До ползващите газов котлон на бропан-бутан /природна газ/

  • 10 399
  • 35
Изключвате ли бутилката от винтила след всяко ползване или завъртате само копчето на котлона. Сега съм с обикновен котлон без защита от изтичане на газ и пускам и спирам газта директно от бутилката. Харесала съм си http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016798 . Мисля, че е добра марка и дано нямам проблеми, още повече, че готвя в кухнята, а не на терасата на открито. Достъпа до бутилката ми е труден и трябва да вадя и слагам едно чекмедже, та затова ви питам.
Всъщност, въпроса ми е и до майките, които са на природна газ. И при тах принципа е същия.
Виж целия пост
# 1
Не съм майка, а баба, но гледам да пускам и спирам газта от бутилката, защото няма гаранция, че маркуча или копчето няма да се повредят. Но доста често забравям и изключвам само от копчето на печката. Опасно е, защото внука върти копчетата и може да пусне и газта.
Виж целия пост
# 2
Ние сме на централна газ, с газов плот съм, четворка, на Аристон, има си защита и досега не съм имала никакви проблеми.
Преди бях като теб-с бутилка, но винаги си изключвах и бутилката, защото ми се струваше, че леко понамирисва и затова. Обаче първо изключвах бутилката, после котлоните, тъй като в маркуча остава малко газ.Била съм и с обикновени котлони без защита, винаги изключвах и бутилката.
Виж целия пост
# 3
Не съм майка, а баба, но гледам да пускам и спирам газта от бутилката, защото няма гаранция, че маркуча или копчето няма да се повредят ...

И аз. Въпреки, че е на терасата, на открито.
Виж целия пост
# 4
При нас е вътре в кухнята, имаме защита, но винаги първо изключвам от бутилката и после от копчето.
Пъзла съм.
Виж целия пост
# 5
Ние вече сме централно газифицирани, и няма къде да бърникам, но
когато бяхме с бутилка, винаги изключвах и от нея.
Мама и татко успешно ми го бяха втълпили, за добро разбира се  Wink
Виж целия пост
# 6
С обикновена стара печка съм, ако не изключа от винтила, винаги изтича газ и мирише.
Виж целия пост
# 7
Винаги изключвай и бутилката!
Виж целия пост
# 8
И аз готвя с газов котлон.Много е удобно.Винаги спирам и котлона и вентила.   Grinning
Виж целия пост
# 9
До скоро бях на бутила пропан-бутан. Опитвах се да не забравям да изключвам и бутилката след като приключа с ползването на газта.

От месец-два сме газифицирани. Специално ни предупредиха задължително да спираме вентила на газоподаването след като прикючим работа. Още повече, че специално при нас природната газ не е ароматизирана и е невъзможно да я "надушиш", ако има изтичане. За целта е желателно се монтират и газови анализатори.
Виж целия пост
# 10
Не съм майка, а баба, ........

Амми, те и бабите са майки все пак. Laughing Wink

Благодаря ви, значи ще помислим как да улесним достъпа до бутилката, за да спирам от там.
Виж целия пост
# 11
Винаги и от бутилката Naughty
Виж целия пост
# 12
Аз пък, честно казано никога не изключвам от винтила. Като ви чета обаче ме хваща страх, та ще взема да се замисля ! newsm78
Виж целия пост
# 13
Да,винаги изключвам и бутилката.
Виж целия пост
# 14
Ние сме газифицирани, но никога не ми е хрумвало да изключвам винтила след работа, дори, когато сме заминавали на почивка..... Thinking

Сега се замислих дали да не сложа само един датчик под котлоните, където минава тръбата, защото ми е невъзможно след всяко включване на газ да се вра и да затварям кранчето.

Газта е ароматизирана при нас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия