Филм на ужасите в час по трудово

  • 3 531
  • 83
Детето на моя позната е с разцепено слепоочие. Правели някакви лопатки, заиграли се и без да иска едно момиченце съсякло дъщерята на моята позната с направената току-що лопатка.
Но това не е за първи път. Преди около месец, отново в час по трудово, друго дете си смачква пръста с менгеме. Пробиват с истински бор-машини, работят с ток, а учителят през това време чете вестник в помещение съседно на работилницата...
И понеже дотук е само разказ... Занете ли какво се случва в часовете по трудово, особено при по-големите деца? Смятате ли тези часове за полезни в този им вид?
Виж целия пост
# 1
Смятате ли тези часове за полезни в този им вид?
Часовете по трудово не би трябвало да имат "този вид"! Особено след безбройните искания на учителското съсловие, които цялото общество беше принудено да търпи.
Виж целия пост
# 2
Часовете по тродово са хубаво нещо, но все пак да са учебни часове, а не свободен час в стаята по трудово.
Виж целия пост
# 3
Не съм ученичка, но още когато бях тези часове бяха безсмислени. Спомням си, че в седми клас ги измести втори чужд език и това беше най-хубавото нещо, което измисли директорката. Ние редовно се разхождахме в един универсален магазин близо до Централна гара, чието име не помня, за да наблюдаваме как хората работят. А това, за което ти пишеш е безумие! Но защо ли ми се струва, че учителите само искат, а нищо не дават!? И това не се отнася само за часовете по трудово.
Виж целия пост
# 4
Часовете по тродово са хубаво нещо, но все пак да са учебни часове, а не свободен час в стаята по трудово.
Съгласна съм.
На колко години са тези деца, че използват подобни инструменти?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Децата ми са още в ранна училищна възраст, нямам преки наблюдения.

Спомням си моите часове по трудово - и с менгемета работехме, и с пили, и на шевни машини, и с електричество.
Но винаги под надзора на учител и винаги в малки групи - по десетина ученика.

Ако учителят е бил в друга стая и е оставил учениците сами да работят,
това си плаче за дисциплинарно наказание.


Не мисля обаче, че часовете по трудово са безсмислени и ненужни.
Още помня една рецепта за пролетен хайвер от часовете по готварство.
Стана мой специалитет.
Виж целия пост
# 6
 #Crazy
имам спомени от нашите часове, понякога имахме готвене на салата, торта, понякога сме правили обувалки и лопатки...честно казано не знам каква полза има от тия часове в днешното натоварено време ми се виждат отживелица, която е излишна за децата...а и тия машини там със сигурност са на по над 25 години
Виж целия пост
# 7
Според мен възрастта не е от значение. Та някои възрастни хора не боравят правилно с подобни инструменти.
Виж целия пост
# 8
а само часовете по трудово ли са филм на ужасите? и какво точно направи директора/директорката след първия случай? а след втория? а родителския съвет?
Виж целия пост
# 9
В нашите часове по трудово също имаше металообработване, дървообработване, селско стопанство, шев и кройка и също се работеше с истински менгемета, длета, пили, чукове и пирони, ламарина, шевни машини и т.н.
В началото на всеки раздел се четеше "Техника и безопасност", в която много подробно се обясняваше какво и що, ние се подписвахме и...винаги имаше някой порязан, накълцан или нещо подобно Mr. Green.
Що? Ами, защото не слушахме!
Т.е. да има файда от часовете по трудово, с какво да бъдат заменени  - с конзоли с Контра страйк ли?
Виж целия пост
# 10
Не знам детето не е мое, иначе щях до последно да се боря този човек да бъде уволнен. Доколкото знам той е на щат повече от 30г., напълно невъзможно да бъде уволнен в град като този. Училището не се е включило в стачката. Децата са на 11-12 г.(поправям се)
Виж целия пост
# 11
 Дори и учителят да е бил в другата стая, ако не беше - какво? Неможе да е едновременно при всяко дете и да му държи ръцете за да не се пречука. Това е по-скоро....незнам битова злополука, мисля че може да се случи и у дома. Все едно да обвиня мъжа ми че е бил в другата стая, докато аз съм си порязала пръста с ножа, режейки салата.  Thinking
 И да, аз съм ЗА часовете по трудово. това, че някой се е наранил не значи, че предмета е безполезен.  Някои имат и алергия от тебешир..... Peace
 Аз в час по трудово си направих първата и последна дъска за рязане:) Подарих я на майка ми и до ден днешен си я ползва. Голяма, дървена с издъбано името ми, датата и класа в който съм била. Като и съм шила единствената си домакинса престилка за пръв път на истинска шевна машина! Момиче от моя клас си проби пръста и нокътя с иглата, това не прави часа безполезен, просто тя беше невнимателна. Иначе всички щяхме да сме със зашити пръсти. А учителят неможе да бъде навсякъде.
Виж целия пост
# 12
В нашите часове по трудово също имаше металообработване, дървообработване, селско стопанство, шев и кройка и също се работеше с истински менгемета, длета, пили, чукове и пирони, ламарина, шевни машини и т.н.
В началото на всеки раздел се четеше "Техника и безопасност", в която много подробно се обясняваше какво и що, ние се подписвахме и...винаги имаше някой порязан, накълцан или нещо подобно Mr. Green.
Що? Ами, защото не слушахме!
Т.е. да има файда от часовете по трудово, с какво да бъдат заменени  - с конзоли с Контра страйк ли?
И при нас беше така, карахме трудово с подобни машини в 8-9 клас, но никога не е имало инциденти. Учителите ни бяха много строги, ние ги мразехме заради това, но дисциплината беше перфектна. Сега разбирам защо са ни се карали толкова в тези часове дори и при дребни глупости.
Иначе по трудово най-вече имахме техническо чертане, готварство, електротехника. Интересно си беше, а и полезно. Според мен виновен е учителят, но и децата трябва да внимават.
Виж целия пост
# 13
Учителят не е бил в стаята ИЗОБЩО. Не може да се сравни с това като си порежеш пръста в кухнята, а мъжа ти е в съседната стая. Сравнението е нелепо. Учителят е там и му се плаща за да е там и като стане злополука да съобщи на родителите и да поеме отговорност, а не тълпа деца да отидат на местоработата на майката и да и кажат, че на Марийка и пробиха главата и изтече 1л. кръв, сега е в болницата...
Виж целия пост
# 14
Не знам детето не е мое, иначе щях до последно да се боря този човек да бъде уволнен. Доколкото знам той е на щат повече от 30г., напълно невъзможно да бъде уволнен в град като този. Училището не се е включило в стачката. Децата са на 11-12 г.(поправям се)

Ама какво е виновен "този човек", че се е случило това?
 1-во Той неможе сам без знанието на ръководството да вземе 30 деца и тихо и тайно да ги вкара в стая с животозастрасяващи машини, след което да ги зареже там пускайки им тока и да избяга с вестника в другата стая. Стига сте драматизирали........неприятно е това което се е случило, и съм сигурна, че на учителя също не му е весело. такъв учебния план. Някой някъде е преценил че на тази възраст децата трябва да се занимават с такива упражнения. Аз  в 5-ти клас имах дърво и металообработване. Тъкмо на тая възраст. За щастие не сме имали инциденти, само хубави спомени:)
 Със сигурност им е обяснено с кое как се работи, просто понякога се случват инциденти. Затова се казва :" Да ги пази Господ" . Всички да ни пази !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия