За писмо до Дядо Коледа и отговор от него

  • 1 246
  • 7
Здрвейте!

Сядам вчера да пиша с Алекс първото и писмо до Дядо Коледа. Детето е въодушевено, за първи път разбира точно какво е Коледа и иска писмото да е истинско, т.е. написно на лист с химикалка, а не натракано от мама на компютъра. Добре, казвам си , но не може ли за по- автентично като пуснем писмото в пощата да дойде и отговор. Специално писмо за моето дете от Дядо Коледа.

Та конкретният ми въпрос е: Имали в България адрес, на който да изпратим писмото и да получим отговор? Открих, че Български Пощи са правили такова нещо, но през 2005 година. Дали го има и сега?

Ровейки се в нета открих много възможности за e-mail, но детето ми нищо няма да разбере от такова писмо. Или ще трябва сама да си пращам истинска картичка за Коледа.

Ще чакам отговори!
Поздрави: Яна
Виж целия пост
# 1
Здравей Яна,
Вчера поръчах на таткото да купи някаква книжка за Коледа на детето и както я разглеждах  (казва се "Коледна книга на българското дете"), видях следното:
"За днешните български деца, както и за повечето им връстници от Европа и САЩ, Дядо Коледа живее в Лапландия (Финландия), където може да му пишете на адрес:
Post Office
of Santa Claus
Arctic Circle
Finland 96930"

И отдолу има снимка на пощата, в която се получават писмата и купчинката с писма, получени от българските деца!
Предполагам, че това ще ти свърши работа и ще зарадваш детето си с истинско писмо!
Виж целия пост
# 2
Благодаря за адреса!

Веднага въпросите, които ми хрумват: писмото на български или все пак на английски, и дали ще има отговор?
Виж целия пост
# 3
Да ти кажа честно и аз веднага си зададох тези въпроси. Мисля, че едва ли французин, например, би седнал да пише на английски писмо до Дядо Коледа  Laughing Аз лично бих го написала на български и за всеки случай с обратен адрес на латиница, за всеки случай  Peace
Виж целия пост
# 4
Помня,че преди година една моя приятелка беше писла ба Дядо Коледа и след време пристигна и отговор от него.Не помня какво точно е съдържал отговора,но все пак пристига-като за подарък,може би.Писмото беше написано на английски. Peace
Виж целия пост
# 5
Моята дъщеря пише писма до Дядо Коледа от 4 години., Тази година включи в писмото и малкия - писа на Коледа какво да му донесе. Много мило, защото аз не бях и подсказала да постъпи така. Та аз всяка година подготвям отговора от името на Дядо Коледа и го оставям в плик при подаръците под елхата. Тя много се впечатлява. Скоро ще стане на 8 години и непрекъснато задава въпроса дали наистина съществува Коледа. Повечето от приятелките и казват, че няма Дядо Коледа, но мисля, че все още съумяаваме да запазим вярата...
Виж целия пост
# 6
Yana, вдугновена от форума, в петъка се обаждах в Български пощи и след като ме прехвърляха 2 пъти на различни жени, най-накрая една жена много любезно ми обясни, че и тази година ако просто се пусне писмо до Дядо Коледа с правилен адрес на детето, което го изпраща и марка за страната от 0,65 лв, най-късно до 24,12 БП ще му отговорят от името на Дядо Коледа. В събота двамата с Ники пуснахме писмото в Централна поща и сега чакам отговор.
Виж целия пост
# 7
Yana, вдугновена от форума, в петъка се обаждах в Български пощи и след като ме прехвърляха 2 пъти на различни жени, най-накрая една жена много любезно ми обясни, че и тази година ако просто се пусне писмо до Дядо Коледа с правилен адрес на детето, което го изпраща и марка за страната от 0,65 лв, най-късно до 24,12 БП ще му отговорят от името на Дядо Коледа. В събота двамата с Ники пуснахме писмото в Централна поща и сега чакам отговор.
Това централна поща пак ли е само за София или важи и за страната? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия