След като захраних с пюрета и каши да давам ли сок?

  • 945
  • 21
Захраних на 4 навършени месеца с плодово пюре,после зеленчуково и каша.Заместила съм обедното и следобедното ядене.Сега сме на 5 месеца и половина, месно пюре смятам да й дам на 6 мес. и малко,а жълтък към 7,5-8 месец.Отскоро давам и каша елда.Дъщеря ми си яде с удоволствие и досега не съм имала проблеми,да чукна на дърво,да й давам ли някакъв сок вече?Вие какво мислите? Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Синът ми скоро ще навърши 8 месеца и още не му давам сок. Мисля да изчакам. Но както ти си решиш Peace
Виж целия пост
# 2
Моят син сам си реши. Пробвах няколко пъти да му дам сок, той изплю всичко и се отказах. Той е почти на шест месеца и е захранен с плодови и зеленчукови пюрета. Ти и детето решавате. Много хора са на мнение, че соковете са агресивни за стомаха и не се понасят добре от бебетата, има други теории, че това са концентрирани витамини, важни за имунната система. Но пък пасирани сурови плодове вършат същата чудесна работа.
Виж целия пост
# 3
Не смятам, че соковете са вредни. Особено ако не е концентриран сок от кисел плод. От друга страна, играчка си е. А плодовите пюрета са си... ами, плодови. Разбира се, сокът е от суров плод - има си всички витамини и др. Но пък имат свойството да разхлабват - малко или повече. Което пък нерядко е търсен ефект. Така че, моето мнение е - както искаш, в зависимост от това дали ти се занимава. Във всеки случай, ако решиш да го правиш, все пак започни с по-малки количества, дори ако е от познат вече плод. Все пак, като е суров е различно.

Да допълня, че не се препоръчва да се дават на бебе сурови плодове, дори и пасирани. От плодовете, с изключение на банана, в сурово състояние, както и да се пасират, все остават твърде груби / едри за бебешкото стомахче частици. Може да има и други причини - не съм разследвала, но и тази е достатъчна.
Виж целия пост
# 4
Ами давай от прясно изцеден плод PeaceАко ги пие бебето,ако не ги настъргвай и давай с лъжичката.
Виж целия пост
# 5
Ако си пие вода хич не ти трябва да даваш сокове.Говоря от собствен опит.Тери така и не пие вода/стига до 2-3 глътки/,а си предпочита сок.
Виж целия пост
# 6
Аз бих изчакала,моя син още не е пил сокове.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за съветите,не съм съвсем сигурна,ама май засега няма да давам.
Виж целия пост
# 8
Изчакай още поне 1 месец и след това направо предложи настърган пресен плод.
Виж целия пост
# 9
Вече рядко давам.Предпочитам да му настъргвам плодовете.
Виж целия пост
# 10
Не, няма смисъл от сок. Давай на гладно пресни пасирани плодове, това е най-доброто  Peace
Виж целия пост
# 11
Аз давах сокове. Яна ги обичаше и си ги искаше Peace
Виж целия пост
# 12
Блонди,можеш ли да ми напишеш с подробнасти какви точно пресни плодове мога да давам на тази възраст.Аз знам, че може банан пасиран,за другите май било рано?
Виж целия пост
# 13
На тази възраст-все още никакви сурови плодове не се дават. Може след навършване на 6 месеца.
Точно по този въпрос в момента върви тема. Ето я: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=244293.0
Виж целия пост
# 14
Не, не давай сок. И без това доста си избързала със захранването. Като стане на годинка го пробвай дали ще иска сок.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия