На каква възраст пуснахте децата си на детска градина(ясла)

  • 2 695
  • 28
Здравейте мами скоро ни предстои да тръгнем на детска градина(1-ва група)и тъйкато сме почти на 3 год.се притеснявам дали ще успее бързо да се адаптира детето(чувала съм когато е по малко свиква по бързо)а и проблема с боледуването за детските ясли разбрах че децата масово ходят болни!!!!Дали в групата е същото?Споделете личният си опит!Ще ви бъда много благодарна!!!
Виж целия пост
# 1
На 2год.тръгна в подготвителна група в детската градина.За около 2мес.напълно се адаптира дори не иска да си ходи вече Laughing.А относно боледуването-според мен е строго индивидуално.За 5мес сина ми веднъж е имал сополи и веднъж кашлица,като кашлицата беше благодарение на мен и баща му не по вина на градината Peace.Иначе не отричам че има деца дето са два дни на градина и седмица в къщи.
Виж целия пост
# 2
Ще се адаптира, няма проблем - детенце си иска компания на тази възраст  Peace
Дъщеря ми тръгна на ясла на 15мес, но я спрях след седмица (лелката я потупвала по дупето, ама мойта вече говореше ясно и ми каза).
Малкият го пуснах на същата възраст за малко (за да намалим кърменията).
Хубаво е, че се се гледали досега, време е вече за приятелчета, групови игри, нов режим, песнички и танци.
Успех и по-малко болести   bouquet
Виж целия пост
# 3
Тръгна на 3г. и 1м. по нейно желание.
Адаптиране нямаше, не е плакала нито 1 ден и ходи с голям мерак  Simple Smile
За болни деца, не знам дали ходят в нейната група, тя е там вече 3-ти месец, до сега 2 пъти я чух да говори носово и си я оставях вкъщи за по 1 ден, но с това си остана, не се доразболя и лекрства не е пила  Praynig

Успех!
Виж целия пост
# 4
на 2 години тръгна на ясла - много плака първите месеци  Embarassed, но свикна. Децата си искат игри и забавления с връстници.
След това на градина - от следващата година - боледува и в яслата и в градината  Sad
Вярно е че масово майките си водят кашлящи и сополиви децата на градина - за съжаление
Виж целия пост
# 5
Нямаше как и още на 1 година и 4 месеца Вики тръгна на ясла. ooooh!Просто свикна... с времето обаче!!!

Виж целия пост
# 6
На 2г и 3 месеца тръгна на ясла. Много бързо се адаптира и сега не иска да си тръгва Hug
Виж целия пост
# 7
На около 2г. тръгна на ясла  Peace
Свикна много бързо
Виж целия пост
# 8
На 1г.6м. тръгна на ясла и свикна много бързо.
Виж целия пост
# 9
Тръгна на 2 год. и 8 месеца - първа група. За свикването - лесно свикна, не е плакала..Но за болестите - беше кошмар...Дори я спряхме в първа група - вадихме трета сливица, почти не е ходила практически. Във втора група - пак много болести, но вече се оправяхме без АБ или почти без АБ..Сега в трета група бих казала, че имаме значителен напредък...пу-пу да не чуе Дявола...
Виж целия пост
# 10
Тръгна на 1г.и 1м. и се адаптира доста бързо,за разлика от мен.Относно боледуването и според мен е относително,зависи си от детето ,но дори и да ти боледува по-честичко в началото няма страшно ще си изгради имунитет.А за болните деца в групите-винаги ги е имало и ще ги има,просто има такива майки,които пускат децата си болни #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 11
Дъщеря ми тръгна ДГ на 2 год. и 10 месеца (по собствено желание).
Малкият ми син го пуснах на градина чак сега през есента, на 3 г. и 5 мсеца.

Адаптационно: долу- горе и двете се справиха по един и същи начин- нямахме големи проблеми.
Болести: малкия определно много по- често боледува. newsm78
Виж целия пост
# 12
Тошко тръгна на детска градина на две годинки и половина.
Трябваше да измине време до като свикне с раздялата сутрин. Rolling Eyes
А с децата ,учителките и заниманията в детската градинка свикна доста бързо Simple Smile
Малкия все още си е в къщи.
Виж целия пост
# 13
На 2,3 години- свикна много бързо. За разболяването- ooooh!
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви за отговорите наистина ми помагате дано и ние като повечето от вас да свикнем бързо,а притеснението при родителите то маи винаги си го има Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия