Спят ли нощем бебетата? Моето - не... Какво да се прави?

  • 1 991
  • 47
Моето бебе е на 4 месеца и започна да се буди през нощта от преди около 2 месеца. Вечер обикновено трудно заспива, стигала съм и до 2 часа на ръце и как ли не да го приспивам, направо съм луднала с това негово приспиване! Първото му голямо будене е около 12-1 часа, после задължително към 3-4 часа, понякога има и междинни, като пак на ръце трябва да го приспивам и таман го оставя в креватчето и  си легна и отново проплаква, и така цикъла се повтаря в разстояние на половин до час и половина! А аз едва гледам за сън... Чудя се дали може да бъде това будене от ГЛАД, защото ритъма му е на около 3 часа, ако не си дояжда през деня? Но си е доста дебеличко - 7.600 кг за 4 месеца! Или точно това ме лъже и гледам да не му давам много мляко - по 60 или 90 мл добавка съм кърмата, след като на моменти, и особено вечер, май почти нямам, май най-много 30-50 да изсуква... А нали на 4 мес. трябва като цяло да ядат по 140-170 мл! В първите си месеци спеше по цяла нощ. Но дали е нещо обикновено бебетата така да не спят нощем? И изобщо не гледа телевизия или някакви по-различни натоварващи емоции да кажеш че се превъзбужда вечер...
Вашите спят ли?
Виж целия пост
# 1
Моето спеше и продължава да спи!
Не мога да ти бъда много от полза,но от сърце ти пожелавам скоро да отмине този период Praynig
Виж целия пост
# 2
Sedada според мен се съветвай с педиатър да не би да го боли нещо,не е редно като кърмачетата да се буди,а дали е достаъчна храната му..не знам,моето коте яде сега по 90мл,може и повече....
Виж целия пост
# 3
А през деня колко спи? Може би, ако много спи през деня, затова през нощта се буди така. То всичко е много относително, всяко дете си е различно и няма универсални съвети. Може наистина да пробваш да му даваш повече мляко, да не би пък да не му стига. Стискам палци този период бързо да отмине  Laughing Може също да пробваш от време на време през нощта при будуването да включваш и таткото, а ти да поспиш. Той сигурно ходи на работа и му е нужен сън, но вероятно ми могъл понякога да помага.
Виж целия пост
# 4
Да не би да има колики? Вярно, че е на 4 месеца, но знам ли?..
Виж целия пост
# 5
Много се изкушавам да ти кажа и аз какво мисля, а все гледам по такива теми да не давам много съвети, защото в кърменето съм "новачка"  Simple Smile

Моят Момчил прави така - спи по 20-30 мин. - макс. час, и се буди и реве. Търси ме и не ще да си спи в креватчето. Не иска и биберон. Пробвам две неща - държа биберона с ръка /да му задоволи сукателните желания/, но той го плюе и маха все по-силно с ръце. В крайна сметка на гърдата и /ей това най-ме е яд/ заспива на 2-3 минута - само дето ме събужда! А аз го сламаг пак в креватчето и нещата се повтарят ...

Другото нещо, което пробвам е да се надвеся над креватчето и да го залюлея леко - все едно спи до мене. Това досега ми е помогнало най-много 4-5 пъти.

Ето, обаче, варианта, в който спи спокойно /но АЗ не спя спокойно/ - лежи си до мене, гърдата отвън - суче си, спи си, пуска си я и забележи! сам си я хваща като се прибуди и иска пак да си суче. Нямаме проблеми така, само дето аз спя на калъч и почти гола  Cry
Виж целия пост
# 6
Чувала съм, че майките-кърмачки слагат на гърда бебето всеки път през нощта, така се приспиват, успокояват и т.н. Вероятно бебето ти иска точно това?
Виж целия пост
# 7
Чувала съм, че майките-кърмачки слагат на гърда бебето всеки път през нощта, така се приспиват, успокояват и т.н. Вероятно бебето ти иска точно това?
Да и аз така правя.Кърмим се на поискване,а през ноща спи при нас в леглото,
Виж целия пост
# 8
Чувала съм, че майките-кърмачки слагат на гърда бебето всеки път през нощта, така се приспиват, успокояват и т.н. Вероятно бебето ти иска точно това?
Да и аз така правя.Кърмим се на поискване,а през ноща спи при нас в леглото,
Даааааааа и аз точно това ще те посъветвам.Явно всички сме така,за да има спокойствие трябва винаги да сме подръка.   bouquet
Виж целия пост
# 9
София се будеше да яде, но не е искала на ръце (по принцип  не обичаше), а само се размръкваше и аз или мъжа ми подавахме шишето, след което пак заспиваше. Не знам по колко пъти и кога се е будела, часовникът го изхвърлих като родих, движех се изцяло по детето, ден, нощ, няма значение, като стане на 2-3 години ще си отдъхнеш  Wink
Виж целия пост
# 10
Ами виж сега, нищо не мога да ти кажа по въпроса за кърменето, бебето ми е на АМ от самото начало, но за сметка на това - слава Богу - винаги е имало много здрав нощен сън. Будеше се докато стана на около месец за нощно хранене, но си заспиваше веднага след това (е, като много малко бебче имаше малко колики, та по някога се разбуждаше на моменти след нощното папо от болки, но капките обикновено помагаха). Сега му се случва да се буди с плач, ама го тормозят гадни зъби - при това задни някакви, няма скоро да излязат - но, за щастие, не всяка нощ... И се утешава, заспива си веднага, щом мине болката. Вечер яде 150 + 5 лъжички - значи, към 170 мл общо към 8 и още веднъж - преди да си легна, към 24 (аз го будя, че да не се буди рано сутрин), 180 + 6 лъжички - значи, към 200 мл близо мляко. Сутрин се буди между 7 и 8'30. По някога даже се буди по навик, а не от глад, в 9 и си бърбори нещо известно време. Днес стана на 5 месеца, на 4 ядеше по същия начин.

Не знам това дали има някакво значение, но през деня не спи. Е, има между 1 и три дремки за 5 - 15 минути, но мноого рядко спи по повече, аз и не настоявам - изобщо не ме интересува ще спи ли през деня, аз искам да спя нощем.

Та... Може и да е гладно, може и да спи твърде дълго през деня, а може и да е нещо съвсем различно.
Виж целия пост
# 11
ние доскоро бяхме на режим час- час и половина максимум два... и ако се случат 3 часа да спим без прекъсване си беше малък празник... какво се прави ли?- чака се детето да поотрасне  Crazy
Виж целия пост
# 12
Писах ти на лс!Но като цяло смятам че е до детето!имам познати,които още от 1 месец децата им са на режим и се хранят точно на 3 4аса и заспиват в 9 и се будят в 6...моя никога не е бил.Винаги сам си определял режима и количеството храна!Може би това е оказало влияние!Сега се надявам да му създам режим...и аз се уморих от денонощните мрънкания...
Виж целия пост
# 13
Да, моето си спи през деня доста, по половин час почти между всеки 2 хранения, а на разходка и повече, но това е единственото време, в което мога да си отдъхна и да посвърша нещо друго, защото той докато е буден почти през цялото време ме иска да се занимавам с него, или да му говоря, а по-често - само на ръце да го държа, иначе писка и реве всеотдайно. Така че много искам да ми спи и през деня...
А номера с цицата и да легне до мен го правя сутрин между 6 и 9 ч, вследствие на което не знам в колко часа да му е следващото хранене, защото спя и не знам кога и дали и колко е сукал...
Виж целия пост
# 14
моето не спи нощем,понякога се буди много често.или е гладна ,или я болят венците заради зъбки.все още я кърмя нощем и я оставям да спи при мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия