Знаете ли, че ...

  • 11 448
  • 234
Предлагам да си отворим една такава тема, в която да споделим по някой интересен факт, който сме научили, покрай отглеждането на децата си - нещо, което ни е впечатлило, статистика, която сме чули или прочели или най-вече - полезен съвет за другите мами...


Мен /не знам защо/ ми беше доста впечатлявящ факта, че бебешкото стомахче е голямо колкото юмручето на бебето

другото, което не знаех, е че колики не се лекуват, а само се облекчават отчасти ...

Виж целия пост
# 1
Ами, аз ако тръгна да споделям всичко, което не съм знаела, сигурно повечето от вас ще умрат от смях Mr. Green
Не знаех, например, че бебетата, които още нямат зъбки, могат да отхапват и то доста стабилно само с венците Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Ами, аз ако тръгна да споделям всичко, което не съм знаела, сигурно повечето от вас ще умрат от смях Mr. Green
Не знаех, например, че бебетата, които още нямат зъбки, могат да отхапват и то доста стабилно само с венците Simple Smile
    Joy  и аз така,много неща научих оттук,ама къснооо..
Виж целия пост
# 3
Това за стомахчето и юмрука не го знаех Thinking
Виж целия пост
# 4
...факта, че бебешкото стомахче е голямо колкото юмручето на бебето...

Това е напълно валидно и за възрастните... Става въпрос за празен стомах в нормално състояние...
Виж целия пост
# 5
Ами, на мен ми беше интересно да разбера, че:

- бебето, ако е момиче, още в корема на майката, някъде около 4 месец на бременността има вече ячйчници, които са готови да отделят яйцеклетки;
- че ларинкса е орган, който позволява на децата да сучат и , променяйки функцията си после им позволява да говорят;
- че кожата на крачетата през първата година е много по-нежна от тази на ръчичките;
Виж целия пост
# 6
-Кърменето е толкова полезно и се препоръчва и след годинката(мислех си ,че бебетата се кърмяъ до 5-6 мес)
-За първи път чух за глутена
Виж целия пост
# 7
До двегодишна възраст децата нямат капачки на коляното.
Виж целия пост
# 8
...Че големината на  очната ябълка на бебетата е с размера на възрастен човек. Тоест очите не растат. Затова очите на бебетата са "големи".
Виж целия пост
# 9
До двегодишна възраст децата нямат капачки на коляното.
Shocked Shocked А какво имат?И защо нямат? Shocked
Виж целия пост
# 10
Shocked Shocked А какво имат?И защо нямат? Shocked

Нищо нямат. Ами, просто нямат.  Laughing Образува се около 2 годинки.
Не е проблем и възрастен човек да ходи, да тича и да качва стълби и без капачка  Grinning
Виж целия пост
# 11
Че плача при малките бебета всъщност няма нищо общо с развиването на белите дробове както е широко разпространено,а е точно обратното.
Виж целия пост
# 12
Разбрах,че малките деца когато са болни(но не с висока температура) траябва да стоят много на вън,даже и да е студено-така оздравявали по-бързо и е много полезно.
Виж целия пост
# 13
Браво за темата!  bouquet
 newsm78
Виж целия пост
# 14
Бебетата се раждат без сливици. Образуват се по-късно, май след годинката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия