Защо повръща след кърмене?

  • 623
  • 9
Опитах се да изчета доста неща,но не мога да открия отговор на притеснението си,затова Ви моля,ако Вие знаете или имате подобен случай да споделите.
След като се накърми около 20-30мин.от гърда го вдигам да се оригне,а той започва да повръща на 2 пъти на фонтан.
Нямам рагади,за да е глътнал кръв,следя какво ям(зеле,боб,домати,млечни продукти,моркови,шоколад НЕ приемам)
Виж целия пост
# 1
Единственото,което на мен ми идва на ум е да е поел повече кърма.Някои бебчета са доста лакоми и въпреки че са се наяли те продължават да цокат.Моя например постоянно връщаше след ядене,дори и сега от време на време го прави.Но пък ако ПОвръща всеки път след кърмене може би трявба да попиташ педиатъра си.
Аз съм сигурна,че ще се включат и други мами,по-компетентни от мен.
Дано не е нищо обезпокоително.   bouquet
Виж целия пост
# 2
Ако наистина повръща много предимно на фонтан и не наддава достатъчно, може би педиатъра ще те прати на детски гастро ентеролог за консултация. Може да се касае за рефлукс. Дано всичко е наред с вас. Wink
Виж целия пост
# 3
Колко е голамо бебето?
Тони ме къпеше с фонтани ежедневно, понякога и по 2 пъти на ден, чак докато стана на 2 месеца.. Оказа се, че е от лакомия - тъпче, тъпче, и като няма накъде повече - вади навънка.. Ама количества  ooooh! 100-200 мл. съм си изцеждала от тениската  Crazy Затуй качваше по 2 кила на месец, а аз си мислех, че нямам кърма  hahaha
После се оправи човека.. Дано и при вас да няма проблем..
Виж целия пост
# 4
Аз си мисля ,че нямам кърма,защото още преди забременяването съм с нарушен пролактин и даже трябваше да я спра по препоръка на гинекологът,но току що се връщам от педиатъра,където направихме пробно кърмене и се оказа,че суче около 80мл.,което е добре,а аз като си мислех,че е малко му давах доста често-на час и половина,сега трябвало да увелича паузата.
Благодаря Ви за включването и подкрепата!
Виж целия пост
# 5
baksisa, ето и моите разсъждения:

Първо, колко е голямо бебето?
Второ, гърдите напращели ли са когато то започне да суче?
Трето, доизцеждаш ли се след кърмене?

На мен пък ми се струва, че бебето се напива яко с предното мляко (което е по-воднисто, по-нискокалорично и обикновено "шурти", т.е. доста бързо се излива в устата на бебето. Особено ако гърдите са ти напрегнати, то буквално се излива в устата му. Стомахчето му се пълни с това мляко и когато си изсуче и задното мляко(мазно, гъсто и калорично), то се препълва. Особено ако се доизцеждаш, ще си предизвикаш свръхлактация, т.е. ще иваш голямо количество, което не е нужно на бебето.

Пробвай следния вариант - преди да дадеш на бебето да суче, поизцеди част от предното мляко, за да може бебето да стигне по-бързо до задното мляко. После предложи другата гърда. Не доизцеждай. На следващото кърмене започни с последно суканата гърда, ако е препълнена, пак поизцеди. Така докато ти се регулира количеството кърма. (повечето майки се стряскат когато гърдите им започнат да остават меки, а всъщност кърмата е урегулирана и те не се препълват вече).

Но първо тговори на въпросите ми, защото това са само догатки в случая.

П.п. Не гледай часовника, кърми на поискване - не знам сега на поискване ли кърмиш, или под час?
Прочети статии и за рефлукса - има много...
Виж целия пост
# 6
И аз съм за по-силно изразен рефлукс. Не му увеличавай интервалите между кърменията на  детето, кърми го на поискване, когато то иска. Моето човече още и още повръща, когато се оригва след кърмене. Как сте с наддаването?
На нас ни бяха изписали Мутилиум и Зантак за повръщането, помогна относително. Може би е хубаво да идете на гастроентролог за консулт.
Виж целия пост
# 7
Здравей.
Ludmilana е права.И ние бяхме така до 3-ти месец.Предположих,че повръща защото поема повече предно мляко.Реших да давам само  едната гърда в рамките на 3 часа и наддаде двойно.Съответно огладняваше малко по-нарядко.Пробвай,може да е от това. Peace
Виж целия пост
# 8
Здравей! Simple Smile

И ние много повръщаме! В първите два месеца беше почти непрестанно, сега сме на периоди - ту се обостря, ту поутихва. Преяжда госпожицата, но не мисля, че е само от количеството мляко. Каточели като се натрупа повечко въздух, който не успява да излезе, започва да повръща повече.

Това, което аз съм правила, за да повръща по малко:

1. Следи да захапва добре зърното и да прави вакум. В противен случай гълта въздух, което е предпоставка да повръща.
2. Оригвай и по време на хранене - ако бебчето позволява да го прекъсваш разбира се...
3. Обърни внимание да не би да ти е много силен потока на кърмата и бебето да се нагълтва много бързо. Ако е така, прекъсвай го от време на време за няколко секунди, за да си почине. Плюс, както са те посъветвали вече по горе, изцеждай малко преди да дадеш на бебето. Това помага и да не е толкова силен потока, когато засуче.
4. Вдигай бебето плавно за оригване като преди това го изчакаш мъничко, съвсем за кратко да полежи.
5. Ако продължава да повръща и по късно в креватчето си, наклони матрака на 30 до 45 градуса.

Това е. За оригването - освен потупване можеш да опиташ и галене на гръбчето. При нас второто се получава с по голяма лекота.

И още нещо. Това, че на пробното кърмене е изяло 80 мл, не означава, че всеки път изяжда точно по толкова. Не му давай на час и половина, но не се старай и да му даваш на каквато и да е определена от педиатъра ти пауза. Наблюдавай си детето и му давай когато си поиска. То само ще си направи графика Wink

Успех!!! Peace
Виж целия пост
# 9
Момичета супер сте,от вчера се храним на поискване и виждам,че той сам си прави по-големи интервали,опитвам се да го оригвам по-често(забравила съм да напиша,че сме на 35дена)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия