Сладка пита(къде в Пловдив?)

  • 3 321
  • 2
Днес бях в църквата да си запиша час за чиста молитва и попът ми каза,че задължително на този ден се прави сладка пита,но не обикновенна питка,намазана отгоре с мед(така предложи майка ми),а омесена сладка пита,защото ако била намазана с мед,после при слагане на кърпичка отгоре,върху която се оставят парички и подаръчета ще лепне.
Не че държа особено на тази част от ритуала с кърпата,но ако наистина има къде да поръчам да ми направят сладка пита е хубаво ,а и няма да ме затрудни да спазя традицията.
Затова,мамите,които са поръчвали или знаят къде могат да  ми направят в Пловдив такава сладка питка нека ме насочат,защото аз не умея да правя питки.
Виж целия пост
# 1
 Re: Къде в Пловдив???
« #36 сряда, 24 октомври 2007, 09:50 »   

--------------------------------------------------------------------------------
Копирам ти подобно питане за козуначена питка имаше в друг форум,дано да ти помогне.

Момичета, къде в Пловдив мога да поръчам хубава пита за прощъпулка? Освен в Сани, но там са като хляб, а на мен ми се иска козуначена. Живея в Съдийския квартал, така че ще ми бъде по-лесно, ако е някъде около центъра или в Тракия.
az vzeh ot Leksi-to.golqma pitka-7 leva,no ti e malko dale4ko.proveri v nqkoq furna.na peshtersko shoshe furnata do svetofarite sashto pravqt piti.
no ne sa kozuva4eni.
ako pitash vav furna move i da ti napravqt
 
Ами в съдийски можеш да провериш в сладкарница "Васиана" на Богомил/ако е все още там те правят със сигурност козуначени и друга хубава фурна за която се сещам е в центъра на Заимов 
 
 
Да, сладкарницата на Богомил съществува, там си е, само че цената вече е 9 лв мисля. За нашето кръщене от там я взехме, много хубава беше 
 
В сладкарница "Амброзия", на "Богомил" (бившата "Васиана", до аптеката на ъгъла на "Богомил" и "Родопи")- ако искаш, ще ти я направят сладка, ако искаш - солена. Наистина са им много вкусни питите.
 
 

 
 
 
Виж целия пост
# 2
Предния постинг е доста изчерпателен ,аз само ще обобщя,че почти всички пекарни ще ти я направят.Лично на мен на чистата молитва не ми казаха,че това е задьлжително. Доколкото знам това  с питата се прави вкьщи,а не в цьрквата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия