до кога да притискаме децата със следобедния сън

  • 4 285
  • 37
Е,мамита,дано не съм само аз с тези терзания!Имам едно юначе на близо 5 години и напоследък започна да се измъква от следобедния сън!Вярно е ,че сега сме такъв сезон ,в който не сме постоянно навън и децата(особено такива нинджи като моя)трудно изразходват цялата си енергия и щуротия на която са способни!По стечение на обстоятелствата сеге сме се в къщи-след лекуване с антибиотик-и почти всички занимания ни са предимно в седнало положение:)))-рисуване,пластелини,апликации,пъзели+1филмче...и то,времето минало:)Дошло време пак за лягане-следобедно!каква досада,а?Поне като не спи,лежи задължително и си разглежда някоя книжка или си размишлява над нещо своичко Simple SmileВярно,че към7-8часа вече му "падат батериите" и в 8.30 е заспал,вярно е също,че и на мене така ми е по-рахат,ама това пусто притеснение,че още е малко човече и почивката следобяд е повече от необходима,не ме оставя на мира!Така и така съм майка звяр и ми се полага да настоявам за това пусто спане!+това сега не ходи на градина и ми е паднал в ръчичките Laughing
А отделно,в градината много рядко спи,защото не може да им свикне с тамошното ранно лягане в12.30??!!
п.п
Да го бяхте видяли лятото,как от вилнеене не мога да го събудя нито в4 нито ,нито в 5 часа  rotfImbo
Виж целия пост
# 1
Ти сама си отговаряш на въпроса че си права и че така ти е по добре ами защо се измъчваш?
Моя син -1и10 става сутрин към 8-9 часа заспива към 14 и спи до 16-17 часа и няма укротяване до 23 часа ако стане с твоя режим рахат ще съм но ако не спи става нервен след 16 часа че не е спал и няма как! А дъщеря ми четвърта група-5 годишна пееше по време на обедния сън и не е била сама незаспала и не искаше поради този проблем да ходи на градина че все и се карали госпожите, и вече пред училищната група мислеха как в градините да направят така че децата да не спят на обяд а да прелича на режима на училището и някои деца вместо да ги слагат да спят ги оставяха да рисуват но без да говорят високо за да не пречат на другите паралелки който проговори обаче отива да спи!
А сега и времето е такова че не го мъчи детето те няма къде да се изморяват!
Виж целия пост
# 2
ама това пусто притеснение,че още е малко човече и почивката следобяд е повече от необходима,не ме оставя на мира!

Не се вманиачвай толкова Peace Нито е чак толкова малък, нито следобедния сън е zадължителен. Хората са раzлични, децата съЩо, някои спят до обяд, други в 6 сутринта са кукуряк, един има нужда от много сън, на друг няколко часа са му достатъчни. Щом на детето не му се спи не виждам какъв е смисъла да се натиска, а после пък вечерта да не може да zаспи до средноЩ.
ДъЩеря ми скоро Ще навърШи 4 г. и вече повече от година не спи следобяд. Предпочитам да си ляга по нормално време (към 8 )  и беz да я моля, когато наистина й се спи, отколкото обяд и вечер да се натискаме, караме и иzнервяме вzаимно_ това със сигурност е по_вредно от пропуснатия следобеден сън Wink
Виж целия пост
# 3
На 5 години определено ми се струва че е късно да настояваш да спи след обяд. В книгите пише че около 3 години повечето деца се отказват от дневния сън. Разбира се всичко е индивидуално и някои и на 8 години може да се нуждаят от него. Но ако твоето дете няма такава нужда, не е на възраст на която трябва да настояваш да спи. Както Биба е казала по-добре е да си ляга вечер по-рано. В Австрия след 3 годишна възраст вече не ги слагат да спят в детската градина (спят само тези, които сами си легнат). Знам че в България практиката е друга, но и тук деца растат и очевидно нямат проблеми с това че не спят след обяд.
Виж целия пост
# 4
А защо го мъчиш да спи?Всяко дете е различно.Което има нужда от следобеден сън си го показва само.Казвам това от собствен опит.Синът ми спеше след обяд до близо 7 год. , докато дъщеря ми се отказа категорично още на 2,5г.След като опитвах да я припивам няколко дни поред,най-сетне аз самата се отказах от идеята.Така като я гледам,се развива добре и съня след обяд не и липсва.В детската градина и се случва да подремне понякога,но много рядко.Важното е да не пречи на децата, които спят.
Виж целия пост
# 5
Че вие сте големи, бре.... Моята не помня вече преди колко години спрях да я мъча. Това беше едно от нещата, които много мразех като малка- да трябва да лягам  Sick Ако издържа без проблеми до вечерта, значи е О.К.
Виж целия пост
# 6
 Че малкият ми дето е на две не спи редовно следобеден сън, какво остава за по-големия-6 г.Той след третата си година спря да спи през деня.Не мисля, че е проблем.
Виж целия пост
# 7
Моето дете спи към 8-10 часа нощем и това е. На една година. През ум не ми е минавало, че мога да ЗАДЪЛЖА човешко същество да спи. Най -ранните ми спомени са за това, как съм в яслата и трябва да спя, но не мога и всеки ден се преструвам на заспала по няколко часа, за да не ми се карат.
Виж целия пост
# 8
Мартин е на 5 и половина и никога не съм го насилвала да спи. Не спи следобяд доста отдавна, не помня точно, но повече от година вече. В градината понякога спи, но в повечето случаи си кротува в леглото - това го казват и той, и госпожите. Не виждам смисъл да го принуждавам - на мен самата ми беше някакъв ад този следобеден сън едно време, и до ден днешен не мога да спя през деня ... явно детето се е метнало на майка си  Simple Smile
Ако иска да спи - ляга си сам, ако иска да яде - иска си. Гледам нищо да не е с принуда, защото според мен принудата води до обратен ефект + тормоз за детето и за родителите  Peace
Виж целия пост
# 9
До четири годишна възраст моят син спеше следобед.После се отказа сам.
Виж целия пост
# 10
до 3 г, малката спеше след обед, после удължи сутрешния сън до 10/11  и така!
Виж целия пост
# 11
На 5 години вече не трябва да се притискат. То си е до детето. Ако му се спи, само ще си легне. Моята дъщеря не спеше следобед от 4 годишна, като стана първи клас,започна да спи след училище, но от втори вече не е пожелавала.
Виж целия пост
# 12
Айде сега ще пробваме да не спим!Т.е.ще полегнем,че мама е уморена, без караници ще си прочетем по нещо и нищо чудно аз да се удремя!Наистина вечер е голям кеф,когато си легне по-рано,защото и аз тогава се вмъквам в графата"и аз съм човек"  tiptoeА и навсякъде пише,че сънят преди полунощ е много здравословен и полезен!
Аз не си спомням по мое време да съм висяла до късно,докато сега,децата сякаш масово заспиват след22.30!Благодаря на всички за коментарите,ще се постарая да не не се карам много Simple Smile))))
Виж целия пост
# 13
Моите престанах да ги натискам към 5 годишна възраст. Беше по-лесно от "натискането", а и вечер заспиваха по-рано и по-бързо.
Виж целия пост
# 14
Моята дъщеря не спи следобед от 2г.6м.
Не иска, не я карам, ако и се спи, сама иска да си легне. Това се случва само, ако е много изморена, защото е ходила някъде сериозно преди обяд.
Така не се тормозя, а вечер заспива много лесно и спи непробудно през ноща.
Когато бях малка много мразех следобедня сън, даже градината мразех заради него, но майка ми ме натискаше до 6 годишна да спя.  Sick С моето сете насилие за хранене и сън не проявявам.
Дори си мечтая за момента, в който сънят няма да е задължителен и в детските градини, но едва ли ще е скоро.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия