветите. Ще изцедя кърма колкото мога, а той е пил от шише. И знам че няма да е проблем.
Благодаря и за съветите за захранването.
Виж целия пост
# 4
аз пък знам че първо се дават сокчета (прясно изцедени, по една ч.л)Нп пък това си е избор на мама (и педи Grinning)
Виж целия пост
# 5
Аз съм за това соковете да се дават накрая.
Въпрос на избор ...и информация Peace
Виж целия пост
# 6
А няма ли начин бебчо да дойде с теб на лекции?
Аз на последните лекции бях наела едната баба и тя ми го гледаше.Ходех на лекции или само сутрин или само следобяд и на практика изпусках само едно хранене,което се заместваше с АМ,защото само не можех да изцедя и една капка.
А за сокчетата и пюретата-аз захраних със сокче,но сега го отчитам като грешка и ти препоръчвам пюренца!!!
И в този ред на мисли -няма ли кой да ги образова малко тези наши педиатри!!!!! #2gunfire В началото като глух петел и се доверявах на моята-давай сокчета на 3 месеца,прави всякакви щуротии и чак когато ми каза да му дам прясно мляко на 5 месеца  #Crazy се светнах.Тези  педиатри не трябва ли да минават някакъв опреснителен курс???
Виж целия пост
# 7
аз пък знам че първо се дават сокчета (прясно изцедени, по една ч.л)Нп пък това си е избор на мама (и педи Grinning)

Първо, в интерес на здравето на бебето трябва да смени педиатъра, ако прекалено настоява за сокове, но това е само мнение.
Второ, има предостатъчно изписано и изговорено по темата защо в днешно време НЕ се започва със сок.
В линка, който съм посочила има линк към друга подобна тема, а също и статии, в това число на Бу, както и посочени линкове от нея. А на Бу определено може да се вярва.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243400.0

Ще е избор на майката дали да дава или не, ако не е наясно или е убедена, че бебето й няма да проака кръв и слуз, че вбъдеще няма да има проблеми със стомаха, бъбреците, панкреаса, черния дроб. Но всичко това няма как да се предвиди.
Днешните деца не са като децата от преди 10-20 години.
Педиатър, който лековато съветва да се дава сок рано, най-малкото го мързи да си опреснява знанията.
Съществена роля тук играят и бабите.
Виж целия пост
# 8
Съществена роля тук играят и бабите.

 Ах тези баби  Joy
 И моето педи ме пита като станахме на 2 месеца дали ще давам сокчета но не ми настоява... казах и не и край... за захранването също. Пита кога мисля да го започна и и казах след 6-тия месец и нищо не каза  Peace Но определено и аз не мисля, че ще давам първо сокчета  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Съветвам те да прескочиш очните или да отидеш максимум за 1-2 дена. Дори и да осигуриш кърма, то цеденето в паузите ще ти писне, ако питаш мен. Аз родих и имах 2 симестъра и така и не ходих на очни. Мисля, че биха те разбрали преподавателиите.
Виж целия пост
# 10
аз пък знам че първо се дават сокчета (прясно изцедени, по една ч.л)Нп пък това си е избор на мама (и педи Grinning)

Първо, в интерес на здравето на бебето трябва да смени педиатъра, ако прекалено настоява за сокове, но това е само мнение.
Второ, има предостатъчно изписано и изговорено по темата защо в днешно време НЕ се започва със сок.
В линка, който съм посочила има линк към друга подобна тема, а също и статии, в това число на Бу, както и посочени линкове от нея. А на Бу определено може да се вярва.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243400.0

Ще е избор на майката дали да дава или не, ако не е наясно или е убедена, че бебето й няма да проака кръв и слуз, че вбъдеще няма да има проблеми със стомаха, бъбреците, панкреаса, черния дроб. Но всичко това няма как да се предвиди.
Днешните деца не са като децата от преди 10-20 години.
Педиатър, който лековато съветва да се дава сок рано, най-малкото го мързи да си опреснява знанията.
Съществена роля тук играят и бабите.



мили майчета,виждам че мнението ми много ви ядоса Grinning
и за да уточня- казах какво знам, а не като всички вас-Никакви сококове, Неправи така......
това е.
Освен това в нета има инфо в подкрепа и на обратното (т. е.че се започва  захранване със сокове)
но пак казвам...това съм чуваламисля че никоя майка няма да направи нещо свързано с детето си без да е изчела минимум 2 различни мнения за него, без да се е консултирала минимум с двама педиатъра и да е вътрешно убедена че това е най-добро за детето й
Виж целия пост
# 11


минимум с двама педиатъра и да е вътрешно убедена че това е най-добро за детето й

чак пък толкова - минимум два педиатъра ....на мене лично ми идват в повече  Laughing
Виж целия пост
# 12


минимум с двама педиатъра и да е вътрешно убедена че това е най-добро за детето й

чак пък толкова - минимум два педиатъра ....на мене лично ми идват в повече  Laughing

много хубаво,просто това е твоя личен избор
аз пък се консултирам с повече хора....
но това е друга тема
Виж целия пост
# 13
Благодаря ви момичета.
Педи не настоява толкова много. А и аз като другия месец и кажа че още не съм започнала със сокове, тя няма каво да направи. Все пак мисля че майката най-добре си преценява.
А за очните е проблема че имаме заверка на упражненията. Лекциите мога и да пропусна, но лекциите не. Аз първия семестър така си взех подписи. Казах че имам малко бебе и те малко се мръщиха, но няма как. Ще измисля какво да правя.
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви момичета.
Педи не настоява толкова много. А и аз като другия месец и кажа че още не съм започнала със сокове, тя няма каво да направи. Все пак мисля че майката най-добре си преценява.
А за очните е проблема че имаме заверка на упражненията. Лекциите мога и да пропусна, но лекциите не. Аз първия семестър така си взех подписи. Казах че имам малко бебе и те малко се мръщиха, но няма как. Ще измисля какво да правя.

Знам, че майки редовни студентки имат право на 50% присъствие както на лекции, така и на упражнения. Подобно нещо не се ли предвижда при задочната форма? При всички положения провери (в деканата или учебен отдел).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия